The Mind

Recenze deskových her, diskuse, rady a tipy. Udržujte schéma 1 hra = 1 vlákno.

Tuto hru

hrál jsem, budu hrát znovu
1
100%
hrál jsem, nebudu hrát znovu
0
Žádná hlasování
nehrál jsem, ale chci hrát
0
Žádná hlasování
nehrál jsem, nemám zájem
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 1

The Mind

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » stř 25. lis 2020 13:41:17

Zařazení: Euro párty hra
Kategorie: kooperativní - nekomunikativní
Počet hráčů: 2-4
Herní doba: 5 minut nebo i 30 minut
Autoři: Wolfgang Warsch, Oliver Freudenreich
Rok vydání: 2018
Zpracování: standardní karty bez textů, tištěná pravidla
Cena: cca 225,-
Vydavatel: Nurnberger-Spielkarten-Verlag
Link na mbg: The Mind

Hra, jenž je těžká a lehká zároveň. V téhle hře je cílem všech hráčů společně správně seřadit karty, které mají v ruce od jedničky po stovku. Co je na tom těžkého ptáte se? Nesmíte nikomu říct a ani nijak jinak naznačit, co máte za karty. Z dálky to tedy vypadá tak, že lidé náhodně pokládají karty na stůl a doufají, že se trefili. Ďábel je však skryt v detailu. Mezi věci, které jsou povoleny je řeč těla, která snad ani nejde zakázat. Člověk, který se opře zády k židli má nejspíše vysoké karty. Pokud někdo vytahuje kartu z vějíře jiných svých karet, asi má číslo blízké číslu na stole atd. Ať už to zní absurdně nebo ne, nejlépe se na tom mají ti, kteří umí číst myšlenky. Hned za nimi jsou ti, kteří umí číst řeč těla.

Hra se hraje až na 15 levelů. Startujete se třemi životy a jedním šurikenem. Šuriken je týmový žolík. Kdykoliv během hry může hráč zvednout ruku a tím započít hlasování o použití šurikenu. Všichni ostatní hráči s ním musí souhlasit. Šuriken dělá to, že všichni hráči před sebe vyloží svou nejmenší kartu. Hra následně pokračuje standartně dál. Šuriken se hodí, chcou-li dva hráči zahrát kartu ve stejnou chvíli. To většinou značí, že jsou s čísli hodně blízko u sebe. Jak postupně postupujete levely, získáváte občas nějakou odměnu ve formě života nebo šurikenu navíc. Jakákoliv minela vás stojí život, takže je třeba se nad věcmi zamyslet.

+ vysvětlení hry do 15 sekund
+ perfektní pro lidi, kteří se už znají dlouho
+ délka hry závisí plně na vás

- na hru tohoto typu musí mít lidi myšlenkové rozpoložení a trpělivost :)
- více než kde jinde je tu třeba spolupracovat a hodí se, když má každý hráč slušnou dávku kompetitivnosti v těle

Subjektivně 5/10
Pokud hrajete s vašimi nejlepšími přáteli, hra je unikátně zábavná. Hrajete-li s "cizinci", stává se hra téměř nehratelnou.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Zpět na Deskové hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron