Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženosti

Co se nehodí do jiných kategorí
Pravidla fóra
Máte-li nějaké téma k diskusi, nebojte se jej založit. Z hlediska přehlednosti je lepší 10 témat po 5 příspěvcích, než 3 témata o 1500 příspěvcích.

Patroni sekce: Staga, Boomer

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Hyper SteveTR » pát 01. dub 2016 19:19:01

Dneska mi asi odešel externí HDD. Když ho připojím k počítači, tak se sice rozsvítí kontrolka, ale počítač nijak nereaguje. Když se chci na ten externí HDD dostat přes Prohlížeč, tak se Prohlížeč zasekne. No, ještě vyzkouším různé utility, ale když tohle začaly dělat předešlé HDD, tak bylo po pár dnech definitivně po nich. Chjo.
Uživatelský avatar
Hyper SteveTR
Superlama
 
Příspěvky: 2864
Registrován: pon 19. črc 2010 12:39:25
Cash on hand: 61.60
Bank: 2,230,232.14
Bydliště: Někde mezi Atlantidou a Šangri-la.
Aura: 40

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » sob 02. dub 2016 3:29:32

Nestraš, Kudláková... před pár dny jsem připojil exterák po pár měsících k PC, pač jsem se rozhodl, že jest vhod přetahat tam vše, co jsem si v mezidobí do PC natahal. Kontrolka se rozsvítila, poblikávala, pak svítila, ale PC dělal, že žádnej disk připojenej není.
Tož co... zkusit druhej přední vstup (nechtělo se mi připojovat disk zezadu, tam je vstupů hafo)... a šel. Hm. Tak snad náhoda a snad jsi mi nevyvěštil úmrtí disku, tak starej zas není...
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod DanDan » sob 02. dub 2016 7:29:53

Skvělý, teď abych se bál strčit svůj exterák do noťasu. ~
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10699
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 13.30
Bank: 5,293,648.96
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Jana » sob 02. dub 2016 8:02:08

Exteráky jsou svině ~ Kolegyně mi včera na jeden přetáhla nějaký data, ve widlích jen problikával jako že je a není připojenej, v linuxu jsem se sice po chvilce boje aspoň na chvíli k datům dostala, ale následně mi dvakrát shodil systém při pokusu o kopírování...
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4460
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,611.95
Bank: 10,784,822.87
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Hyper SteveTR » sob 02. dub 2016 16:33:22

Tak exterák dnes funguje, ale mám takový pocit, že ne na dlouho.
Uživatelský avatar
Hyper SteveTR
Superlama
 
Příspěvky: 2864
Registrován: pon 19. črc 2010 12:39:25
Cash on hand: 61.60
Bank: 2,230,232.14
Bydliště: Někde mezi Atlantidou a Šangri-la.
Aura: 40

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » ned 03. dub 2016 20:59:23

Zidane píše:
Liger píše:nebo tato volba "privacy.popups.showBrowserMessage". Já mám obě nastavené na "true", pokud máš jednu z nich na "false", tak ji změň na "true"


Skutečně byla na "false" a ještě to bylo ztučněné, že "uživatelsky nastaveno". Tak vráceno do výchozí podoby a uvidíme.


Funguje to, žlutý proužek opět spatřen. Dík.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » čtv 28. dub 2016 13:33:56

Liger: Windows 10 je v 535 těžce na prd.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » čtv 28. dub 2016 13:57:41

Jarynke: Díky za varování. A vyšlo to už vůbec oficiálně jako update pro starší Lumie nebo je to ještě pořád v nějaké preview fázi? Telefon mi zatím sám nic takového nenabídl, tak asi v MS vědí proč. ~
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » čtv 28. dub 2016 15:35:44

Už to není jenom pro insidery, ale není to automatický update. Musíš projevit zájem, stáhnout si jakýhosi průvodce ze Storu.
Mám s tím 3 zásadní problémy: je to pomalejší (občas tomu půl vteřiny až vteřinu trvá než to něco udělá, třeba otevře seznam, vrátí se na plochu, ...), Cortana je blbá jak pumpička na sáňky (přestala reagovat na počasí a dopravu s tím, že funkce bude součástí "future update"), a mobilní Utlouk se chová obecně nějak divně, nekoordinovaně, většinu času jenom na půl obrazovky.
Oproti tomu zlepšení... jsem vlastně nijak nezaznamenal... Ale čekal jsem, že když mám na PC W10, že se bude dobře synchronizovat s mobilníma W10. Kontakty jo, ale to je tak všechno. SMS nic, kalendář jedině přes Exchange, soubory mass storage nebo OneDrive, prostě celkově zklamání. Pamatuju si na Ovi, který umělo dělat s Nokiama prakticky cokoliv co si uživatel vymyslel. Systémy s podobným jádrem od stejnýho výrobce, přičemž jedno z těch zařízení je přímo od autora toho systému (prezentujícího svůj produkt jako "univerzální systém na všech zařízeních"), by se mohly chovat podobně. Ale nechovají.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » čtv 28. dub 2016 21:45:52

Tomu se vážně ani normálně nesynchronizuje kalendář mezi PC s W10 a WP10? Já si pamatuju, že když jsem tehdy zkoušel nějaký insider desítek ve virtuálu, tak se mi v kalendáři objevily věci z mobilu (ale pravda, mobil byl a stále je WP8.1, tak možná s WP10 už to zase nefunguje :vlna: )

A ke zlepšením - umí to už aspoň zároveň vibrovat a zvonit? Tohle je asi jediná věc, která mě fakt vytáčí. Mobil dvakrát zavibruje, pak začne hrát melodie a až se celá přehraje (což většinou nenastane), tak teprve zase dvakrát zavibruje a tak dokola. Pokud u toho jdu po ulici v městském ruchu, tak to automaticky znamená zmeškaný hovor, protože dvou vibrací si při chůzi nevšimnu a zvonění z kapsy neuslyším. Fakt nechápu, na co v tom MS mysleli, když toto vymysleli.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » pát 29. dub 2016 6:53:31

Toho s vibrováním jsem si nevšiml. Když jsem to teď zkusil, tak vteřinu vibruje, dvě vteřiny klid a znovu, do toho průběžně zvoní. Skoro bych se ale vsadil, že to tak dělal i před upgradem.
Jeden "zlepšovák" by byl. Když máš velkej display, tak dlouho podržíš okno (to něcojakotlačítko uprostřed) a sjede ti obraz do půlky displaye :vlna:
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » pát 29. dub 2016 7:10:32

Právě mi ten chaloš oznámil, že "battery is charging too slow". Připojil jsem jej na originální nabíječku.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » pát 29. dub 2016 9:44:17

JarynekZ píše:Skoro bych se ale vsadil, že to tak dělal i před upgradem.

Tak ten můj to tak rozhodně nedělá a podle toho, co jsem hledal na netu, to není bug, ale feature (mnou popisované chování by měly vykazovat všechny WP8/8.1 telefony). Jediná možnost jak to obejít by asi bylo nastavit si nějaké krátké zvonění typu "cililink", takže by to vibrovalo dostatečně často. Ale když já si rád přiřazuju různé melodie různým volajícím. :|

S hláškou o pomalém nabíjení už jsem se taky setkal, tuším to bylo u nějaké USB nabíječky v autě, kde se tomu nedivím. Stará nabíječka od Samsungu mi funguje stejně jako originální od MS.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » pát 29. dub 2016 11:24:23

Mám vyzvánění City a vibruje průběžně s ním, takže to minimálně teď funguje jak má. V autě jsem to taky chápal, ale dneska mi to poprvé udělalo na dodávané nabíječce, ještě s logem Microsoft. Doma to na nabíječce pořízené ke Galaxy S2 (neoriginální) nedělá. Každopádně se ještě odehrála jedna věc, kterou u mě tenhle systém ztratil všechny zbytky důstojnosti: aplikace Phone (kde je dialer, rychlé volby a historie volání) mi poděkovala, že ji používám, a požádala mě o ohodnocení na Storu. Předinstalovaná, defaultní aplikace, obsažená snad ve všech WP telefonech.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » pát 29. dub 2016 15:52:54

Jo ono ti to hlásilo na origo nabíječce, já to pochopil tak, že po té hlášces to teprve připojil na origoš. Tak to je něco, no. :) Jinak dnes opět zmeškaný hovor, když jsem byl v obchodě. Necítil jsem ani neslyšel nic... A přitom ty vibrace jsou celkem silné, ale holt dvě jsou málo.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » sob 30. dub 2016 2:12:52

Liger píše:Ale když já si rád přiřazuju různé melodie různým volajícím. :|


Takhle jsem to měl už myslím u N 3410, že jsem si u čísla "práce" dal sakra protivné vyzvánění, abych už když mě to vzbudí, věděl, že to nemám zvedat, pač to jsou ti kkti, takže neslyším a až budou držkovat, tak "jsem si nechal telefon v bundě" :vlna:
Moci si dát ke každému volajícímu speciální melodii, čili poznám, kdo volá, už po zvuku, by už dneska snad doparoma měl být normál, kor když se mluví o "chytrých" telefonech - tak pokud jsou fakt chytré, měly by i tohle zvládat :twisted:
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » sob 30. dub 2016 7:29:02

Nikdo nikde neřekl že to nezvládaj
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » sob 30. dub 2016 10:17:14

To víš, Zidane si zase klasicky přečetl jednu větu z celé diskuze a reaguje na ni. ~
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » pon 02. kvě 2016 9:35:12

Windows 10 na PC mi sdělil, že si mám uložit práci ve Firefoxu, protože bude ukončovat aplikace za účelem uvolnění paměti. Jak si tohle, sakra, může systém dovolit? Kdo z nás dvou je vlastně ten šéf? I kdyby měl začít cachovat sám sebe na flashku, já chci používat tuhle aplikaci, tak snad budu používat tuhle aplikaci, ne? Hlavně že mu tam na pozadí valí Skype, neschopný integrovaný poštovní klient, tři prdele nějakých zabezpečovacích hovězin sloužících v prvé řadě k nasírání uživatele a jiné pakárny, o které jsem ten systém nikdy nežádal (naopak jsem se mu chvíli snažil vysvětlit, že to nepotřebuji, nechci, tak to může zavřít - neúspěšně), ale že chci mít puštěnej ten jeden blbej Firefox, to je oheň na střeše.

Windows 10 je podle mého názoru solidní systém, důstojný nástupce Windows 7 (ten bordel mezi tím nepočítám), kterému stačí vyladit pár much (funkčních, podobně jako na všech ostatních Windows před prvním service packem za posledních 20 let). Je to ale pořád systém Windows, který mi vadí jako takový, konceptuálně, přístupem k uživateli, přístupem k podpoře a nastavení. Asi mám ten systém v podstatě rád, ale snad není hodina, kdy by mě na něm něco nenasralo. Daří se to tomu ovšem s citelně menší kadencí než W7, nebo ještě lépe, WXP.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Staga » pon 02. kvě 2016 10:38:41

Ještě že jsem si to downgradovala na ty sedmičky, ty mi podobný hověziny nedělaj a fungujou naprosto bez problémů...
Hrdý vůdce skupiny Spamerů. Spamu ZDAR!
Pravidla fóra - neznalost neomlouvá
Uživatelský avatar
Staga
Superlama
 
Příspěvky: 11045
Registrován: stř 04. srp 2010 0:46:24
Cash on hand: 26,433.00
Bank: 24,494,462.04
Bydliště: Hlavní město píva
Aura: 72

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » pon 02. kvě 2016 18:08:10

JarynekZ: Ale tak zas ti to sdělil, ne? Taky to mohl ukončit bez varování nebo se celý kompletně kousnout. ~
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » pon 02. kvě 2016 18:28:59

Staga: sedmičky jsou podle mě nepoužitelný, pokud se jim nevěnují alespoň 2-3 dny čistýho času, na což nemám čas. Ty desítky používám v podstatě out-of-box.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » pon 02. kvě 2016 21:18:42

JarynekZ píše: ale že chci mít puštěnej ten jeden blbej Firefox, to je oheň na střeše.



Divil by ses něčemu ve smyslu, že to je feature, jak lidi dokopat k IE nebo Edge nebo co to teď MS má? Systém postřehne jiný prohlížeč - bude ho sestřelovat "kvůli uvolnění paměti" tak dlouho, až to uživatelíček vzdá a poslušně si nainstaluje, co MS chce...
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » pon 02. kvě 2016 21:23:19

Zidane, sakra, to vůbec není o prohlížeči, ten FF jsem zmínil jako možnost...
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » pon 02. kvě 2016 23:47:19

Mě jen tak napadlo, že co kdyby... zní to nesmyslně, ale... MS by to bylo podobné. Co chtít od něčeho, co zakutávalo IE tak hluboko do systému, že to chtělo sakra znalosti, když ho chtěl někdo vyhodit a kdoví jestli to vůbec šlo a nemuselo v systému natvrdo něco zůstat, aby se nezhroutil? Dneska nevím, ale dřív byl zažranej ve widlích jak červotoč.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » úte 03. kvě 2016 7:26:21

Byl v systému zavrtanej především proto, že se jeho vykreslovací jádro používalo třeba pro fungování Průzkumníku nebo třeba MS-Office.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » stř 04. kvě 2016 3:58:15

No s Průzkumníkem máš pravdu, kdysi jsem zjistil, že i z Průzkumníka se dá jít na net a v první chvíli jsem čuměl jak výr. Ale on vlastně IE v tu dobu byl jen rozšířenej Průzkumník (nebo Průzkumník osekanej IE?), takže jsem se moc dlouho nedivil.
Jo a Office - ty jsem měl jen ve svém druhém PC, kterej jsem si nechal sestavit ve firmě a oni mi k tomu nabídli za 800 Kč (jo, je to pěkných pár let, ale i tak) Widle, takže bylo jasné, že mají do originálu daleko jako já do slávisty :mrgreen:
V dalších počítačích už jsem měl a mám freeware věci typu OpenOffice. Ale chápu, cos tím chtěl říct.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » sob 14. kvě 2016 21:01:43

Jednou za čas se mi zželí chudých a nemohoucích zadavatelů reklam a na jejich žádost deaktivuji adblock (mimochodem, teď mi došlo, že mám doplněk "disable anti-adblock" - tedy tolik o jeho fungování...). Když se mi následně otevře zhruba 3872653 vyskakovacích oken (+-10, nepočítal jsem to důsledně), tak si to zase sakra rychle rozmyslím...
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Johny007 » ned 15. kvě 2016 12:41:17

JarynekZ píše:Jednou za čas se mi zželí chudých a nemohoucích zadavatelů reklam a na jejich žádost deaktivuji adblock (mimochodem, teď mi došlo, že mám doplněk "disable anti-adblock" - tedy tolik o jeho fungování...). Když se mi následně otevře zhruba 3872653 vyskakovacích oken (+-10, nepočítal jsem to důsledně), tak si to zase sakra rychle rozmyslím...


+1
Když bych někdy vypnul Noscript, tak se mi uvaří procesor.
Člen Adminesské dohody, Chlíva LL a taky místní Spammer.
Uživatelský avatar
Johny007
Strážce zavazadel
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 15. srp 2010 9:11:08
Cash on hand: 144.05
Bank: 16,574,630.41
Aura: 29

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » stř 18. kvě 2016 13:56:15

Taky jsem, než mi kleknul disk, měl ten pocit, že "disable anti-adblock" funguje hodně skrytě - žádnou aktivitu nevidno...

Jo a note to self: Když ti klape v počítači, jak kdyby tam hnízdil nasranej čáp, není chytré ve středu restartovat, budeš přes víkend bez PC. Ještě že aspoň ten disk byl v záruce.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » čtv 19. kvě 2016 20:37:38

Zidane píše:
Jo a note to self: Když ti klape v počítači, jak kdyby tam hnízdil nasranej čáp, není chytré ve středu restartovat, budeš přes víkend bez PC. Ještě že aspoň ten disk byl v záruce.


Tak ten disk byl fakt onde a záručně vyměněn, tedy zdarma.
.
Jen se radši neptám na kvalitu Windows.
Jsem byl totiž až takový vůl, že jsem jim to ve firmě nestihl říct, že tam sice JE nálepka na sedmičky, ale že tam už byla, když mi ten komp prodali (repasák za 4k), tak že té nálepce nevěřím.

No dostal jsem PC zpátky. A teď začala sranda.

Nechcete to zažít, pokud nemáte další počítač... fakt nechcete, o tisíc euro za hodinu!
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » čtv 19. kvě 2016 20:53:59

To totiž začala ta "pravá" sranda.
Jsem se divil, proč je PC najednou totálně k nepoužití, přičemž tvrdí, že "vyhledává" windows aktualizace"... já mu vyhledám, celou noc a ráno na to měl! - tak jsem ten svchost.exe odstřelil - a všechno OK. Zajímavé.
Pak mi to ohlásilo, že nemám antivirovou ochranu.
I stáhl jsem si Microsoft Security Essentials.

No to jsem si dal.
Ohlásil mi, že je zastaralý a že by potřeboval aktualizovat.
I dopřál jsem mu to.
Komp zase a znova při "vyhledávání" po chvíli totál k nepoužití až tak, že i když jsem v okně "Microsoft Security Essentials" dal "zrušit aktualizaci" a po půl hodině (nekecám!!!) nic, tak jsem restartoval a funguje to.

Ale tady dle mě něco smrdí a moje fajfky to nejsou... měl jsem sedmičky, aktualizovaly se OK, na novém disku mám sedmičky a dělaj haryky, přičemž nemám číslo na ty původní... mám se ptát, co za sedmičky mi dali na ten novej disk???
No... držím se hesla "dokud to funguje, nešťourej se v tom", takže máte někdo jinou radu? ;-)
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » čtv 19. kvě 2016 22:14:32

Chvost je sice bordel, ale s aktualizacema snad nic moc společnýho nemá. Co vím, tak to akorát zprostředkovává komunikaci mezi službou a jádrem. Pokud není nějak pomrvený jádro (jde to u Widlí?), tak bude chyba jinde, jenom si nemyslím, že to bude v disku, leda by byl na disk vázaný OEM, o čemž trochu pochybuju, že by to sedmičky poznaly. Nevím, ve Windows se nevyznám.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » čtv 19. kvě 2016 22:55:07

No, pokud ti tam dali Sedmičky bez jakýchkoliv aktualizací, tak může trvat třeba týden, než se tam nainstaluje všechno do aktuálního stavu k dnešnímu dni (tuším, že v tom byl i nějaký service pack). A ten čas nepřeháním, u starého notebooku po reklamaci jsem to se sedmičkama zažil. Vždycky to vyhledá aktualizace, stáhne, nainstaluje, pak chce restart, pak najde další dávku aktualizací (protože je nemohl nainstalovat dřív, než byly nainstalované ty předchozí), instaluje, restartuje a tak pořád do zblbnutí. Pak to vypadá, že je to všechno a po půl dni si zase vzpomene a nainstaluje další aktualizace a zas jede. Pracovat se s tím počítačem u toho trochu dalo, ale pořád to otravovalo s těmi restarty.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » čtv 19. kvě 2016 23:43:43

1. Počítač - pravé myšítko - Vlastnosti - tvrdí mi to, že tam je Service Pack 1. Takže to snad až taková trága není. Ale nasral jsem se a zakázal aktualizace windows. A to přejděme k bodu 2.

2. Proč v tom případě totálně zasekal PC i podělanej MS Security Essentials staženej přímo z jejich stránek , kde by, člověk by řekl, měla být relativně nová verze, čili by si měl stahovat jen nové seznamy virů nebo jak to nazvat, které by byly max na desítky MB, což bych s mojí optikou ani neměl poznat a s minulým PC jsem ani nepoznal??

Ten Essentials mi hlavně nejde do hlavy... proč furt vyhledává, vyhledává, vyhledává, při tom totálně zaseká počítač do nepoužitelnosti, aniž něco najde, resp. stále vyhledává, vyhledává a vyhledává... a připojení k netu bylo OK, na netu jsem byl do doby, dokud byl počítač použitelnej? Vzdal jsem to poté, co skoro hodinu (!!!) "vyhledával aktualizace", přičemž zasekal komp, že i ctrl-alt-delete bych počítal na desítky sekund?
Tohle se mi nepozdává... hlavně tohle.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » sob 04. čer 2016 4:03:20

Otec si koupil nový počítač, resp. dostal nový, protože starý měl "pojištěn na blbost" po dobu záruky či tak něco, tato končila za půl roku, pokud dobře vím a co čert nechtěl, když ho táta přenášel na verandu, že se koukne na film, zakopl o psa... taková smůla, no ne? ;)

No ale k věci. Dostal novej, má ho tejden a už tam zřejmě má šmejda GoUnzip. Nastavilo to domovskou na nějakou svoji, když jsem to přenastavil v nastavení FF, při každém otevření nového panelu či přímo FF to držkuje, vyskočí okénko samozřejmě v angličtině, že byl zaznamenán pokus o změnu domovské a zda to myslím vážně - samozřejmě default je zaškrtnuté "revert to previous page", což by vysvětlovalo to, že ač domovskou dcera tátovy partnerky přenastavovala (co mi bylo řečeno), ten unzip se "vrátil" - no bodejť by ne. O Pavlině angličtině si moc iluze nedělám, takže pokud to okno viděla, těžko mu rozuměla no a pokud táta nebo Majka nevěděli, co po nich to okénko chce a odklikli OK, to jsem doma, ti uměj anglicky sotva pozdravit oba dva.

Krom toho to taky do FF (Chromajzl kdovíproč vypadá nezasažen) nacpalo cosi jako "GoUnzipNewTab", čili když otevřu nový panel, místo bílé plochy tam je nějakej jejich vyhledávač... ale mě to dlouho srát nebude, však se táta i optal, zda nevím, co s tím. Tak mu povídám, že se pokusím a teď to zrovna zkouším.
MalwareBytes se tvářil, že našel a smazal, ale chce to restart. Ten si dovolit nemůžu, pač komp je zaheslovanej, heslo neznám a táta s Majkou oba hnípou... no uvidíme. Vypnu ho, až pudu spát a po zapnutí se uvidí, zda MBAM pomohl či ne.

Takže tak a proč to sem píšu, krom ulevení si (tady se nedá pracovat, jak se mám přesvědčit, zda to zabralo, když je ten klump zaheslovanej? Si musím říct o heslo) - máte s tím zmetkem už někdo zkušenost a pokud, jak jste s ním vyběhli, že bych nemusel pokus-omyl podle rady strýčka Googla, ale použil vyzkoušené? ;)
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » sob 04. čer 2016 5:41:06

Rozkopat desítky!!!
Já věděl, proč mi to do kompu nesmí.
Řeším tu výše zmíněný problém, u toho popíjím vínko a čtu lamera, pak reaguju a najednou vpravo dole zahlédnu "Snímek obrazovky byl uložen na OneDrive". Tak jsem nadskočil, naštěstí jsem to v PC našel a vymazal.
Ale co to prostitutka je, slušný printscreen přece má počkat, až si otevřu Malování či tak něco a tam to vložím... že by nás i takhle MS sledoval - pomocí snímků obrazovky spuštěných uklepnutím se, které se tedy asi pošlou na ústředí? A pokud ne, tak co to do konečníku mělo bejt??? Tolik vína jsem zatím neměl, fakt jen píšu a najednou se uloží snímek obrazovky - W T F ??? :shock:
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JackSwigert » sob 04. čer 2016 10:11:02

Zidane píše:...Ale co to prostitutka je, slušný printscreen přece má počkat, až si otevřu Malování či tak něco a tam to vložím... že by nás i takhle MS sledoval - pomocí snímků obrazovky spuštěných uklepnutím se, které se tedy asi pošlou na ústředí? A pokud ne, tak co to do konečníku mělo bejt??? Tolik vína jsem zatím neměl, fakt jen píšu a najednou se uloží snímek obrazovky - W T F ??? :shock:


Jako bys nevěděl, že nás sledujou vždycky a všude ;)
Houston, you've had a problem here
http://www.lamer.cz/user/27728
JackSwigert
Superlama
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 12. čer 2011 22:00:41
Cash on hand: -98,628.40
Bank: 26,922.35
Bydliště: Praha (pův. Mladá Boleslav)
Aura: 12

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » sob 04. čer 2016 14:30:34

Zidane: Pokud ten GoUnzip je jen škodlivý doplněk do prohlížeče (nevím, neznám), tak by mělo stačit si v FF projít nastavení rozšíření nebo zásuvných modulů a vymazat ho odtam. Pokud se něco nasralo i přímo do OS, tak se ti tam může vrátit znova, pak to asi nezjistíš jinak než tím restartem. Nicméně chytit něco takového po pouhém týdnu používání nového počítače chce talent. ~
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » sob 04. čer 2016 14:46:40

Neznám, ale může to být zasekaný v registrech a systémových souborech, aby se to mohlo co nejefektivněji rvát zpět. Když jsem naposled před pár lety něco podobnýho řešil, bylo potřeba v nouzovým režimu vyházet nějaký služby, narvat tam nějakej spešl balíček skriptů vyloženě na vyhození toho parchantu a z nějakýho livecd smazat pár souborů. Byl to poměrně komplikovanej postup, kterej když se v půlce přerušil a nechal se nastartovat systém standardním způsobem, muselo se začít znova od začátku, protože si to ta ludra nějak natahala zpátky. Vytisknutej postup, flashka v R/O plná kdejakýho bordelu a několik hodin v tahu. Pokud není v PC nic nějak extra důležitýho, je formát a čistá instalace mnohem příjemnější.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod DanDan » sob 04. čer 2016 16:05:58

Jak říká Jarynek, záleží na agresi viru. Nějaký "jednoduchý" malware jsem zrušil díky zmiňovanému Malwarebytes Anti-Malware (na odolnější věci mi to většinou nestačilo, ale ty přístroje mi většinou byly přineseny v takovém stavu, že tam tomu už pomohlo právě jenom formát disku).
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10699
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 13.30
Bank: 5,293,648.96
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » sob 04. čer 2016 16:17:52

Je úžasné, když se člověk se znalostmi končícími u přepínače na zásuvce pokouší odstranit nějaký relativně neagresivní adware svépomocí, natáhne si tam tři prdele balastu co kde našel na patnácté stránce Googlu (v dokonalém případě za to ještě vyhodil několik tisíc z okna, ano, už i to jsem potkal) a pak to přinese ve stavu "výbuch za pět, čtyři,tři, ..." s tím, že to jede nějak pomalu.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » pon 06. čer 2016 2:51:28

Liger píše:Zidane: Pokud ten GoUnzip je jen škodlivý doplněk do prohlížeče (nevím, neznám), tak by mělo stačit si v FF projít nastavení rozšíření nebo zásuvných modulů a vymazat ho odtam. Pokud se něco nasralo i přímo do OS, tak se ti tam může vrátit znova, pak to asi nezjistíš jinak než tím restartem. Nicméně chytit něco takového po pouhém týdnu používání nového počítače chce talent. ~


Otec říkal, že si to prý zřejmě stáhli spolu se Skypem. No budiž. Pozastavil jsem se nad tím, že jak to, že zrovna se Skypem, jsem si myslel, že tento je v novějších windowsech už automaticky, ale asi ne ve všech. No a pokud to nestahovali z oficiální stránky, dostanou podobnou filcku jako GoUnzip hned.
Restart proběhl a GoUnzip se zatím nevrátil (to bych si při jeho otravnosti všiml), takže snad fakt pomohl MBAM.

A jak jsem tu nadával na automatické dělání se printscreenů, kdy člověk jen brnkne o klávesu a ono se to samo... to je fakt na pár facek autorovi, jen za víkend jsem jich takhle omylem nadělal asi patnáct, inu notebooková klávesnice, na přídavné by se mi to nestalo, tam je klávesa umístěná tak, že se o ni při psaní všemi deseti omylem zavadit prakticky nedá... další důvod, proč nemám rád notebookové klávesky :roll:
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » pon 06. čer 2016 16:39:45

To se tam tato funkce nedá fakt nějak nastavit? Co vím, tak v Osmičkách se screenshot rovnou uloží, pokud se stiskne kombinace Win+PrtSc, při samotném PrtSc se to samozřejmě jen zkopíruje do schránky. Dost by mě překvapilo, kdyby to takto nefungovalo i ve W10. Možná je to někde v nastavení OneDrive, které sleduje, jestli nezmáčkneš printscreen a pošle si to do cloudu bez ohledu na OS? Nehledě k tomu, že by se z OneDrive mělo jít odhlásit, ale tím si vlastně taky nejsem jistý, pokud je ve Windows on-line účet. Což mimochodem nemusí být - pokud nejde o upgrade ze staršího systému ale o čisté Desítky, tak by měl jít tuším založit pouze lokální účet, i když je to asi schované při vytváření účtu pod nějakým zdánlivě nesouvisejícím odkazem miniaturním písmem (stejně to bylo u W8).
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » pon 06. čer 2016 17:46:49

V Mintu se to ukládá jako obrázek do Obrázků a jsem s tou funkcí spokojen. Na cloud to neleze, dokud bych nějakýmu cloudu neřekl, ať na sebe naleze složku Obrázky.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » úte 07. čer 2016 0:30:16

Já teda nevím, kam se to ukládá, já jen vím, že to vždycky píplo, vpravo dole se objevilo "Snímek obrazovky se uložil do OneDrive" či tak něco, tak jsem vždycky zapičoval, klikl na to, dotyčnou uloženinu hodil do koše, vysypal koš a bylo.

Ale co to je, že jen tak brnknu o klávesu a ono se to... ono se to samo...? Kde to jsme?
I když jsem pochopil, že se to asi ukládá do Obrázků, tak kde to jsme? Prosil se o to uložení někdo? Ne! Jen jsem brnknul o klávesu... co to je za systém? Až si budu chtít uložít snímek obrazovky, udělám to záměrně a ne abych brnkl o PrtScr a ono se to... :evil:
Edit: Tady vidíte, proč nesnáším notebookovou klávesnici, na "klasické" se mi to v životě nestalo - na notebooku snad patnáctkrát za dva dny :evil: :evil: :evil:
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » úte 07. čer 2016 6:47:56

Mně se teda asi ještě nikdy nestalo, abych trefil prtscr omylem, a to jenom v současné době používám 6 různých klávesnic... Vždycky když to zmáčku, znamená to, že chci pořizovat snímek obrazovky, a jsem jenom rád, když se nemusím drbat s nějakým editorem po cestě.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Jana » úte 07. čer 2016 16:37:22

Moje řeč, ukládat screenshot do malování je zoufale předpotopní. Na druhou stranu ubuntu se mě aspoň ptá, kam ten obrázek chci uložit.
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4460
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,611.95
Bank: 10,784,822.87
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » úte 07. čer 2016 18:42:46

Mám tušení, že kdybych projevil aspoň trochu zájem, bude se mě to ptát taky, ale já zlenivěl natolik, že si to radši v těch obrázcích vždycky najdu.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » úte 07. čer 2016 23:14:23

JarynekZ píše:Mně se teda asi ještě nikdy nestalo, abych trefil prtscr omylem, a to jenom v současné době používám 6 různých klávesnic... Vždycky když to zmáčku, znamená to, že chci pořizovat snímek obrazovky, a jsem jenom rád, když se nemusím drbat s nějakým editorem po cestě.


Máš notebook nebo stolní? A pokud notebook, píšeš na notebookové klávesnici nebo na přídavné? A na jaké ses naučil psát - na jakou jsi zvyklý?

U mě je zřejmě problém v tom, že tátův notebook má na můj vkus zoufale malou klávesnici - inu musí se to tam všechno vejít. A už ani nevím, na jakou klávesu jsem chtěl vždycky, když mi to omylem udělalo print, klepnout, ale stávalo se mi to až nechutně často. Dle všeho to má dost s tím, že píšu všema deseti a jsem zvyklej na klasickou klávesnici s "vysokýma" klávesama, z notebookových jsem nešťastnej, na těch plackách se mi blbě píše. Plus k tomu krátký backspace, krátký levý shift, už z toho rodím ježky proti bodlinám,teď ještě Print klávesa o kousek jinde než jsem z přídavné zvyklej a z toho vyplývající výše zmíněné problémy... zlaté přídavné klávesnice, zlaté. I u notebooku jsem doma měl přídavnou, přímo na něm jsem psal jen při cestování.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazená témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron