Recenze: Worms World Party (2001)

Recenze, návody, popisy a další přidružené ptákoviny.

Recenze: Worms World Party (2001)

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » úte 13. říj 2020 11:34:34

Prvně uvedu dvě poznámky. Worms World Party byla poslední 2D hra z této série a podle mě ta nejpovedenější. Fanoušci Armageddonu sice většinou nesouhlasili, ale celkové přijetí hry bylo pozitivní. Druhou poznámkou je fakt, že tento díl byl zároveň i posledním, který se nebál vytáhnout všechny své trumfy - ať už šílenosti mezi zbraněmi, tak zajímavé mapy a módy pro hráče.

Worms je pořád Worms, takže stále hrajete za tým červíků, kteří pomocí zbraní ničí mapu a hlavně červíky jiných týmů. Od prvního dílu se toho změnilo hodně (což je vzhledem k časovému rozmezí jasné, dílů série Worms bylo před World Party ještě několik, noteworthy je hlavně ten armaggedon). Začneme třeba u těch zbraní. Kromě neverending klasik typu bazooka, granát, brokovnice, nebo třeba dynamit, se ve World Party rozthl pytel s těmi kolikrát nejšílenějšími nápady. Naváděný holub, létající/potápějící se (superman) ovce, nezapomenutelný betonový osel, kobercový nálet (doslova z koberců), banánový granát, armaggedon (sprška meteorů), povodeň (i když to souviselo s nukleárním spádem), nebo například další super známý Holy Hand granát. S těmito možnostmi byli Worms prostě pořád zábava - plusem bylo hlavně to, že jste se pobavili, i když jste něco pokazili nebo rovnou prohráli.

Bylo potřeba mít kde střílet. A zatímco funkčnost map se skoro vůbec nezměnila, témata map se hodně rozrostla. Vždy bylo na co se dívat a i pousmát se. Do toho hra fušovala i do seriózní kampaně (no dobře, ne až tak seriózní), kde hlavně v challenge misích vám předhodila přesně definované mapy s omezenou výbavou a cílem bylo například dojít z červíkem skrz hrad z jedné strany na druhou. Kampaň jako taková byla víceméně turnaj týmů, kdy logicky bylo cílem zůstat poslední naživu. Podle toho, jak dobře jste hráli, ale také podle toho, jak se kde "narodili" kteří červíci, byla hra tak nějak dobře obtížná. Inteligence nepřátelských červíků se postupně také zvětšovala a to takovým tempem, že s třetím týmem už jste měli mírné problémy a s posledním týmem se jednalo o štěstí, neboť počítač přesně věděl, kde a čím vystřelit pro maximální efektivnost.

Při vytváření vašeho týmu jste si červíky mohli pojmenovat, nastavit jim jazyk, kterým mluví (vikingština!), nebo styl hrobu, který zanechávají po své smrti. Kola nyní měla časový limit (který byl férový), po jehož konci se začala zvedat vodní hladina, v nichž se červíci mohli utopit (což bylo cílem). Vtipným bonusem byla i možnost vytvořit vlastní mapy, na něchž se však při hře červíci rodili náhodně, což je škoda.
V roce 2015 vyšla remasterovaná edice, nyní dostupná na steamu nebo GOGu.

Závěrem jen řeknu, že tu atmosféru a zábavu, jenž Wormsíci dokáží nastolit při hře s přáteli na jednom počítači, nedokáže nic jiného napodobit a stále je proč si Worms zahrát. Pokud vám vadí (jako mě) 3D rozměr dalších dílů, World Party je poslední, ale za to perfektní díl této série.


Mapa s dlouhými mosty bývá dost nefér. První tah většinou vypadal tak, že někdo sestřelil červiky z mostu a vytvořil díru do vody.
wwp1.jpg


Díra ve spodu mapy znamenala smrtící jámu i pro všechny ostatní. Bylo tedy třeba popřemýšlet, jestli je to strategicky vhodné.
wwp2.jpg


Tak tohle bolí jenom na pohled. Oslík se nezastaví, dokud nespadne z mapy, takže většina červených to má zřejmě za sebou.
wwp3.jpg+ hromady zbraní a šíleností; multiplayer; kampaň a mise s výzvami pro vyzkoušení vašich schopností; rozsáhlejší prostředí; možnost tvorby vlastního týmu a map
- osobně mi vždy chyběla možnost nastavit přesný počet červíků na mapě, jejich spawn pointy nebo přednastavené sety zbraní;
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"What's the first thing taxi driver asks the wolf? Where wolf?"

"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"I never remembered his name. Everytime i met him he's like hello captain and i'm like hey... you."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 3640
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 46,861.50
Bank: 2,795,479.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Zpět na Herní články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron