Recenze: Prince Of Persia

Recenze, návody, popisy a další přidružené ptákoviny.

Recenze: Prince Of Persia

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » pon 01. črc 2019 10:30:27

Prince Of Persia vyšel již v roce 1989 (to už je doba) a převedl mnoho lidí mezi hráčskou komunitu. Své doby asi nejlepší arkáda k dostání, měla takový úspěch, že se vydávala na co se jen dalo. Co nejvíce překvapilo hráče, byly zajímavé hádanky, spojené s pěknou animací a přesným ovládáním, a mimo jiné také nevšední prostředí. Příběh byl jednoduchý, ale dostatečně pokrýval hru kabátem věrnosti. Zlý vezír Jaffar unese sultánovu dceru a zabere si trůn sultána pro sebe. Po princezně chce svatbu a protože ho odmítá (neboť miluje hlavního hrdiny), dostává poslední hodinu života, aby se rozhodla pro svatbu, jinak bude popravena. Onu hodinu máte ve hře na to, aby jste s hlavním hrdinem unikly z labyrintu v podzemí paláce, porazili Jaffara a zachránili princeznu. Hra má celkem 12 úrovní, v každé z nich se nachází nějaká oblast důmyslných pastí či těžkého soupeře k poražení. Ve hře, kromě pastí, různých překážek a nepřátel, lze nalézt také lektvary. Malý červený vám doplní jeden život, velký červený vám doplní všechny životy a přidá jeden nový navíc, modrý vám jeden život ubere a zelený vám buď otočí obrazovku o 180°, nebo sníží gravitaci, takže se mírně vznášíte, místo přímého dopadu na zem. Hra byla velmi svěží, pěkně odsýpala - až k pasážím, kdy bylo potřeba trochu přemýšlet, měla dobře řešené souboje a vypadala pěkně. Od tvůrce hry se lidé později dozvěděli, že hře byly inspirací Indiana Jones, pro šermířské souboje se inspiroval ve filmu DObrodružství Robina Hooda a pohyby postav vznikly překreslením videozáznamu pohybů tvůrce a jeho bratra. I ořesto, že hra byla velmi silně "pirátěna", prodalo se naskrz všechny platformy asi 2 milióny kopií.


Pozdější souboje byly sestrojeny tak, že když vás protivník nemohl porazit v šermířském souboji, tak se vás aspoň snažil vytlačit do pasti. To samé jste ale mohli udělat vy jemu.
pop1.jpgRetro hodnocení:
+ ovládání; animace; překážky a pasti; kobka byla vzrůšo; mirror guy
- některé těžké pasáže; existence modré lahvičky; pro pečlivého hráče málo času na dohrání;
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"

"Do me a favor and lose that sense of humor." "Do favor to us both and buy one."
"I miss those good villains." "Clark, what the hell is good villain."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 3058
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 166,641.95
Bank: 2,651,327.90
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 25

Re: Recenze: Prince Of Persia

Příspěvekod Liger » pon 01. črc 2019 19:29:23

Jó, to si vzpomínám, jak se na prvním stupni základky kreslily na čtverečkovaný papír plánky jednotlivých levelů s tím, kde co je, aby se člověk v těch bludištích vyznal.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11132
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 15,528.45
Bank: 8,504,993.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167


Zpět na Herní články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron