Filmová debata

Pro všechny milovníky filmů a seriálů

Re: Filmová debata

Příspěvekod Jana » pát 22. kvě 2020 23:11:13

Ty vole. Nejsem historik, ale i tak musim rict, ze Smrtihlav je totalni paskvil. Parasutisti se musej otacet v hrobe... a Heydrich asi taky.
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4457
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,605.95
Bank: 10,470,708.37
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Filmová debata

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » ned 24. kvě 2020 19:31:06

Zajímavý poznatek :)
Už je to dávno, co jsem to viděl a fakt, že si z toho nic nepamatuju nahrává tomu, že to byla nuda.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: Filmová debata

Příspěvekod Jana » ned 24. kvě 2020 21:58:35

No nuda taky, ale hlavne znasilneni dejin. Praha nafilmovana v Budapesti a vysazeni parasutistu tady v Alpach kousek od Prahy. No nic, fakt lepsi zapomenout :D
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4457
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,605.95
Bank: 10,470,708.37
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Filmová debata

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » čtv 06. srp 2020 9:59:54

Viděl někdo Old Guard? Měl jsem zajímavou debatu s kolegem z práce a měli jsme ale naprosto opačné pocity z toho filmu, resp. každému se líbilo/nelíbilo zrovna to co se nelíbilo/líbilo tomu druhému. - Jednoduše hledám common ground. -
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: Filmová debata

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » úte 04. led 2022 11:00:25

Tak zase na rozvíření nějaké té debaty - Co jsem tak viděl z poslední doby...

Samozřejmě konečně tu Dunu. Řekl bych, že film velmi dobře ustál ten obrovský hype, který se kolem něho točil a rozhodně patří k hodně dobrým kouskům. Asi bych to úplně nenazýval film roku nebo "konečně něco jiného", ale rozhodně je to pěkná podívaná. Za mě spokojenost.

Po covidové době jsem byl zase jednou v kině a vytáhl mě tam Tobey Maguire.... tedy vlastně Spiderman... no vlastně popravdě mě tam vytáhla vůbec ta možnost, že jich může být více v jednom filmu a ta nostalgie ze začátků marvel universe. Z kina jsem nakonec odcházel jako neutrál. Film má sám problém se rozhodnout, jestli teda je pouze pro teenagery nebo se pokusí ještě jednou zaujmout i někoho staršího. Cílem je, že se většinu času cítíte starej a tam kde se smějete, nebo si říkáte "super reference", je v kině ticho, protože to nikdo nechápe. Na Avengers šel aspoň mix věkových kategorií. Zde seděli převážně mlaďoši a občas jsem měl pocit, že píšou live poznámky na facebook. Na druhou stranu jsem poprvé zažil tleskání během filmu. Poprvé a podruhé když se ukázali borci, což byl zajímavý projev emocí, potřetí tleskali na konci traileru na Doctora Strange a to už jsem nechápal, čemu přesně jako tleskají, ale co už. Trocha ochutnávky amerického kina, řekl bych.

Doma jsem konečně taky vytáhl pár kousků, které jsem měl buď schované dlouho, nebo jsem věděl do čeho půjdu a tak jsem to furt odkládal.
Řekl bych, že jsem konečně viděl celou Americkou krásu, protože jsem si některý části fakt nepamatoval. Nechápu, co na tom filmu furt všeci vidí. Fajn, jsou tam nahé scény a napříč tomu, že v poslední době je z něj veřený nepřítel, Kevi Spacey zahrál svůj part bezvadně. Naprosto mě ale iritují ta typická "americká rozhodnutí", jinak řečeno nás (ještě lépe, upravím to na normálního člověka) by v životě nenapadlo udělat v té situaci takové rozhodnutí. Sem tam k zasmátí, ale to je asi tak vše.

Tušil jsem, že budu muset spíše přežít koukání do konce, přestože mi byl film doporučován i kolegy, jejichž doporučení si vážím. Přesně tak to nakonec svým způsobem dopadlo. Possessor je velmi dobrá myšlenka ohledně ovládnutí lidí k účelům zabíjení, kterou však tvůrci zabalili do tolika vrstev izolepy, že jsem měl problém vůbec pochopit, co se snažili říct. Po konci filmu jsem měl pocit, že z toho vlastně nic nevím a druhý den už jsem si musel na internetu najít, jak to interpretují ostatní diváci. Styl filmu je mírně béčkový. Pochválit hlavní herecké výkony, mimojiné hlavně mužskou postavu, která musela hrát, že je ovládána a to není úplně jednoduché zadání.
Pro zatím asi stačí.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: Filmová debata

Příspěvekod Liger » sob 08. led 2022 0:05:01

SteGo_Saur_CZ píše:Samozřejmě konečně tu Dunu. Řekl bych, že film velmi dobře ustál ten obrovský hype, který se kolem něho točil a rozhodně patří k hodně dobrým kouskům. Asi bych to úplně nenazýval film roku nebo "konečně něco jiného", ale rozhodně je to pěkná podívaná. Za mě spokojenost.

Duna je jeden z těch filmů (a bylo to jasné dlouho předem), který člověk musí vidět v kině. Jako jasně, audiovizuální zážitek není všechno, co na filmu je, ale rozhodně to tomu dost přidává. Je velmi málo věcí, které mi v Brně chybí oproti Praze, ale jedna z nich je IMAX. Tenhle film tam musel být úplná paráda.
No a jediná nevýhoda nové Duny je, že člověk po těch skoro 3 hodinách odchází vlastně v půlce filmu. Ale naprosto to rozhodnutí to rozdělit chápu, kdyby to stlačili do jednoho filmu, tak mu to výrazně uškodí.

SteGo_Saur_CZ píše:Na druhou stranu jsem poprvé zažil tleskání během filmu. Poprvé a podruhé když se ukázali borci

Taky tak. Vidím, že to asi nebyla žádná anomálie a dělo se to tak spontánně na všech promítáních. :) Jinak film to špatný nebyl, ale s tou rozpolceností, na koho je film cílen, souhlasím. Největší nostalgii přece musela cítit naše generace, která vyrůstala v době Raimiho Spider-Manů (ačkoliv mladší ročníky ty filmy asi taky vesměs viděly), tak by člověk čekal, že to bude trochu reflektovat i zbytek filmu. Pak se člověk nemá cítit staře. :vlna:
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Filmová debata

Příspěvekod JarynekZ » sob 08. led 2022 13:05:34

Po dlouhe dobe jsem byl v kine prave kvuli Dune. Jako jo, zvuk a obraz dobry, ale strasne mi v kinech vadi sedacky a popcornisti, takze jsem tak tretinu filmu v te Olympii premyslel akorat nad tim, ze by mohl byt lepsi prostor na nohy, ze by se ty podrucky mohly dat klidne zvednout, at se ten kokot vysere na to brcko a pije tu colu jako clovek, ten podsedak ma docela blbej tvar a tvrdost, doriti nehrabej se v tom kyblu s kukurici jak kura v hnoju, sakra, kam mam zahodit tu mikinu, uz me z te sedacky docela boli zada, ...
Kino je audiovizualne urcite desne super, ale porad se mnohem radsi podivam doma, ten film jako takovej si uziju mnohem vic.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Filmová debata

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » sob 08. led 2022 15:33:29

Ne, prostě jsem se nemohl dokopat jít na tu Dunu do kina. Nakonec jsem si to užil doma a aspoň jsem netrpěl tak, jak zmiňuje Jarynek. K druhému bodu bych řekl jen to, že dneska to začíná být normální, rodělit něco na víc kusů, což nevidím jako problém, pokud budou obě půlky plné kvalitního obsahu. Zde zatím splněno. A to by měla být ta slabší půlka ne?

Tak nějak odhaduji, že Raimiho Spidermany a následně "Úžasňáka" děti viděly, ano, uvažuji stejně. Už jsem psal, že referencí tam bylo dost, jak na staré filmy tak i na komiksy celkově, zde žádná změna, to už dneska dělají ve velkým, ale pro těm dětem asi řeknou jen ta camea (mimochodem už to tu začíná smrdět spoilery!!) :lol:
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: Filmová debata

Příspěvekod Liger » sob 08. led 2022 18:09:56

JarynekZ: Nemůžu říct, že bych sdílel tvé problémy s kinem. V Olympii jsem teda byl v kině jen jednou (a nikdy víc), tak už si to úplně nepamatuju, ale hádal bych, že ve Špalíčku jsou sedačky stejné?
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Filmová debata

Příspěvekod JarynekZ » sob 08. led 2022 18:18:43

Ve spalku jsem asi nikdy nebyl, ale mam dojem, ze je to stejnej podnik, tak bych cekal i stejny sedacky.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Filmová debata

Příspěvekod Liger » sob 08. led 2022 18:39:57

To já právě taky. Ale teď se dívám na Google Mapy na fotky od lidí, a v Olympii je vyfocené tohle, zatímco ve Špalku toto. Takže pokud něco z toho nepředělali (fotka z Olympie je ze srpna 2020, ze Špalku sice starší, ale tam zase můžu potvrdit, že ty sedačky jsou stále stejné), tak je to diametrálně odlišné a už na fotkách vypadají ty Olympiácké výrazně méně pohodlně. :mrgreen: Možná je to jeden z dalších důvodů, proč se mi tam nelíbilo. Ty ostatní jsou mimochodem to, že celý ten mega-obchoďák je mi velice nesympatický, je to z ruky kdesi v tramtárii u dálnice a hlavně, když se ti horních 5% snímku promítá u spodního okraje, tak ani ten audio-vizuální zážitek z toho člověk nemá. :lol:
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Filmová debata

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » pon 07. bře 2022 14:07:55

Dneska úplně perfektní fór. V práci došla řeč na herce ve filmech a long story short z kolegy vypadlo brilantní jméno:

Kil Valmer
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Předchozí

Zpět na Filmy a seriály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron