SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Zde je to pravé místo pro hráče textových RPG her!

Moderátor: Vypravěč

Pravidla fóra
Tato sekce je určena především pro hraní textových RPG her. Pro diskuzi využijte jiné sekce.

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » pát 29. led 2021 13:03:08

"Cíl cesty nastaven. G41X11 - Zephyr. Spouštím superskok" prohlásí A.I. po lehce delší odmlce. Loď se začne lehce třást, ale nevypadá to na nic závažného. Maximálně si pár lidí, co nebyla opřená, vylila trochu kafe. Cesta chvíli potrvá a tak Rogun využívá čas doděláváním oprav konzole ve štítové sekci. "Modrej na modrej, zelenej na zelenej... hah, jako na cvičáku" pousměje se a hbytě zapojuje kabely jeden po druhém. Po pár minutách vyskočí na vršek konzole a s rukama v bok prohlašuje: "Fajn, opravy jsou dokončeny. Teď už snad ta kiksna poletí chvíli v klidu."

I po další půlhodině je loď stále v superskoku. Rogun se z nudy vydal na prohlídku lodi. Poté, co procházel kolem kajut posádky, si prohodil pro sebe pod nosem: "A kde vlastně budu spát já doprčic" a pokračoval dále. Krásný výhled z okna měla Staga, z pilotní kabiny samozřejmě. Superskok krásně zbarví mihající se objekty a vytváří tak pěknou světelnou show. Zajímavé bylo, že jeden flikr byl trochu zalepený, jakoby od žvýkačky. Nic, co by se nedalo vyřešit. Doktor mezitím přebral opravenou štítovou sekci pod svá křídla a začal se blíže seznamovat se všemi zákoutími systému.Vzhledem k tomu, že má v současnosti na starost v podstatě i zbraňovou sekci, tak si musí docela máknout. Buřt se podobně jako Rogun vydal na menší prohlídku lodi, nakonec zakotvil v jídelně u syntezátoru. Naštěstí je náhradních melta-článků na palubě dost a tak není problém si vyrábět vodu, jídlo a vzduch k dýchání. Rynzee studoval energetické údaje lodi na diagnostické konzoli. Vše se zdá být víceméně v pořádku, až na již známý fakt s nulovým nákladem temné hmoty a tím pádem vypnutým jádrem na temnou hmotu. Informace o problémech poslal kódovanou zprávou shelbymu do přístavu. V odpovědi z první zprávy mu mezitím přišli manuály na hlasovou komunikaci s lodí, návody na reaktivaci a rekonfiguraci hlasových modulů nových generací, a fotka skoro zcela nahé Gollerianky, zakrývajíc si jen svůj 'trojúhelník'. Prostě Shelby. Kapitán Liger mezitím v kajutě přebíral dokumenty a prohraboval mapy okolní soustavy. a k tomu pil velmi drahou kapitánskou whiskey.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod JarynekZ » pát 29. led 2021 13:33:37

OK, Rynzee se tedy pouští do manuálů k hlasovému interface lodi.

a že jsem tak smělý, Rynzee jako diagnostik asi představu má, ale já netuším reálný rozměr údaje mínus 35 petajoulů energie na mol k nabuzení generátoru, bylo by možné trochu namodřit?


Sent from my iPad using Tapatalk
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod Liger » pát 29. led 2021 21:44:46

A když jsme u těch technických dotazů, asi bych to jako kapitán měl vědět, ale k čemu vůbec potřebujeme temnou hmotu? :vlna: K hyperskokům očividně ne.

"Počítači, co konkrétně za problémy pro nás znamená prázdný sklad temné hmoty?"
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » pon 01. úno 2021 9:17:00

JarynekZ píše: mínus 35 petajoulů energie na mol... bylo by možné trochu namodřit?


Namodřit... Co na to říct - vzal jsem průměrnou hodnotu potenciální energie simulace molekulární dynamiky za čas pro buzení generátorů za hranici rozpětí a zvýšil jsem ji pro svůj případ. Kdesi jsem na to narazil na internetu, když jsem hledal motory sci-fi lodí. Grafy tu mám uložený.

Liger píše:A když jsme u těch technických dotazů, k čemu vůbec potřebujeme temnou hmotu?

Dobrá otázka.
Liger píše:K hyperskokům očividně ne.

No... ano i ne. Více ve hře.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » pon 01. úno 2021 9:38:29

Rynzee listoval manuály a trávil tak většinu času na lodi během cesty studováním. A vyplatilo se. Stačí modul předrátovat, přehrát a znovu předrátovat zpátky a mělo by vše fungovat jako kantýnský robot. Tedy přesně na kus. Kapitán Liger si mezitím připomínal učivo z akademie a chtěl si vyzkoušet A.I. z pár otázek. "Počítači, co konkrétně za problémy pro nás znamená prázdný sklad temné hmoty?" zněla otázka. Otázku uslyšel rogun, který se stále toulal lodí, nyní konkrétně u přechodové komory. Přerušil A.I., jenž chtěla odpovídat a začal sám: "To je trošku nefér vůči lodi nemyslíte kapitáne?" pousmál se. "Chudák nám tu letí na rezervy a vy ji ještě budete popichovat." lehce se zasmál. "Dokud nám drží melta-články, tak jsme v pohodě, ale chtělo by to nabrat trochu 'paliva' - a.k.a. temnou hmotu, aby loď mohla operovat v ideálním režimu. Přeci jenom bych se cítil bezpečněji, kdybych furt neměl pocit, že tu někde ve vteřině uvízneme" zatřepal se, jako by ním prošel mráz. "Taky by bylo fajn mít jednou lepší zbraně nebo štíty, nedej bůh třeba i droidí servis, což by melta-články vycuclo v mžiku" dořekl a poškrábal se na hlavě. "Jo a sorry, zapomněl jsem vypnout hlavní linku, takže slyším všechno na lodi" mocivě se zasmál, až z toho začal kašlat.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod JarynekZ » pon 01. úno 2021 10:00:20

bylo by mozno graf poskytnout, nebo aspon udat idealni rozpeti, operovatelne rozpeti, a vysvetlit, co to znamena, kdyz je hodnota pres nebo pod (nebo treba o 13 radu v minusu)? Rekl bych, ze by to mohlo byt soucasti znalosti posadky z akademie, ktera na neco dostala vlastni lod.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » pon 01. úno 2021 11:05:10

Je tam toho víc, co jsem chtěl ještě použít, pěkně v jednom.

Tu je graf, který jsi chtěl vidět (A):

vxr_generator_overclock_potential_energy_cluster_per_time_zst_vud_sp24.png

BTW - na rozpětí apod. se zeptej ve hře - vlastně prď na to, já to prostě napíšu v příští odpovědi do hry.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod Liger » úte 02. úno 2021 18:13:14

Já teď nevím, jestli si děláte prdel a je to všechno jenom techno-blábol, nebo jestli opravdu v našem RPG máme loď založenou na fyzikálních simulacích. :D Docela by mě v tom případě zajímalo, jak přesně dokážeme udržet náklad temné hmoty a jak ji využít, když neinteraguje s žádným fyzikálním polem kromě gravitace a dokonce zřejmě ani sama se sebou (nebo jen minimálně) a jak vlastně poznáme, kolik jí máme. :vlna:
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod JarynekZ » úte 02. úno 2021 19:03:39

Ptal jsem se mimo hru, protoze jsem ocekaval, ze by to mohla byt minimalne pro Rynzeeho nebo Ligera ocekavatelna znalost. Pokud se pletu, omlouvam se za naruseni pribehu :vlna:

"No sakra, my jsme vyleteli s nějakým prototypem nebo co, ta věc snad vůbec není hotová. Kromě toho, že se dodělávaly štíty za běhu, mám dojem, že tady Siri..." Krátce a téměř nezřetelně se pousměje nad tou narážkou na hlasového asistenta z doby sto let za opicema, dále pokračuje: "Ta je snad taky v nějaké vývojové verzi. Veveráči, dá se to přenastavit v nějakým rozumným čase? A vůbec, netušíte, kdy měla tahle kocábka opouštět doky podle plánu?"


Sent from my iPad using Tapatalk
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » stř 03. úno 2021 6:36:35

Liger píše:Já teď nevím, jestli si děláte prdel a je to všechno jenom techno-blábol, nebo jestli opravdu v našem RPG máme loď založenou na fyzikálních simulacích. :D

Jenom jsem se lehce inspiroval, aby to mělo aspoň hlavu, když už ne patu.

Liger píše:Docela by mě v tom případě zajímalo, jak přesně dokážeme udržet náklad temné hmoty a jak ji využít... a jak vlastně poznáme, kolik jí máme. :vlna:

To by se sice dalo všechno zeptat ve hře, ale budiž...
Temná hmota je ve skladišti udržována pulzními stabilizátory, které vždy v intervalech vysílají silné pulzy ze všech stran místnosti směrem doprostřed. Obyčejně jich bývá ve skladišti kolem třiceti. Pulzy zabraňují temné hmotě podléhat gravitaci a zároveň se bondovat s jinými prvky. Je to velmi moderní technologie :D


JarynekZ píše:"No sakra, my jsme vyleteli s nějakým prototypem nebo co, ta věc snad vůbec není hotová..

Kromě lodí je sklad temné hmoty velmi nebezpečný, protože se vždy jedná o nejslabší místo. Stačí špatný pulz nebo menší zážeh a nastane destrukce obřích rozměrů - ani ne tak exploze jako spíše vytvoření menší černé díry. Různé sabotáže, či cílené útoky na tyto části byli dříve vždy prioritou a protože stačí jen menší drmol, výsledek byl téměř vždy výhrou útočníků. Kvůli nebezpečí toto představující, federace a další větší frakce a vůbec kdokoliv, kdo není úplně zoufalý, nemají ve svých základnách žádnou temnou hmotu. Lodě jsou skladištěm a motory vybaveny, načerpat je však nutno na stanicích rozsetých po vesmíru. Zničí-li se tyto stanice, dají se po čase přebudovat a nepřišlo se o nějakou důležitou infrastrukturu.

JarynekZ píše:Kromě toho, že se dodělávaly štíty za běhu...

Okay, když už jsem se tak rozjel, tak si to všechno vysvětlíme, resp. zopakujeme tady :) Ano, štíty měli sice menší ... událost, ale problémové to nebylo, protože předletová kontrola byla ok. Kdyby se tenkrát najednou nešlo kolem, tak to rogun spravil a ani o tom nevíte :D

JarynekZ píše:kdy měla tahle kocábka opouštět doky podle plánu?"

Ok, to už dám do hry, až budu odpovídat.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod JarynekZ » stř 03. úno 2021 7:12:24

Treba stity bylo ok, ale tim, ze byl Rogun nalezen, mohl Rynzee nabyt dojmu, ze se ta lod dodelavala za behu. A on ten Rynzee vlastne docela umi delat z komara velblouda, aby si na neco mohl zanadavat :vlna:

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » stř 03. úno 2021 13:42:21

Jo jo to se mi aji líbí :)
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod Liger » stř 03. úno 2021 21:58:40

No dobrá, už teda nebudu rozebírat fyzikální principy fungování lodi mimo hru. :vlna:

"Ok počítači, nevíš o nějaké čerpací stanici temné hmoty po cestě, která by byla v bezpečné oblasti, aby nehrozilo, že budeme nuceni použít zbraně nebo štíty bez dostatku energie?"

A chápu to správně tak, že jsme vystartovali s poloprázdnou nádrží nebo nám ji někdo na dálku vycucl při onom incidentu?
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » čtv 04. úno 2021 6:26:19

Liger píše:A chápu to správně tak, že jsme vystartovali s poloprázdnou nádrží nebo nám ji někdo na dálku vycucl při onom incidentu?

SteGo_Saur_CZ píše:Kvůli nebezpečí toto představující, federace a další větší frakce a vůbec kdokoliv, kdo není úplně zoufalý, nemají ve svých základnách žádnou temnou hmotu. Lodě jsou skladištěm a motory vybaveny, načerpat je však nutno na stanicích rozsetých po vesmíru.


Nemáte žádnou temnou hmotu, protože vám ji tam nikdo nemohl dát. Nikdo ji tam totiž nemá. Z taktických důvodů, jak jsem vysvětloval. Čteme vůbec ostatní příspěvky? :lol:
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod Liger » čtv 04. úno 2021 18:30:29

Četl jsem to, ale buď jsem zrovna tu část věty očima přeskočil nebo jsem byl unavený a vůbec mi ta souvislost nedocvakla. :vlna:

No každopádně na mém in-game dotazu z předchozího příspěvku to nic nemění.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: SHIP - Nová RPG hra pro všechny

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » čtv 11. bře 2021 14:12:28

"Kdy měla tahle kocábka opouštět doky podle plánu?" vyřkl Rynzee do interkomu a že to byla otázka za milion kreditů. Odpověď však nikde, z interkomu ticho. Mlčení po chvíli prolomil Rogun: "Já tu jenom dělal menší prácičku, já nemám tušáka, kdyby vás to zajímalo" prohodil a pokračoval ve vycházce. Liger mezitím zjišťoval informace o čerpacích stanicích v okolí. "Zephyr. Počet čerpacích stanic v blízkosti planety rovná se dvě" prohlásila A.I. "Až sedneme na zadek na planetě, tak se podívám na ten modul, jestli se vám do toho nechce mistře diagnostiku" prohodil do interkomu Rogun směrem na Rynzeeho, mluvíc o hlasovém modulu lodi. "Přílet na Zephyr za 48 minut" ukončila hlášení A.I.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Předchozí

Zpět na RPG Hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron