Recenze: Potion Punch (2016)

Recenze, návody, popisy a další přidružené ptákoviny.

Recenze: Potion Punch (2016)

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » pát 04. zář 2020 12:45:56

Aby byla zase změna, vydáme se znovu do mobilních vod. Podíváme se do žánru arkád, konkrétněji typ, kde se staráte o obsluhu zákazníků. Osobně jsem s tímto typem her začal na nokii, a tedy v Javě, a jednalo se o nějaký pizza shop. Jednoho dne, již s androidem, jsem chytl nostalgickou slinu na podobnou hru, ale chtěl jsem něco "hezčího". První, co na mě vybaflo, jsem zkusil a jak jsem říkal, hraju to do teď (snažím se to dohrát).

Ještě jednou k základnímu principu. V potion punch přebíráte obchod s lektvary. Do obchodu vám chodí zákazníci a něco po vás požadují (to se zobrazí v bublině nad nimi). Vy jim to naservírujete, načež vám za to nechají na stole peníze. Ty sbíráte a takhle pořád dokola obsluhujete, dokud nedojde čas kola. Postupně, jak se stáváte bohatším, vylepšujete rychlost vašeho servírování, pohodlnost vašeho lokálu, což ovlivňuje čekací dobu zákazníků, anebo se snažíte přilákat bohatší chásku, aby jste měli větší výdělky. Ona bohatší cháska je tu zastoupena asi 20 speciálními postavičkami, které jsou sami o sobě chodící referencí na něco z kultury, např. Maestro Strange, nebo Bleak Knight (třešničkou na dortu je postava se jménem Letty Go, hádejte odkud je :D). Postava má jednu ze tří vzácností, kde čím vyšší vzácnost, tím vyšší spropitné vám nechává. Jenže fakt, kdy vás navštíví v obchodě neovlivníte. Postavy každopádně za peníze můžete vylepšovat, kde vylepšení konkrétní postavy stojí zbytečně majlant, tak je nejlepší za hubičku pozvat někoho náhodně. Mimochodem vylepšení postavy = pozvání, to proto, že v herní logice jim pošlete dopis. Vylepšení znamená další nárůst vašeho spropitného.

Teď co nabízíte. Lektvary jsou pěti základních barev (tří ze začátku), které podáváte buď samostatně, nebo smíchané. Maximálně jde namíchat trojbarevný lektvar. Většina barev je krásně odlišitelná, vyjímkou tvoří tři lektvary, jejichž součástí je černá a nakonec tvoří tři relativně podobné odstíny hnědé. To samozřejmě není všechno. Kromě lektvarů mívají hosté i hlad. Takže začnete grilovat gekony, následně mandragoru a postupně přejdete až ke steakům a paličkám. Steaky například jdou ještě ochutit a to buď marinádou, kořením nebo obojím a samozřejmě se nesmíte splést (i když můžete, špatnou objednávku vám postava nevezme, jen ji musíte vyhodit a začít znova). Lektvary také nezůstávají bez serepetiček. Nejprve si hosté občas na lektvary přejí třeba paraplíčko, nebo gumového motýlka. Později chcou aby byly jejich drinky chlazené nebo naopak vařící a tak aplikujete potřebné runy (protože jsme ve fantasy). U všech věcí jde za peníze vylepšit jejich rychlost podávání, kvantita, cena a rychlost doplnění. Doplnění? U jídla to není problém, jen kliknete na příslušnou cedulku a hra vám rovnou odečte cenu jídla. Lektvary si připravujete do velkých dóz, ze kterých je rozléváte dále a když vám dojdou, musíte si vyrobit nový, což trvá.

Aby se člověk nenudil, tak je ve hře 6 lokací (i kvůli přechodu obtížnosti), kde se mění národnosti zákazníků. Začínáte v lidské vesničce, přejdete do hor k trpaslíkům, do lesa k elfům, do města orků a tak dále. Každý den na vás vybafne i úkol, který když splníte, tak vás odmění jednorázovým bonusem buď peněz, nebo drahokamů. Drahokamy fungují obdobně jako peníze, jen se s nimi platí nejdražší vylepšení, nebo "podpultovky". Ano, někdy si zákazníci řeknou o podpultovku, jako například trpaslíci o zlatý nuget. Tyto žádosti vám vyskakují navíc ke standartní žádosti. Pokud mu dáte podpultovku, netrápí ho čekací lhůta, což je fajn. Je to ale dvousečná sekera, protože mě se třeba nechce platit za to drahokamy, ale oni se pořád ptají, jestli to nemám a to i třeba, když jejich standartní objednávka je již splněna, takže mi berou čas a místo v lokále. Do lokálu se vlezou max. 4 zákazníci najednou.

Každá lokace po vás chce odehrát určitý počet dní (herních) a udělat určitý výnos, aby vás to pustilo dále. Ve hře jsou i achievementy, jejichž splněním dostáváte další jednorázové bonusy. Protože hraju na 100%, snažím se o všechny a klasickým achievementem u všech lokací, je obsluhovat zákazníky 365 dní. Jo a mimochodem, každých deset dní se za vámi staví boss (starosta atd.), který vám zadá mega objednávku. Jedná se o kombinaci několika kusů jídla a jednu či dvě mega sklinky na lektvary. Mega sklinky říkám proto, protože po vás později chcou třeba 6 lektvarů naráz a ve správném barevném pořadí samozřejmě. Za splnění dostanete náležitý bonus a den se dokončuje běžnou sestavou zákazníků.

Ohledně grafiky, tak ta je příjemně kreslená a postavy se sice minimálně, ale přeci aspoň trochu hýbou. Kromě zmíněných tří hnědých lektvarů je zbytek dobře vidět (takže se dá hrát rychle bez omylů) a dokonce tu existuje colorblind mód pro barvoslepé.

No a víc k tomu není co říct. I když budete hrát na pohodu a nebudete stíhat, hra vás za to nijak zvlášť trestat nebude, ale já hraju naplno a tak byla hra určitě i myšlena. Párkrát si sám nadávám, že jsem omylem špatně ozdobil lektvar, nebo smíchal špatné barvy dohromady. Ale to k tomu patří. Jsem v 168 dnu páté lokace, takže jsem jednu ještě neviděl a jsem zvědav, co mě ještě bude čekat. A kdybych to poté náhodou dohrál a pořád měl chuť na podobnou hru, existuje i druhý díl Potion Punch, takže to mám kryté. Takže, dobrou chuť.

V pozdějších lokacích se stává, že se s objednávkami rotzrhne pytel a teď kmitej.
pp1.jpg
pp1.jpg (20.45 KiB) Zobrazeno 208 krát



+ vylepšení lokálu je boží šetření času a nervů; hezké postavičky; pořádný kvapík ke konci roku v dané lokaci; denní úkoly a achievementy vám nejsou vnucovány a nejsou nutné;
- odstíny hnědé barvy; 365 dní je opravdu hodně a můžete se časem otrávit, když jste pořád na stejném místě; proč stojí vylepšení jedné postavy 125 000, když za pětilitr mám slušnou šanci ze stejné částky, že si ho vylepším;
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Zpět na Herní články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron