Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženosti

Co se nehodí do jiných kategorí
Pravidla fóra
Máte-li nějaké téma k diskusi, nebojte se jej založit. Z hlediska přehlednosti je lepší 10 témat po 5 příspěvcích, než 3 témata o 1500 příspěvcích.

Patroni sekce: Staga, Boomer

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod DanDan » ned 24. úno 2013 17:33:07

Liger píše:Jak třeba používáš (pokud ji používáš) kalkulačku?

Ano, třeba já klikám myškou... Ale jelikož jsem narazil i na to, že číslička se "shiftem" nefungovala, protože ten program snímal jenom NumLock klávesy, bych už asi notebook bez numeriky nekupoval...
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10699
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 13.30
Bank: 5,293,648.96
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » ned 24. úno 2013 17:35:42

Pravda, i u spousty her jsou některé funkce na numerice a jinde na ně není moc místo.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » ned 24. úno 2013 17:57:11

Hry moc nehraju, a ano, v kalkulačce používám ty čísla nad písmenkama. Dokonce i na normální klávesnici. Za tu dobu, co sem měl notebooky bez numeriky, sem si na to prostě zvykl. Stejně tak ovládám počítač celkově co nejvíc z klávesnice a na myš hrabu jenom v nezbytných případech, takže numerická klávesnice je pro mě zbytečnej přehmat navíc. Ale komu se numerická část líbí, ať ji má, nikomu ji neberu.

edit: a Alza neumí řadit... Když dám hledat notebooky 11" - 14" s FullHD rozlišením, první na mě vybafne nějaká sedmnáctka...
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » ned 24. úno 2013 20:10:01

A hvězdičku na té kalkulačce píšeš přes Alt+cosi? To musí být tak zbytečně zdlouhavé a nepohodlné, ale proti gustu... Jako chápu, že když si na to zvykneš, tak už ti to nepřijde, ale mě na tom hlavně fascinuje, že ti ta numerická část vyloženě vadí. :D
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Staga » ned 24. úno 2013 20:15:51

Když jsem nějakou dobu měla noťas bez numerické, protože stolní komp se se mnou nebavil, tak mi vyloženě chyběla.
Hrdý vůdce skupiny Spamerů. Spamu ZDAR!
Pravidla fóra - neznalost neomlouvá
Uživatelský avatar
Staga
Superlama
 
Příspěvky: 11045
Registrován: stř 04. srp 2010 0:46:24
Cash on hand: 26,433.00
Bank: 24,494,462.04
Bydliště: Hlavní město píva
Aura: 72

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Batrachus » ned 24. úno 2013 20:19:12

Ta hvězdička se dá, pokud člověk píše všemi deseti...
Uživatelský avatar
Batrachus
HyperLAMA
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pon 23. srp 2010 16:02:54
Cash on hand: 1,784.25
Bank: 1,849,995.47
Bydliště: Slunce d
Aura: 57

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » ned 24. úno 2013 22:32:41

Liger píše:A hvězdičku na té kalkulačce píšeš přes Alt+cosi? To musí být tak zbytečně zdlouhavé a nepohodlné, ale proti gustu... Jako chápu, že když si na to zvykneš, tak už ti to nepřijde, ale mě na tom hlavně fascinuje, že ti ta numerická část vyloženě vadí. :D

Ano, alt+"-", čili "*" je mi rychlejší, než metnout rukou dvacet čísel vedle. Navíc, když už něco dělám s tou kalkulačkou, tak většinou počítám něco z několika zdrojů a při tom používám alt+tab, ctrl+tab, sem tam někam něco dopíšu, prostě mít ty ruce na klávesnici v klidu je pro mě opravdu rychlejší. A pohodlnější. A zvykl jsem si na to. A že mi tam ta numerická část vadí, to není tím zvykem, ale že pak třeba občas místo enteru zmáčknu 4. Prostě když to nepoužívám, tak mi to tam vadí, že to tam skoro až zavazí. A nemalou část v tom má i prostě hnidopišství stojící za názorem, že numerika nemá na noťasu co dělat. :vlna:
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » stř 27. úno 2013 9:58:16

Teď už si připadám jak blázen. Už jsem to slyšel asi dvakrát včera, to jsem tomu nevěnoval pozornost a dneska už poněkolikáté znova. Takové slabé cinknutí na relativně nízké frekvenci (asi jak takový ten bimbací domovní zvonek). Popravdě vůbec netuším odkud to jde. Je možné, aby něco takového dělal notebook? Dnes se totiž dvě cinknutí ozvaly ihned po zapnutí (ještě před bootováním systému), pak ještě jednou po přihlášení, když jsem na něco klikl. Teď jsem slyšel dvě cinknutí zas, ale možná ještě slabší než předtím, ale zní pořád stejně. Fakt netuším, jestli je to něco v pokoji (ale proboha co?) nebo ten noťas. Uvidím, jestli to uslyším (heh, to zní vtipně ~) i dnes ve škole, i když tam asi nebude takové ticho, abych byl schopný to zaslechnout.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » stř 27. úno 2013 10:46:21

Tak jestli je to z noťasu, tak je to buď větrák nebo disk. Nic jinýho tam nemá co vydávat zvuky (kromě zdroje, ale to zas není slyšet přes větrák, navíc to moc lidí neslyší ani tak a není to cinkání, ale pískání).
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Batrachus » stř 27. úno 2013 11:02:34

Zkus zajít k lékaři :lol:
Uživatelský avatar
Batrachus
HyperLAMA
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pon 23. srp 2010 16:02:54
Cash on hand: 1,784.25
Bank: 1,849,995.47
Bydliště: Slunce d
Aura: 57

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » stř 27. úno 2013 11:45:44

Myslíš mě nebo Ligera?
Já už k lékaři nemusím, já už přecitlivělej sluch mám.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » stř 27. úno 2013 17:09:28

Batrachus píše:Zkus zajít k lékaři :lol:

No ano, že mám halucinace mě taky napadlo, ale nepovažuji to za pravděpodobnou příčinu. :vlna:

Asi tady prostě bude někde ve stole trpaslík, který s něčím cinká, jinak to nevidím. :mrgreen:
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » čtv 07. bře 2013 18:11:30

Opět bych si, s dovolením, na něco postěžoval...
Proč ještě existují osoby, které si seženou počítač na vyhození (řekněme, že to má svůj důvod), nechají si na něj narvat systém, o kterém ten počítač od výroby ještě dlouho neslyšel (v tomto případě XP), nainstalují tam 50 her, které se sice trhají, ale dětem to přece stačí, a když postupně začnou odcházet těžce přetěžované komponenty, které jsou navíc mezi sebou těžce nevyvážené, tak ještě doprasí systém do takovýho stavu, až se člověk diví, že je to vůbec schopný zobrazit aspoň tu BSOD.


edit: hm... Že má Applí klávesnice tlačítka až po F19 (tedy i F13), to už nějakou dobu vím, ale že má i spešl čudl pro znak rovná se v numerické části, to je mi novinka :vlna:
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Jana » čtv 07. bře 2013 19:21:20

Teď je asi špatná chvíle pro vyřizování plateb přes internet, že? Nevím, co si mám myslet o tom, že při kliknutí na odkaz v rámci aplikace internetového bankovnictví mě to vyhodí znovu na přihlašovací stránku :? A taky při platbě kartou na internetu ta stránka pro platbu vypadá jinak než dřív.
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4460
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,611.95
Bank: 10,784,822.87
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » čtv 07. bře 2013 19:24:42

Podle zpráv se na banky útočilo včera, dnes to měli být operátoři, ale kdoví. Každopádně vzhledem k tomu, že šlo jen o DDoS, tak není třeba se bát, že by byla nějak narušena bezpečnost.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Jana » čtv 07. bře 2013 19:31:05

Já si taky říkám, ale co mělo znamenat to přehazování na úvodní stránku? aspoň že už nejsem napíchnutá na tu nezabezpečenou wifinu
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4460
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,611.95
Bank: 10,784,822.87
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod DanDan » čtv 07. bře 2013 19:33:31

Komerční banka měla něco předělávat (aspoň mi to vyskočilo tuším před týdnem).
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10699
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 13.30
Bank: 5,293,648.96
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod DanDan » sob 09. bře 2013 18:51:36

Tak notebook už to zase poněkolikáté zabalil... Fakt, to byl kup... :zeď:
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10699
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 13.30
Bank: 5,293,648.96
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » čtv 14. bře 2013 19:33:09

Tyvole, Unity zachytává kurzor myší na přechodu mezi monitorama... Uh...
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Johny007 » čtv 14. bře 2013 19:39:31

Ubuntí repy + apt-get dist-upgrade?
Člen Adminesské dohody, Chlíva LL a taky místní Spammer.
Uživatelský avatar
Johny007
Strážce zavazadel
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 15. srp 2010 9:11:08
Cash on hand: 144.05
Bank: 16,574,630.41
Aura: 29

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » čtv 14. bře 2013 20:58:06

Mimo jiné ano... Poprvé a naposled, co jsem skriptu tak nějak důvěřoval a neprohlídl jsem si jej, než jsem jej spustil. Aspoň poučení do budoucna, no :vlna:
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Staga » pát 15. bře 2013 4:24:45

Důvěřuj, ale prověřuj... klasika ~
Hrdý vůdce skupiny Spamerů. Spamu ZDAR!
Pravidla fóra - neznalost neomlouvá
Uživatelský avatar
Staga
Superlama
 
Příspěvky: 11045
Registrován: stř 04. srp 2010 0:46:24
Cash on hand: 26,433.00
Bank: 24,494,462.04
Bydliště: Hlavní město píva
Aura: 72

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod nk8215 » sob 16. bře 2013 0:07:43

Uáááá, co se mi to k sakru děje s mikrofonem?
Lubuntu 10.04: nešel
Lubuntu 10.10 až 11.10: šel
Lubuntu 12.04 (aktuální LTS): nejde. Přes všechny kejkle s Alsamixérem prostě nevezme ani chň. Potěší, když skoro denně používáte Skype... :zeď:
"Vy nevidíte, jak je ten alobal vtipný?" - (c) DanDan
nk8215
Superlama
 
Příspěvky: 1723
Registrován: pon 19. črc 2010 6:50:40
Cash on hand: 5,950.50
Bank: 749,890.15
Bydliště: Kousek odtamtud je země, po které se jmenují brambory
Aura: 23

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » sob 16. bře 2013 13:56:21

Takže ono to *ubuntu vážně pořád jede na Alse?
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod nk8215 » sob 16. bře 2013 14:16:09

Áha, teď jsi mi něco připomněl...třeba ten alsamixér nezabírá právě proto, že se už používá Pulse (nastavení zvuku pro Skype přímo ve Skypu nefunguje právě s tímhle zdůvodněním...jaktože pak ale zase jiná alsamixeří kejkle, tentokrát pro zprovoznění repráků, zabrala? :? )
"Vy nevidíte, jak je ten alobal vtipný?" - (c) DanDan
nk8215
Superlama
 
Příspěvky: 1723
Registrován: pon 19. črc 2010 6:50:40
Cash on hand: 5,950.50
Bank: 749,890.15
Bydliště: Kousek odtamtud je země, po které se jmenují brambory
Aura: 23

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » sob 16. bře 2013 20:11:00

Zlaté widle, jak tak koukám, tam jsem po nuceném reinstalu měl jediný "problém" s tím, že mi to monitor sice vzalo, ale byla tam asi polovička rozlišení než předtím a zrovna to, které jsem na svůj monitor potřeboval, aby všechno vypadalo k světu, ne.
No ale to bylo nepřítomností ovladačů na grafiku, jejich instalace to napravila. Aneb jsem si potvrdil, že pro nás BFU potřebující "aby to fungovalo" jsou widle přece jen lepší volbou než tučňák :-)
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » sob 16. bře 2013 20:14:17

Ano. Nechte linuxákům jejich systém, který si dokážou dokonale upravit, a jablíčkářům jejich systém, který si je dokáže dokonale upravit. Pro ty ostatní je tu Windows.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Johny007 » sob 16. bře 2013 20:18:37

JarynekZ píše:Ano. Nechte linuxákům jejich systém, který si dokážou dokonale upravit, a jablíčkářům jejich systém, který si je dokáže dokonale upravit. Pro ty ostatní je tu Windows.


Tak tak... :rofl:
Člen Adminesské dohody, Chlíva LL a taky místní Spammer.
Uživatelský avatar
Johny007
Strážce zavazadel
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 15. srp 2010 9:11:08
Cash on hand: 144.05
Bank: 16,574,630.41
Aura: 29

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Zidane » sob 16. bře 2013 20:45:00

Tak nějak, pro nás, co máme PC hlavně jako "internetovadlo" a dokud to funguje, nevidíme důvod se v tom hrabat, jsou widle ideál :-)
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 462,939.96
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » ned 17. bře 2013 14:06:41

Hlavně nám pak ale nezáviďte, že si můžeme zahrát téměř cokoliv, co vás napadne :D
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4128
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,341.15
Bank: 4,105,152.25
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Johny007 » ned 17. bře 2013 14:13:04

Wine. :-D
Člen Adminesské dohody, Chlíva LL a taky místní Spammer.
Uživatelský avatar
Johny007
Strážce zavazadel
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 15. srp 2010 9:11:08
Cash on hand: 144.05
Bank: 16,574,630.41
Aura: 29

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » ned 17. bře 2013 14:15:34

Jo jo jo, na to jsem sice zapomněl, ale taky s tím nerozjedete všechno buhahaha :D
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4128
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,341.15
Bank: 4,105,152.25
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Johny007 » ned 17. bře 2013 14:17:09

Virtualbox. :-D
Člen Adminesské dohody, Chlíva LL a taky místní Spammer.
Uživatelský avatar
Johny007
Strážce zavazadel
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 15. srp 2010 9:11:08
Cash on hand: 144.05
Bank: 16,574,630.41
Aura: 29

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » ned 17. bře 2013 15:27:45

SteGo_Saur_CZ píše:Hlavně nám pak ale nezáviďte, že si můžeme zahrát téměř cokoliv, co vás napadne :D

To je ta věc, že někteří z nás holt nemají počítač kvůli hrám, ale aby na něm něco dělali, že :vlna:
SteGo_Saur_CZ píše:Jo jo jo, na to jsem sice zapomněl, ale taky s tím nerozjedete všechno buhahaha :D

To je fakt, všechno ne, ale jinak by ses divil, co všechno to zchroustá.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Batrachus » ned 17. bře 2013 15:34:57

Johny007 píše:Virtualbox. :-D

Přiliš náročný.
Dualboot.
Uživatelský avatar
Batrachus
HyperLAMA
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pon 23. srp 2010 16:02:54
Cash on hand: 1,784.25
Bank: 1,849,995.47
Bydliště: Slunce d
Aura: 57

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » ned 17. bře 2013 15:37:17

Proč restartovat, když můžu mít oba systémy běžící přes sebe, tuším "bezešvý mód" se to jmenuje?
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » ned 17. bře 2013 15:46:14

Virtualbox, pokud tam taky nebudou problémy s kompatibilitou, asi u her připadá v úvahu jen v případě velkého přebytku výkonu PC, ne?

Jarynek: bezešvý mód je ve Virtualboxu. Nebo myslíš něco jiného?
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » ned 17. bře 2013 16:06:30

Šak já vím, že je to ve Virtualboxu, a jestli je to takový to když běží oba systémy a na první pohled nepoznáš že jsou dva, tak je to přesně to co myslím.

edit: psal jsem to jako reakci na ten Batrachův dualboot
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Araoth » ned 17. bře 2013 16:15:25

Ale.... ale... já to mám jen na hry! :D (A na internet... ale tak to zvládaj všichni stejně... :D)
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » ned 17. bře 2013 16:24:02

Tak za tu dobu to pokročilo to jo. Ale nemyslím si, že hry, co právě vychází, nepůjdou rozjet (např Crysis 3 :D), ale můžete mi to vyvrátit.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4128
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,341.15
Bank: 4,105,152.25
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » ned 17. bře 2013 21:32:17

Tak jak jsem tu před dvěma a půl týdny psal (čtvrtý příspěvek na této stránce) o tom podivném cinkání, které jakoby šlo z notebooku, tak dnes se začalo ozývat zase. A přišel jsem na to, co bylo jeho zdrojem. Židle. :lol: Zjistil jsem to po tom, co jsem s ní popojel asi o dva metry a cinknutí se ozvalo znova v nezměněné intenzitě, navíc teď už šlo slyšitelně zespodu. :mrgreen:
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11253
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,444.75
Bank: 17,288,681.25
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » pon 18. bře 2013 0:50:04

Zvuk, kvůli kterýmu jsem spouštěl ten skript a totálně si tím rozdrbal systém, právě přestal fungovat úplně, a to ve všech prostředích...
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Jana » čtv 21. bře 2013 17:25:26

Hmmm. Pokud bych se rozhodla teď přeinstalovat Windows (mám je na jednom oddílu, na druhém mám Ubuntu), tak mi to přepíše zavaděč a do Ubuntu se bez dalších úprav nedostanu, co?
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4460
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,611.95
Bank: 10,784,822.87
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » čtv 21. bře 2013 20:47:19

Pokud nastartuješ do livka, tak přes terminál GRUBa obnovíš. Když si najdeš návod, tak to není zas tak těžký, je to otázka tak 5 příkazů a dvou minut, když ti to potrvá dlouho.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Jana » pát 22. bře 2013 11:11:59

Dejme tomu :mrgreen: beztak bych si vzala někoho k ruce... A hypoteticky - kdybych se rozhodla přeinstalovat Widle a následně i Ubuntu, pomůžu si tím nějak?
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4460
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,611.95
Bank: 10,784,822.87
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » pát 22. bře 2013 15:11:10

Pokud máš důvod přeinstalovat Ubuntu, tak je to nejjednodušší možnost.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Jana » pát 22. bře 2013 15:38:13

Díky. Ještě uvidím, ale dokud mám rozepsanou bakalářku, tak se do toho nebudu montovat ~
A kdyžtak - kterou edici sedmiček byste doporučili? Widle mám na noťasu jako čistě pracovní prostředí...
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4460
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,611.95
Bank: 10,784,822.87
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » pát 22. bře 2013 15:40:54

Home Premium by mělo bohatě stačit. Professional je zbytečnost, o Ultimate ani nemluvím, Starter teoreticky jen tak neseženeš (navíc je brutálně okopanej), Home Basic je pro rozvojové trhy a Enterprise je... no Enterprise.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Jana » pát 22. bře 2013 15:45:34

A mohl bys mi prosím ještě osvětlit, proč je Professional, potažmo Ultimate zbytečnost? Jinak Home Premium tam mám teď, akorát tam ne vše funguje, jak má (víme proč, ale nebudeme to říkat nahlas), tak jsem si právě říkala, že bych to zkusila předělat...
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4460
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,611.95
Bank: 10,784,822.87
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod JarynekZ » pát 22. bře 2013 16:35:20

Professional umí nativně plno síťařinek, který jsou krásný ve firmě, ale doma jsou v celku na prd. Ultimate je obsahuje tuny ptákovin pro geeky, který akorát zabírají místo a stejně o nich 90 % uživatelů ani neví.

http://pcworld.cz/software/tip-rozdily-mezi-edicemi-windows-7-pod-drobnohledem-3-dil-20970 píše:Edice Professional svou sadou funkcí představuje jakýsi přechod mezi uživatelskou a podnikovou verzí. Stále nenabídne některé pokročilejší funkce jako AppLocker, BitLocker, BranchCache nebo DirectAccess, avšak podporuje Šifrování systému souborů a serverovou část Připojení ke vzdálené ploše (tedy na počítač s tímto systémem se lze vzdáleně připojit). Stejně jako Home Premium umožní využití dvou fyzických procesorů a nabízí se v 32bitové i 64bitové verzi. Systém podporuje operační paměť RAM o velikosti 4 GB (32 bit) respektive 192 GB (64 bit). S edicí Professional se lze připojit do domény, tvorba domácí sítě je samozřejmostí. Další novinkou oproti dříve zmíněným edicím je podpora módu Windows XP Mode rozšiřující zpětnou kompatibilitu operačního systému z hlediska používaného softwaru. XP Mode však není integrován přímo ve Windows, nýbrž jej Microsoft nabízí zdarma ke stažení. Edice Professional dále nově nabízí funkce Offline složky nebo Tisk podle umístění. Posledním významným rozšířením oproti edicím Home je pokročilé zálohování a obnovení, jež umožňuje provádět zálohu také na zařízení připojená k síti.



EDIT: pokud to ale budeš stahovat, ne kupovat, tak je to vlastně celkem jedno :vlna:
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11120
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,991.50
Bank: 6,365,092.17
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 167

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazená témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron