Recenze: Commander Keen

Recenze, návody, popisy a další přidružené ptákoviny.

Recenze: Commander Keen

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » stř 09. říj 2019 12:02:49

U Keena je to trochu složitější s "recenzováním" pouze jednoho dílu, takže to vezmeme tak nějak obecněji přes několik dílů. Jedna z nejstarších vesmírných plošinovek byla rozhodně speciální. Přes silné "8bitové" zvuky, zvláštní grafiku, nastavitelné ovládání (TxT edit), až po příběh skrz několik dílů, který je vlastně o ničem a právem se na něj úplně zapomíná, respektive si lidé ani neuvědomují, že tam nějaký byl. Ono taky z čeho usuzovat, že se tam něco děje. Pár informačních tabulí by se našlo, ale nijak neosvětlovali, proč po mapě výběru levelů, musíme jít do té hnědé věže a proč v té hnědé věži je továrna na "pepsi light". Ale co už. Nás zajímají krásně navržené plošinovkové skákání. S pasážemi na rychlost, nebo přesnost, nebo obojí. V okamžiku spatření laserové pušky se rozsvítí oči a hra přechází z neškodné skákačky mezi překážkami k občas nelítostnému boji pro dosažení konce určitého levelu. A tak nějak jsem už v podstatě dopsal. Moje paměť tuhle hru docela úspěšně promazala jinou, ale povědomí o téhle hře, respektive těhle hrách, budu mít natrvalo. Keen patřil k začátkům mých herních dnů na domácím počítači a k počátkům mé frustrace u her na domácím počítači. To už jsou dvě medaile. Možná časem z nostalgie přidám další, jestli si někdy najdu čas na opáčko dalších dílů a konečně rozuzlení toho tajemství, proč je tam, kde je a jak to souvisí s lokacemi.

Kdo někdy hrál Commandera Keena (je jedno jaký díl), nechť se přihlásí pod touto recenzí - docela jsem se totiž v mém okolí divil, že se jedná o neznámou sérii.

Ještě řekněte, že to nevypadá jako Pepsi Light.
ck3.gif
ck3.gif (4.9 KiB) Zobrazeno 65 krát

Retro hodnocení:
+ spousty lokací; těžké se střídají s lehkými a velké se střídají s malými; laserová pistole dost oživila hru; "funny" věcičky a mimozemšťani; velikost hry (her)
- kdo měl tenkrát "bussiness" klávesnici, prožil s odezvou kláves docela peklo; nastavitelné ovládání je fajn, jen škoda, že se na to přišlo asi o 10 let později; příběh, jestli tam vůbec byl;
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"

"Do me a favor and lose that sense of humor." "Do favor to us both and buy one."
"I miss those good villains." "Clark, what the hell is good villain."

Obrázek

Pravidla
SteGo_Saur_CZ
Administrátor

Cash on hand: 166,829.75
Bank: 2,651,327.90
Aura: 25

Re: Recenze: Commander Keen

Příspěvekod DanDan » čtv 10. říj 2019 21:42:50

Určitě jsem to hrál, ale co za díl to tenkrát byl, to už si nevzpomínám...
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
DanDan
Administrátor

Cash on hand: 14.50
Bank: 2,603,049.16
Aura: 165

Příspěvekod nk8215 » stř 16. říj 2019 14:07:35

Já hrál šestku. Odehrávala se na cizí planetě, asi proto si ji pamatuju. :)

Gesendet von iPad mit Tapatalk Pro
"Vy nevidíte, jak je ten alobal vtipný?" - (c) DanDan
nk8215
Superlama

Cash on hand: 5,566.30
Bank: 369,007.15
Bydliště: Veletržní město v zemi, odkud…to zůstává. Přibyl jen společný prvek s Koněpůlkami
Aura: 20

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » stř 16. říj 2019 15:41:26

Asi mě nějak klame paměť, ale na cizí planetě se odehrávali všechny díly :D
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"

"Do me a favor and lose that sense of humor." "Do favor to us both and buy one."
"I miss those good villains." "Clark, what the hell is good villain."

Obrázek

Pravidla
SteGo_Saur_CZ
Administrátor

Cash on hand: 166,829.75
Bank: 2,651,327.90
Aura: 25

Zpět na Herní články