Recenze: Astrofire

Recenze, návody, popisy a další přidružené ptákoviny.

Recenze: Astrofire

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » pát 28. čer 2019 12:01:42

Jedná se o MS-DOS kopii jedné z nejznámějších hry - Asteroidů. Astrofire však do ohně přiložil hezčí a uhlazenější grafiku, větší rozmanitost a článkovitější ovládání. Jako malá vesmírná loď se snažíte sestřelit vše, co se kolem vás mihotá v prostoru vesmíru. Ať už asteroidy, jenž se objevují ve třech variantách - největší fialový se po sestřelení rozpadne na menší žluté a ty se po sestřelení rozpadnou na ještě menší červené, nebo různé vesmírné lodě a další specialitky (nikdy jsem nepochopil "připínáčky"). Občas z něčeho sestřeleného vypadne bonus na sebrání, pro např. lepší zbraně, nebo vícero střel zároveň. Jak jsem již řekl, ovládání je více článkovité. to znamená, že akcelerace lodi do prostoru je celkem rychlá, ale zabrzdit je kumšt, a tak je lepší to řešit obrácením lodi a naplno si to zamířit proti směru letu. Z toho pak ale vyplívají situace, kdy se to přežene s délkou stisku tlačítka a loď si po obrazovce poletuje asi jako ty asteroidy, co letí kolem. A náraz je pak nasnadě. Jako bonus je už z grafiky poznat, že tu hru dělal někdo jinačí, než běžní vývojáři z ameriky, a to proto, že na této hře dělali v britském studiu ORT Software. Nic moc už se ke hře říct nedá. Hra má tři přepínatelné světy, co jsem se dočetl, tak přibližně 75 úrovní, i když v této hře načítací obrazovky nenajdete. Jako poslední věc bych dodal, že až se dostanete do fáze, kdy po vás každá věc na obrazovce také střílí, tak začíná teprve to pravé peklo.

Jako vážně, připínáčky?
asf1.jpegRetro hodnocení:
+ Docela hezká grafika; rychlost animací je akorát; pohyb cílů je buď krásně nahodilý, nebo zajímavě členitý (např. sinusovky)
- Ovládání je trochu koprné; po sestřelení poslední věci je ve hře krátká prodleva, kdy nevíte, jestli ještě něco nezbývá nebo na vás již vybafne start nového kola; co dělají ve vesmíru připínáčky?;
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"

"Do me a favor and lose that sense of humor." "Do favor to us both and buy one."
"I miss those good villains." "Clark, what the hell is good villain."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 3058
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 166,641.95
Bank: 2,651,327.90
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 25

Zpět na Herní články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron