Modern Art

Recenze deskových her, diskuse, rady a tipy. Udržujte schéma 1 hra = 1 vlákno.

Tuto hru

hrál jsem, budu hrát znovu
1
50%
hrál jsem, nebudu hrát znovu
0
Žádná hlasování
nehrál jsem, ale chci hrát
0
Žádná hlasování
nehrál jsem, nemám zájem
1
50%
 
Celkem hlasů : 2

Modern Art

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » pát 08. lis 2019 9:58:22

Zařazení: Euro - ekonomická s principem sázení
Kategorie: strategická
Počet hráčů: 3-5
Herní doba: 45 minut dle popisu, z praxe to může u hodně soutěživých hráčů trvat i dvakrát tolik
Autoři: Reiner Knizia
Zpracování: standardní karty, kartonové žetony, zakrývací stěna z tvrdého papíru a dřevěné kladívko
Cena: cca 700,-
Vydavatel: CMON
Link na mbg: Modern Art

Ve hře se stáváte jedním z muzeí, snažící se koupit obrazy 5 malířů za co nejnižší cenu a na konci kola je prodat za co nejvyšší. Hra přichází s reálnými obrazy reálných autorů moderního umění (krásně popsané a vyobrazené v návodu). Hráč vlastnící kladívko (pořadatel aukce) vyloží jednu kartu a podle symbolu na ní následně řídí aukci mezi hráči (té se účastní také). Aukce jsou typu otevřená (hráči se mohou předbíhat v ocenění obrazu), skrytá (všichni zaráz tajně vyberou kolik by zaplatili), jednonabídková (každý má pouze jednu možnost nabídky počínaje hráčem po levici od pořadatele aukce), fixní (pořadatel aukce navrhne cenu, za níž to někdo může koupit, nebo to za ni musí koupit pořadatel) a dvojitá (s touto kartou se vyloží další obraz od stejného autora a aukce se poté řídí novou značkou na této kartě, výherce však získá oba obrazy). Obraz získá vždy nejvyšší nabídka. Je možné nevsadit nic, ale nemůžete vsadit více než máte zrovna k dispozici (reprezentováno počtem peněžních žetonů za vaší stěnou). Koupené obrazy si vykládáte k sobě a poté, co se otočí obraz od autora, který už byl 4 v aukci (nebo 3x pokud se jedná o dvoujitou aukci), současné kolo končí a přichází prodej obrazů. Obrazy nejkupovanějších autorů se prodají za 30, druhého za 20 a třetího za 10. Takhle se hraje 5 kol s tím, že pokud v nějakém následujícím kole skončil autor na prvním až třetím místě (dostal žeton prodeje), sčítají se mu žetony prodeje i z minulých kol. Kdo má po pěti kolech nejvíce peněz, vyhrává hru.

+ jednoduché na pochopení
+ dobrý princip prodeje obrazů
+ skutečné obrazy skutečných umělců s krásnými ukázkami v návodu
+ různorodé aukce

- sázení nemusí být pro každého
- existují lidé, kteří to přestanou brát jako hru

subjektivně 8/10
Zatím se vezu na vlně počátečního nadšení z prvních tří her. Ale strašně mě baví se dívat, co lidé risknou a kde radši stáhnou ocas.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Zpět na Deskové hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron