Lady Alice

Recenze deskových her, diskuse, rady a tipy. Udržujte schéma 1 hra = 1 vlákno.

Tuto hru

hrál jsem, budu hrát znovu
2
40%
hrál jsem, nebudu hrát znovu
0
Žádná hlasování
nehrál jsem, ale chci hrát
1
20%
nehrál jsem, nemám zájem
2
40%
 
Celkem hlasů : 5

Lady Alice

Příspěvekod JarynekZ » pon 30. led 2017 23:01:01

Zařazení: kompetitivní euro
Kategorie: logická
Počet hráčů: 3-5 (optimálně 4, na cokoliv jinýho jsou potřeba úpravy)
Herní doba: 30 minut dle popisu, z praxe klidně i míň
Autoři: Ludovic Gaillard
Zpracování: tvrdý karton, papírové karty a kapsy, kroužkový notes
Cena: cca 600,-
Vydavatel CZ: Albi

Lady Alice je název průzkumného člunu, na kterém se plavil cestovatel a výzkumník Stanley. Tento chlapík zmizel, když se měl dostavit na konferenci v Londýně. Úkolem hráčů je přijít na to, kdo jej unesl, kde, v kolik hodin, a který předmět ze Stanleyho sbírky přitom ukradl. Zde přichází ta sranda, a sice fakt, že každý hráč zná právě jeden z těchto údajů. Hrou pak koluje notes s možnými variantami, každý hráč jej postupně přetáčí podle svého uvážení, aby ostatní hráči schovali odpovídací kartičku (správně/špatně) do papírové kapsy, ty se následně zamíchají, aby nebylo poznat, čí odpověď je která, a po otočení všech kapes je jasné, kolik toho hádající hráč uhodl (ne však co uhodl). Jestliže neuhodl nic, zakryjí se tyto odpovědí vizitkami Sherlocka Holmese na herním plánu. Jestliže uhodl vše, samozřejmě vyhrál. Jednou za čas přichází fáze zvaná dedukce. V této části mohu položit žeton s body 0-2 na některou indícii. To udělám skrytě. Pokud chce někdo zjistit, kolik bodů jsem této indícii dal, musí ji ohodnotit taky (skrytě), přičemž se vždy předposlední bodování otočí, a tím se zjistí, jestli se snažil předchozí sázející ostatní zavést na falešnou stopu (0 bodů), nebo si je svým rozhodnutím jistý (2 body). Bodování končí, až žádný z hráčů nechce sázet. No a konečně, kdykoliv se dá vyslovit obvinění, tedy říct správnou odpověď. Pokud odpověď správná není, hráč, který hru tímto způsobem přerušil, končí s hádáním po zbytek hry.
Dá se to odehrát velmi rychle a má to velice slušnou znovuhratelnost - je tam poměrně dost kombinací, ale především je ta hra spíš o lidech.
Jediná nevýhoda hry je poměrně infantilní přístup k hráčům v pravidlech ("milé děti z Baker Street...").

+ znovuhratelnost
+ ten kroužkový notes je super nápad

- kvalita papírových kapes, odpovídací karty mají tendenci vyklouzávat

subjektivně 7/10
Rychlé na pochopení, náročné na počet odehraných her :vlna:
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Zpět na Deskové hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron