Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženosti

Co se nehodí do jiných kategorí
Pravidla fóra
Máte-li nějaké téma k diskusi, nebojte se jej založit. Z hlediska přehlednosti je lepší 10 témat po 5 příspěvcích, než 3 témata o 1500 příspěvcích.

Patroni sekce: Staga, Boomer

Re: Počítače, notebooky, mobily a podobné technické vymoženo

Příspěvekod Liger » čtv 24. říj 2019 22:45:28

JarynekZ píše:Špatná velikost sektorů? Asi ne... něco s názvem souboru? Není tam něco v ADS? Špatně naformátováno? Umírající pajšl flashky? Těžko říct... Kdy se formátovala naposledy? Jestli to nebylo zabraný přepisama a něco tomu nebránilo.

Název jsem ještě dvakrát kontroloval, nebyla v něm ani diakritika. Jako jestli umírá nebo onemocněla, to je možný, mám ji už dlouho, ale fakt nechápu, proč nešel nakopírovat jen tento jeden konkrétní soubor a ty ostatní i opakovaně šly... No už je to jedno, zformátoval jsem ji a zatím funguje.

Ad SSD, osobní zkušenost se značkami Crucial (už běží v ntb bez problému 6. rokem) a Kingston (3. rok v desktopu) a nemyslím si, že bych je nějak výrazně šetřil. Podle S.M.A.R.T.u jsou na tom v obou případech plotnové disky hůř, než ty SSDčka, ale kdoví jestli se těm procentům dá věřit. Každopádně čistě na data stále používám HDD, SSD (nyní 512 GB) na OS a programy - pořád mi přijde, že když se podělá HDD, tak je ještě šance na záchranu, ale když odejde SSD, tak smůla. Ale možná už to taky neplatí, nevím. A druhak je pořád cenový rozdíl mezi 2TB HDD a 2TB SSD, i když jsem nedávno čuměl, jak ty ceny zase spadly. Pravidlo č. 1 je každopádně zálohovat, zálohovat a zálohovat, neb na světě jsou pouze dva typy lidí - ti, kteří svá důležitá data zálohují a ti, kteří o ně zatím ještě nepřišli.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Liger
Moderátor

Cash on hand: 15,514.75
Bank: 8,504,993.25
Aura: 167

Příspěvekod JarynekZ » pát 25. říj 2019 5:25:41

S těma záchranama je to vlastně přesný. Když umře plotňák, víš o tom zpravidla nějakou dobu dopředu a málokdy (pokud se uživatel sám nepokouší o diagnostiku a záchranu) to znamená kompletní ztrátu. Pokud je s tím něco lehce špatně, třeba kiks na elektronice, firmy z toho data vydolují za pár stovek (dobře, pár desítek stovek). Pokud se uživatel činil a nakopnul mechaniku, letí to do desítek tisíc, a ještě s nejistým výsledkem. Vybavuju si nějakou historku, kterak uživatel motal scandisk celou noc a fyzicky hlavama ohobloval plotny a do mrtva (kde to kdo psal?).
SSD když umře, tak obvykle teď hned a definitivně; pokusy o vytěžení jsou neúměrně drahé, náročné (fyzicky vydrátovat multiplexy z pamětí a snažit se tahat buňku po buňce) a silně nejisté - firmy, kterým se to kdy podařilo, se tím obvykle na stránkách docela chlubí, ale už neřeknou, kolik jich zachránili, z kolika, a za jaký prachy. Ani jedno z těch čísel není úplně veselé.

Odesláno z mého SM-G973F pomocí Tapatalk
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
JarynekZ
Administrátor

Cash on hand: 209.65
Bank: 3,158,325.17
Aura: 162

Příspěvekod Ghool » úte 29. říj 2019 22:04:16

Už se nemusím cítit opomíjený, konečně jsem dostal také nějakou tu podvodnou SMS :-)

Pro jistotu upozorňuji, na stránku se nedívejte. RB jsem informoval, jejich klientem nejsem.
Přílohy
Screenshot_20191029-203908.png
"UZŘÍŠ KRUHY PEKELNÉ A POZNÁŠ VĚČNÉ UTRPENÍ"
Ghool
Lamík

Cash on hand: 177.60
Aura: 5

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » čtv 07. lis 2019 13:09:21

Nějaký tip na dobrý mobilní antivir? Pro android prosím.
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"

"Do me a favor and lose that sense of humor." "Do favor to us both and buy one."
"I miss those good villains." "Clark, what the hell is good villain."

Obrázek

Pravidla
SteGo_Saur_CZ
Administrátor

Cash on hand: 166,829.75
Bank: 2,651,327.90
Aura: 25

Příspěvekod JarynekZ » čtv 07. lis 2019 18:24:19

Kaspersky*. Do nějaké míry funguje i zdarma, ale osobně jsem si to platil (zas taková darda to není). Aktuálně se držím přímo zabudovaného řešení Samsungu (jo, je to na McAfee, ale co už, zatím mě to nenasralo), ale uvažuju, že si toho Kaspera zase nainstalím, pro jistotu.

* ... mimo jiné proto, že Kaspera mám všude a vybíral jsem ho tak, že jsem pročítal různé zdroje antivirových testů za posledních několik let a vyšel mi nejlíp v poměru náročnosti na prostředky, míry detekce, falešné detekce a stability výsledků. Většinou je TOP3 (pokud není rovnou první). Stojí to pár korun (narozdíl od AVG), odchytá to kde co (narozdíl od Avastu), výsledky to má dlouhodobě na stejné úrovni (narozdíl od ESETu), komp o tom skoro neví (narozdíl od čehokoliv od Symantecu), není to uživatelsky otravné (narozdíl od Trendu), nemá to kyble falečných poplachů (narozdíl od Aviry), ... skoro by člověk řekl, že je to dokonalej software, kdyby nebyl Jevgenij z Ruska a ten antivir nebyl v USA zakázanej ve státní správě :vlna.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
JarynekZ
Administrátor

Cash on hand: 209.65
Bank: 3,158,325.17
Aura: 162

Předchozí

Zpět na Nezařazená témata