Kabinet jazyků

Vtipy, videa, obrázky
Pravidla fóra
Máte-li nějaké téma k diskusi, nebojte se jej založit. Z hlediska přehlednosti je lepší 10 témat po 5 příspěvcích, než 3 témata o 1500 příspěvcích.

Patron sekce: Liger

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Zidane » čtv 07. kvě 2015 0:33:01

Obrázek

(Moraváků se na nic neptám, těm to může přijít zcela OK a kde je problém? ~]
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Araoth » čtv 07. kvě 2015 16:04:37

No veď správně má být malý... to je jasný! :P
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Liger » čtv 07. kvě 2015 16:25:52

Přiznám se, že jsem to přečetl a žádnou chybu v tom neshledal. Až po přečtení komentáře jsem na to mrkl znova a došlo mi to - ovšem ani tak to moc nepovažuju za chybu. Kdyby tam bylo, jak poznamenává Araoth, "malý", tak se nad tím nikdo nepozastaví a každý automaticky bere, že je to psáno hovorově, ale jak je tam koncovka, která se v Práglu nepoužívá, tak je zle... :vlna:
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod DanDan » čtv 07. kvě 2015 18:02:43

"...hnusnou tvář, tak jdi..." ~
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10699
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 13.30
Bank: 5,293,648.96
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Lërra » pát 08. kvě 2015 2:10:33

Sem, nebo do Obrázků? A tak když už jsme v té Zábavě...

Obrázek
Originální tuleň z jezera Saimaa.

Složení: 70% patriotismu ke špatnému národu, 17% gramatického nacismu, 9% modré vlny, 3% bílé vlny, 1% zvrhlosti.

FAP Certified. Neskladujte v blízkosti Švédska. Älkää istuko muurahaisiin. Jos valo on punainen, paina nappia ja odota vihreää.

Obrázek Obrázek

Ta Lërra, proto ta tuleň. Toho času Velitelka Chlíva LL v exilu mezi poníky. A taky vodní uzávěr.
Jen nevím, co je šílenější — myslet jako tuleň, nebo myslet si, že někdo myslí jako tuleň.
Uživatelský avatar
Lërra
Chlív LL
 
Příspěvky: 4580
Registrován: čtv 16. čer 2011 16:26:10
Cash on hand: 129.05
Bank: 2,669,487.00
Bydliště: LPR, Etelä-Karjala (Suomi)
Aura: 104

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod JarynekZ » pát 08. kvě 2015 13:04:55

Kaktus pochodówy si snad zapamatuju :vlna:
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Zidane » sob 09. kvě 2015 0:07:54

DanDan píše:"...hnusnou tvář, tak jdi..." ~


To taky, ale to by se dalo ukecat na překlep. "Malé prsa" už těžko :vlna:

JarynekZ píše:Kaktus pochodówy si snad zapamatuju :vlna:


Baba przebyteczna sedí a vodovod znám jako "czuraczek zamurowany" :vlna:

Jo a Lërruš, ohledně tvých úvah, zda sem nebo do Obrázků, tak ti to rozseknu. Sem. Už za "holící strojek.. chudák strojek, holí, holí a nikdy nepřestane, ani v noci...

Liger píše:Přiznám se, že jsem to přečetl a žádnou chybu v tom neshledal. Až po přečtení komentáře jsem na to mrkl znova a došlo mi to - ovšem ani tak to moc nepovažuju za chybu. Kdyby tam bylo, jak poznamenává Araoth, "malý", tak se nad tím nikdo nepozastaví a každý automaticky bere, že je to psáno hovorově, ale jak je tam koncovka, která se v Práglu nepoužívá, tak je zle... :vlna:


Kdyby tam bylo "malý", tak je tam zřejmě "malý kozy" a nebylo by o čem, to bych sem ani nedával :mrgreen:
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod JarynekZ » sob 09. kvě 2015 1:01:52

Kombajn papulówy bych asi hodně týral, vzhledem k mému aktuálnímu vzezření, způsobujícímu v práci označení "džihádista" :vlna:
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Liger » sob 09. kvě 2015 11:28:51

Helikoptéru pokojovou dokonce někde mám, akorát mě ještě nenapadlo ji použít jako ventilátor. ~
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod JarynekZ » sob 09. kvě 2015 11:42:22

To není blbej nápad, odehčit stolní větrák a doroubovat do něj dálkově ovládané naklápění listů, takovej RC model, skoro se vsadím, nikdo nemá :vlna:
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Batrachus » úte 12. kvě 2015 23:02:44

Obrázek
Uživatelský avatar
Batrachus
HyperLAMA
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pon 23. srp 2010 16:02:54
Cash on hand: 1,784.25
Bank: 1,849,995.47
Bydliště: Slunce d
Aura: 57

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Liger » úte 12. kvě 2015 23:12:27

Tak to se i čeština může jít zahrabat... Co to proboha je všechno za tvary? :o :D
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Zidane » stř 13. kvě 2015 0:02:42

Tyvole to je na úrovni japonštiny, tam prý děti někde do jedenácti let nejsou schopny často samy (asi bez slovníku či jak to bylo myšleno) číst noviny, protože japonština, tři abecedy, tisíce znaků, které než se člověk naučí - prý jich je přes pět tisíc, pro normální použití stačí kolem dvou tisíc... a to jsem myslel, že takto zvláštní jsou jen Asiati :shock:
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod JarynekZ » stř 13. kvě 2015 0:27:17

U japonštiny je to, pokud vím, spíš o tom, že existují znaky nahrazující slabiky či rovnou slova. Evidentně se to naučit dá a funguje to, tak co.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Zidane » stř 13. kvě 2015 0:34:52

Funguje. Ale Evropanovi přijde systém "P, E a S se píšou takhle, tak proč PES napsat jinak než tak, že to dám prostě k sobě?" zbytečně složitý. Ale když v tom člověk vyrůstá odmala, je jasné, že mu to nepřijde.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod JarynekZ » stř 13. kvě 2015 0:41:26

Zase pro tady ty obrázkáře nemusí být tak pochopitelný systém "skládat to jak blbec za sebou po jednom" oproti systému "prostě tenhle obrázek a hotovo"
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Lërra » stř 13. kvě 2015 2:01:06

Chtěla jsem vám něco napsat, ale mobil si při odesílání řekl, že nebude mít signál a ztratí celou zprávu... Takže zítra
Originální tuleň z jezera Saimaa.

Složení: 70% patriotismu ke špatnému národu, 17% gramatického nacismu, 9% modré vlny, 3% bílé vlny, 1% zvrhlosti.

FAP Certified. Neskladujte v blízkosti Švédska. Älkää istuko muurahaisiin. Jos valo on punainen, paina nappia ja odota vihreää.

Obrázek Obrázek

Ta Lërra, proto ta tuleň. Toho času Velitelka Chlíva LL v exilu mezi poníky. A taky vodní uzávěr.
Jen nevím, co je šílenější — myslet jako tuleň, nebo myslet si, že někdo myslí jako tuleň.
Uživatelský avatar
Lërra
Chlív LL
 
Příspěvky: 4580
Registrován: čtv 16. čer 2011 16:26:10
Cash on hand: 129.05
Bank: 2,669,487.00
Bydliště: LPR, Etelä-Karjala (Suomi)
Aura: 104

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Batrachus » stř 13. kvě 2015 16:43:05

pes, psík, pejsek, pejsánek, psíček, psář, antipsář, psovitost, psovitůstka, psíkovitost, psovod, psovůdek, psovodskost, psovůdkovnictví, čtyřpsost atd. × 7 × 2 a to jsme teprve u podstatných jmen. Jsem si jistý, že naprostou většinu těch finských tvarů, stejně jako českých, nikdo nikdy nepoužil v běžné řeči.

Jinak Japonci to mají s písmem ještě jednoduché. Mají tři písma:
kandži, ideogramické písmo vykradené z čínštiny, kde se na každý znak váže význam (největší část slovní zásoby). Ve vládních dokumentech se smí používat něco přes 2000 a v osobních jménech dalších asi 800, s takovou výbavou se dá přečíst téměř cokoli od konce 2. světové války.
hiragana, relativně jednoduché slabičné písmo, používané na fonetický zápis pomocných slov, koncovek a plnovýznamových slov, které nemají svoje kandži (poměrně významná část slovní zásoby). V případě nouze se dá použít místo kandži.
katakana, relativně jednoduché slabičné písmo, používané na přejatá slova (poměrně významná část slovní zásoby, jelikož si za posledních pár desetiletí zvykli každou blbost pojmenovávat anglicky :D).

Číňani jsou na dalším levelu obtížnosti, jelikož běžně musejí používat na všechno pouze ideogramické písmo.
Uživatelský avatar
Batrachus
HyperLAMA
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pon 23. srp 2010 16:02:54
Cash on hand: 1,784.25
Bank: 1,849,995.47
Bydliště: Slunce d
Aura: 57

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod nk8215 » stř 13. kvě 2015 17:36:18

:shock: Koukám, že páně Rostenova/Eisnerova/Přidalova Padesátka profesora Parkhilla bledne závistí :vlna:

Odesláno z mého UHAPPY UP620 přes Tapatalk 4
"Vy nevidíte, jak je ten alobal vtipný?" - (c) DanDan
nk8215
Superlama
 
Příspěvky: 1723
Registrován: pon 19. črc 2010 6:50:40
Cash on hand: 5,950.50
Bank: 749,890.15
Bydliště: Kousek odtamtud je země, po které se jmenují brambory
Aura: 23

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Zidane » stř 13. kvě 2015 23:10:56

Batrachus píše:pes, psík, pejsek, pejsánek, psíček, psář, antipsář, psovitost, psovitůstka, psíkovitost, psovod, psovůdek, psovodskost, psovůdkovnictví, čtyřpsost atd. × 7 × 2 a to jsme teprve u podstatných jmen. Jsem si jistý, že naprostou většinu těch finských tvarů, stejně jako českých, nikdo nikdy nepoužil v běžné řeči.



Možná kdysi někdy někdo... stejně jako čeština dříve měla snad tři minulé časy - takové to "Dědeček byl seděl u krbu a pak šel do kadibudky", aby jako bylo jasné, že nejdřív seděl u krbu a pak teprve šel na prevét, musíme pro to přece mít zvláštní minulý čas, aby každý věděl, co bylo dřív, ono by to z "a pak" nebylo zcela jasné... Ještě že už se to přestalo používat :vlna:
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Liger » stř 13. kvě 2015 23:12:21

Já vím, že to SteGo nemá rád, ale tohle už nešlo nechat bez odezvy...
SteGo_Saur_CZ v tématu Herní hlášky píše:"Aspoň jsme zachránili tucet kolonistů."
"Kapitáne, mrtvý kolonisté vstávají a procházejí se po loďi."
"Mrtvý? Skvělé."
"To máte za to, že pořád pomáháte."
"Nevděční mrtvý."

Tak kolik těch kolonistů bylo jeden nebo víc? Mám v tom zmatek. A čtení slova "loďi" mě fyzicky bolelo... (zdravíme parkovišťe a pokřťeného Araotha :vlna: )
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Zidane » stř 13. kvě 2015 23:17:55

Liger píše: Kdyby tam bylo, jak poznamenává Araoth, "malý", tak se nad tím nikdo nepozastaví a každý automaticky bere, že je to psáno hovorově, ale jak je tam koncovka, která se v Práglu nepoužívá, tak je zle... :vlna:


O to nejde, si myslím. Ještě jsem neslyšel někoho se hádat, že "malý prsa" je správně. Ale už jsem potkal pár Moraváků schopných se zhádat do krve, že "malé prsa" je správně, protože jak jinak to přece říct? "Malý prsa" je cajzlismus a "malá prsa"? To sis právě teď vymyslel, cajzle, abys nemusel přiznat chybu, každý přece ví, že správně je "malé prsa" - no na Moravě možná :mrgreen:
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Zidane » čtv 14. kvě 2015 1:26:24

Obrázek
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod JarynekZ » čtv 14. kvě 2015 10:49:02

U sta k..., co je to za sazbu?
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Jana » čtv 14. kvě 2015 11:46:43

To si takhle prokrastinuju u debilních internetových testů, konkrétně u testu s názvem Kolik zdravého rozumu máš doopravdy? No, evidentně ho nemám dostatek na to, abych pochopila tohle zadání:
Je jedna jedle ve strašidelném lese, obydlená je strašidly, víly a dokonce Frankensteinovo monstrum. Přijde vichr vyvrátí o půlnoci tu jedli směrem ne na jich. Kam spadnou její listy?
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4460
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,611.95
Bank: 10,784,822.87
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Araoth » čtv 14. kvě 2015 12:10:43

No... klíčový slova jsem rozluštil, abych správně odpověděl, že jedle přece listy nemá... Ale to zadání je dost hrůzostrašný :D
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Jana » čtv 14. kvě 2015 12:17:27

Já bych ale namítla, že to je list ~ sice úzký a tuhý, ale je to list.
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4460
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,611.95
Bank: 10,784,822.87
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod JarynekZ » čtv 14. kvě 2015 15:41:35

Chudáci vílové...

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Zidane » pát 15. kvě 2015 4:00:01

JarynekZ píše:U sta k..., co je to za sazbu?


Ty, Jarynku... sazba je detail... fakt...

Obrázek

tak co, věříš mi, že sazba je detail?
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Liger » pát 15. kvě 2015 10:14:29

Evidentně "V" je tvrdá souhláska...

Na druhou stranu, po takovém oznámení má člověk u voleb lehčí rozhodování. :)
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Araoth » pát 15. kvě 2015 21:02:22

Třeba to byl záměr opozice! :O A nebo je to vzor toho, jak dopadla čeština do roku 20014... :D
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod JarynekZ » sob 16. kvě 2015 10:16:02

Prasárna to je, ale troufám si říct, že z hlediska sazby je ten jídelní lístek větší prasárna.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Zidane » pát 22. kvě 2015 23:47:39

Obrázek

Tak tohle sem patří, no ne? :vlna:
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod JarynekZ » sob 23. kvě 2015 7:57:45

Infobaden news jsou druzí. Pokud nejsme první, tak bych to viděl na čtvrté místo. Nebo páté, dál už to nepůjde.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Liger » ned 24. kvě 2015 23:28:27

A další díl z nekonečného seriálu a opět něco, co jsem ještě možná ani neviděl:

"do 32ti"

Tady je krásně vidět, proč je to přidávání koncovek úplně zcestné. Když to přečtu normálně, tak dostanu "do třicet dvati" případně "do třiceti dvouti". Takže pisatel mě buď nutí to vyslovovat "do dvaatřiceti" (resp. "dvaatřicetti") anebo jde o naprosto invenční způsob, a tu koncovku si mám přesunout doprostřed číslovky. Jinými slovy, pokud bych chtěl napsat číslovkou "do třiceti dvou" a platilo pravidlo o přidávání koncovek, tak by mi asi nezbylo než to napsat "do 3ti2" nebo možná "do 30ti2" a vlastně protože skloňujeme i dvojku, tak "do 30ti2ou" (vyhlašuji soutěž o to, kdo první podobný patvar někde uvidí, mě už by to ani nepřekvapilo).
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Liger » ned 24. kvě 2015 23:49:48

A ještě tu mám další dva úlovky (a na to všechno jsem narazil během asi půl hodiny, dneska je nějaký plodný večer. :vlna: )

Obrázek

Lidová tvořivost tentokrát zapracovala na definici samohlásek. Jakým myšlenkovým postupem k takovému nesmyslu dotyčný došel mi zůstává záhadou. :facepalm: :mrgreen:

Obrázek

Tady přemýšlím, jestli je to ostravština, italština anebo jen prasáčtina. :?


Spoiler: show
ostravak-alza.png

samohlasky.png
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Lërra » pon 25. kvě 2015 6:26:11

"Stratil jse kocour."

Neměla jsem nervy to fotit, a jestli tomuhle pravopisu byl kocour vystavován častěji, tak se nedivím, že prchnul.
Originální tuleň z jezera Saimaa.

Složení: 70% patriotismu ke špatnému národu, 17% gramatického nacismu, 9% modré vlny, 3% bílé vlny, 1% zvrhlosti.

FAP Certified. Neskladujte v blízkosti Švédska. Älkää istuko muurahaisiin. Jos valo on punainen, paina nappia ja odota vihreää.

Obrázek Obrázek

Ta Lërra, proto ta tuleň. Toho času Velitelka Chlíva LL v exilu mezi poníky. A taky vodní uzávěr.
Jen nevím, co je šílenější — myslet jako tuleň, nebo myslet si, že někdo myslí jako tuleň.
Uživatelský avatar
Lërra
Chlív LL
 
Příspěvky: 4580
Registrován: čtv 16. čer 2011 16:26:10
Cash on hand: 129.05
Bank: 2,669,487.00
Bydliště: LPR, Etelä-Karjala (Suomi)
Aura: 104

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Batrachus » pon 25. kvě 2015 21:44:43

Liger píše:(vyhlašuji soutěž o to, kdo první podobný patvar někde uvidí, mě už by to ani nepřekvapilo).

Uviděl jsem ho před pár minutami na Lamích lidech, co vyhrávám? :D
Uživatelský avatar
Batrachus
HyperLAMA
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pon 23. srp 2010 16:02:54
Cash on hand: 1,784.25
Bank: 1,849,995.47
Bydliště: Slunce d
Aura: 57

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Lërra » pon 25. kvě 2015 22:28:07

Co takhle ban? :D
Originální tuleň z jezera Saimaa.

Složení: 70% patriotismu ke špatnému národu, 17% gramatického nacismu, 9% modré vlny, 3% bílé vlny, 1% zvrhlosti.

FAP Certified. Neskladujte v blízkosti Švédska. Älkää istuko muurahaisiin. Jos valo on punainen, paina nappia ja odota vihreää.

Obrázek Obrázek

Ta Lërra, proto ta tuleň. Toho času Velitelka Chlíva LL v exilu mezi poníky. A taky vodní uzávěr.
Jen nevím, co je šílenější — myslet jako tuleň, nebo myslet si, že někdo myslí jako tuleň.
Uživatelský avatar
Lërra
Chlív LL
 
Příspěvky: 4580
Registrován: čtv 16. čer 2011 16:26:10
Cash on hand: 129.05
Bank: 2,669,487.00
Bydliště: LPR, Etelä-Karjala (Suomi)
Aura: 104

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Zidane » úte 09. čer 2015 0:26:23

Ne... to ne...to ne!!!

Vysvětlí mi někdo, jak tohle mohlo vzniknout? :shock: :shock: :shock:

Obrázek
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Jana » úte 09. čer 2015 7:40:18

Normálně záměna si/jsi jako už tisíckrát, co plašíš?
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4460
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,611.95
Bank: 10,784,822.87
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Araoth » úte 09. čer 2015 13:05:07

Já bych řekl, že spousta makeupu... :P
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » úte 09. čer 2015 15:09:04

Některé po.... modelky na sobě skutečně mají toho dost, i když nevypadají zas tak hrozně bez něj.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4128
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,341.15
Bank: 4,105,152.25
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Batrachus » úte 09. čer 2015 17:34:43

//offtopic
Nebýt akné, vypadala by líp vlevo
Uživatelský avatar
Batrachus
HyperLAMA
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pon 23. srp 2010 16:02:54
Cash on hand: 1,784.25
Bank: 1,849,995.47
Bydliště: Slunce d
Aura: 57

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Zidane » čtv 11. čer 2015 3:08:40

Asi tak. Nebýt akné, dala by se použít jako reklama na vypadání normálně aneb "nezajímá mě, jak vypadáš teď, zajímá mě, jak vypadáš těsně po probuzení!" A mohla by si slečna být jista, že jsem, vzhledem k tomu, v kolik obvykle vstávám, tolerantní, ale tak pokud už se v deset proberu, tak se fakt nemíním zděsit... leda bych večer před tím ale fasa posiloval a v tom případě bych asi prchal, pokud by probuzení neproběhlo v mém bytě :vlna:
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod DanDan » pát 12. čer 2015 10:24:43

"Jsem podstěna." :rofl:
jsem podstena.jpg
jsem podstena.jpg (27.81 KiB) Zobrazeno 890 krát
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10699
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 13.30
Bank: 5,293,648.96
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Liger » pát 12. čer 2015 20:36:52

A já jsem nadstěna. :D
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod JarynekZ » pát 12. čer 2015 21:54:03

Přihlaste se, kdo je vedlestěna?
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod Jana » pát 12. čer 2015 22:22:05

Já ne, já jsem předstěna...
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4460
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,611.95
Bank: 10,784,822.87
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Kabinet jazyků

Příspěvekod JarynekZ » pát 12. čer 2015 22:30:41

Já právě taky ne, ale z pohledu šikmoseverozápadněnahorustěny by mě to docela zajímalo...
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

PředchozíDalší

Zpět na Zábava

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron