Splendor

Recenze deskových her, diskuse, rady a tipy. Udržujte schéma 1 hra = 1 vlákno.

Tuto hru

hrál jsem, budu hrát znovu
1
100%
hrál jsem, nebudu hrát znovu
0
Žádná hlasování
nehrál jsem, ale chci hrát
0
Žádná hlasování
nehrál jsem, nemám zájem
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 1

Splendor

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » stř 07. říj 2020 11:48:48

Zařazení: Kompetitivní Euro
Kategorie: ekonomická/deckbuildingová?
Počet hráčů: 2-4
Herní doba: 30 minut
Autoři: Marc André
Rok vydání: 2014
Zpracování: standardní karty bez textů, tištěná pravidla, česká a slovenská lokalizace pravidel, tvrdé plastové čipy; tvrdé kartonové destičky
Cena: cca 650,-
Vydavatel: ADC Blackfire Entertainment
Link na mbg: Splendor

Splendor je jednoduchá hra, kde je třeba přemýšlet pár tahů dopředu. Vzhledem k absenci textů na kartách apod. je hra jednoduchá na naučení a mohou ji hrát i děti kolem deseti let. Cílem hry je získat určitý počet vítězných bodů. Ve hře máte tři balíčky lokací, rozdělené podle úrovně, a šest druhů čipů, které reprezentují suroviny hry. Za čipy si kupujete dané karty, které vám pak přinášejí jednu surovinu zdarma do dalších nákupů a od druhé úrovně i zaručeně vítězné body. Kupováním čím dál většího objemu karet se dostáváte na dosah nejdražších karet za nejvíce bodů. Pokud nějakou kartu opradu chcete, a momentálně na ni nemáte, smíte si ji zarezervovat. Kartu si vezmete k sobě jako zatím nepostavenou a k tomu dostanete zlaťák, jenž je místním žolíkem mezi surovinami. Je to zároveň jediná možnost, jak zlaťák získat. Navíc jsou ve hře destičky šlechticů, jenž po vás požadují určitý počet určitých lokací. První, kdo ve svém tahu dosáhne daných podmínek, získává šlechtice, což se rovná čtyřem vítězným bodů. Šlechticů je několik a je možné, i když nepravděpodobné, že jeden hráč získá všechny. A to je celé. Grafika karet se v daných úrovních moc nemění, kromě ceny karty, což však nahrává rychlejší zapamatovatelnosti hry. Příprava hry je velmi rychlá a hra se dá hrát i několikrát po sobě, pokud přemýšlíte zaráz a hra vám pěkně odsýpá. Hra se dá teoreticky hrát i v pěti lidech, ale čipů je jen taktak, aby se dalo stále něco kupovat. Hra má několik rozšíření, které jsem dosud nehrál.

+ rychlost přípravy a hry
+ odolné materiály
+ jednoduchost i pro začínající hráče
+ pro fanatiky i ucházející strategická hloubka, rovnájící se slabším šachům

- čipů by mohlo být více
- nepodařené starty většinou vedou k prohrané hře (hra s experty)

Subjektivně 7/10
Hru mám nejradši z toho důvodu, že se rychle nachystá a vysvětlí. Pak už je to zase jen otázka toho, kdo jak dlouho přemýšlí nad svým tahem.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Zpět na Deskové hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron