Recenze: Solaris 104 (2000)

Recenze, návody, popisy a další přidružené ptákoviny.

Recenze: Solaris 104 (2000)

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » stř 02. zář 2020 12:14:37

Tahle hra pro mě vždy byla takovým mýtem. Na CD jsem měl demoverzi, kterou jsem několikrát hrál a vždy si to užil. Než jsem se dostal k plné verzi, tak uplynulo dost let. A kompletní polská lokalizace mi občas dělala vředy. Nicméně pusťme se do popisu.

Solaris je 2d Shoot'Em Up arkáda ve vesmíru, kde se obrazovka sama posunuje, nestandartně na tento žánr, zleva doprava. Ovládáte loď nějaké aliance a po cestě střílíte jiné lodě, asteroidy, mimozemská zařízení a bůh ví co všechno. Sem tam se tu objevují i pozemní (tady teda asteroidové) budovy a věžičky. Po pár kolech jsou tu i boss fighty, první s velkým robo-červem, s velmi silnými postraními lasery a nezničitelným pancířem po těle. Klasika. Cestou také můžete sebrat různé bonusy, které vám do konce kola dávají určité bonusy. Tradičně třeba drony, kteří střílí s vámi, lepší střelivo nebo životy apod. V závislosti na tom, jakou alianci jste si vybrali (což pokud si to dobře pamatuji, nemělo efekt na příběh), jste měli odlišný speciální útok. Speciální útok jste mohli použít jednou za kolo (leda by vám vypadl z bonusu) a obvykle jste ho použili v situaci, kdy vám opravdu šlo o kejhák. Co si pamatuji, tak v demoverzi byla jen jedna aliance a jejím speciálním útokem byla asi 4 sekundová baráž raket, plazmových střel a super laserů od příletivších aliančních lodích a to po celé obrazovce. Spektákl jak prase.

Graficky se mi hra vždy líbila. Temnota vesmíru byla vyvážena, dle mého názoru, notnou dávkou fialové barvy a až pak objekty jiných barev. Vše bylo krásně plynulé a hezké na pohled. Po prvním vesmírné štaci se pak dostanete na pouštní planetu, což také nevypadalo špatně a následně demoverze končila bitvou v oblacích s fénixem, jež už bylo lehce odbyté, ale byla to demoverze, takže tak.
Co víc říct. Snad ještě musím připomenout fajn zvukové efekty a hlavně celkově super hudbu, která mi doteď sedí na vesmírné souboje jako hrnce na prdel. Po určitým misích se objevili i kratká videa, ta nebyla zrovna áčková, ale tady se snaha rozhodně cení. Podle youtube let's playe se dá hra v klídku dohrát za necelé dvě hodiny, což je slabé.


Robo-červ v akci. Naše super schopnost taky. Jenže zranit je ho možné jen do hlavy. Plus ty kanóny na pravé straně.
sol1.jpg



Retro hodnocení:
+ grafika; bonusy a schopnosti; tempo hry; fajn obtížnost hry; hudba;
- krátké; lokalizace téměř neexistující pro normální jazyky (mám pocit, že seznam jazyků ani neobsahoval angličtinu); některé mise vyžadovali až tristní preciznost v ovládání lodi
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Zpět na Herní články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron