Recenze: Heroes Of Might And Magic 7 (2015)

Recenze, návody, popisy a další přidružené ptákoviny.

Recenze: Heroes Of Might And Magic 7 (2015)

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » úte 12. kvě 2020 12:43:55

Vlastně: Might & Magic Heroes VII, bože. Po šestém dílu dostali autoři DLC rozšíření na stůl projekt na celou sedmičku. Ti hned vzali útokem informační kanály a řvoucím fanouškům naslibovali hory a doly, hlavně návrat ke kořenům (tedy ke trojce samozřejmě). Fanoušci jsou naštvaní pořád, takže co se pokazilo? No jako obvykle se nic nepokazilo, jen přehnaná očekávání pohřbili další z menších vylepšení série.
Velkou vadou, kterou už musím říct od začátku, je jakási celková nedodělanost, konkrétně v animačním sektoru. Hromadné dopisy (vlastně tweety apod.), stěžující si na sekání animací a hnusné 3D zobrazení, zastínily jinak ne zase až tak špatný pokus o renovovaci.
Na druhou stranu, kampaň byla zase bezvadně napsaná, dokonce možná nejlépe ze všech dílů. Kampaň se točí okolo vůdce lidí Ivana, jehož čeká válka. V hradu k válečné mapě si pozve 6 poradců (6 kampaní), kteří mu vyprávějí příběhy (za dané rasy), které skrývají pointu na konec, na kterou Ivan musí přijít. Zní to trochu debilně, ale je to dobře napsané. Trhaná grafika při konverzaci poradců je však bída a kompatibilita byla ve studiu zřejmě cizí slovo.

Návrat ke kořenům říkáte? Snaha byla. Šest klasických národů - lidé, nekromanti, barbaři, čarodějové, peklo a elfové. V datadisku se později přidávají trpaslíci, což je spíše reference na pátý díl. Ze čtvrtého dílu se pro změnu vrací rozhodování se o vylepšení jednotky, kdy musíte postavit jednu ze dvou verzí (s nepostavenou se v dané hře rozloučíte) a schopnosti hrdiny jsou nyní více jako klasický rpg strom, tentokrát však jako kruh (už se v tom taky ztrácím). Které kořeny šňupali se asi nedozvíme, ale vyvojáři se rozhodli, že nyní závisí na tom, jestli útočíte zepředu nebo zezadu (popřípadě z boku). Ano, zní to jako něco, co tu mělo být dávno, jenže heroes do této verze nikdy nešel. Nyní se taktika prohloubila, avšak za cenu dalšího skřehotání fanoušků. Jediné co mi silně připomíná třetí díl, je důležitost střeleckých jednotek (zde opět strašně silné) a nekonečné užívání magie.

Ohledně mapy světa, se mi poprvé v sérii heroes stalo, že jsem semtam něco zapomněl sebrat (třebas suroviny) anebo přemýšlel, zda to vůbec sebrat jde. Asi to má co dělat s vyhlazenou grafikou a možná přeplácanou mapou serepetičkami. Vidět na mapě, co se dá dělat/sebrat/s kým bojovat je docela důležité a považuji to za základ. Mapa se naštěstí v dnešním 3D věku dá otáčet a ukazatel cestování vám napoví, zda to sebrat lze, takže člověk to oželí důkladnějším zkoumáním. Novinkou je také možnost udělat z hrdiny guvernéra. Každé město může mít jednoho a znamená to akorát to, že hrdina, pokud má na to patřičné schopnosti, může městu zvětšit příjem nebo populační nárůst. Btw, díkybohu, jsem zpátky na původním počtu surovin, po šesti kusech.

Defaultní nastavení pohledu bojiště mi přijde tak nějak moc "zespodu", ale to samozřejmě jde během boje změnit. Jen si to hra nepamatuje do dalšího boje.
hom2.jpg


Hodnocení:
+ bonusy útoku zezadu/zboku; znovu super napsaná kampaň; řek bych, že celkem fajn vyvážené jednotky; a samozřejmě na grafiku se znovu hezky dívá
- další předělávka schopností, tentokrát k horšímu; před patchem hrozné trhanice, sekanice a vůbec nekompatibilita

Ach. Co k tomu dodat. Je to tu zase, trochu jinak. Za to se vůbec nezlobím. Jenom mi přijde, že ať už sérii dají komukoliv, ten se prostě nezavděčí. Možná je to tím, že nechápou, co heroes série znamená. Možná jsou fanoušci zabednění nebo chamtivý? I když sedmička nepatří mezi top 3 HOMAM díly, není se zase tak moc za co stydět. Tedy, po záplatách spravujících tu kompatibilitu a různé další bugy.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4116
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,387.25
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: Recenze: Heroes Of Might And Magic 7

Příspěvekod Araoth » úte 12. kvě 2020 13:53:32

Co se římských čísel týče, nebylo to už od dvojky? (Od trojky teda definitivně...)
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Recenze: Heroes Of Might And Magic 7

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » úte 12. kvě 2020 15:38:41

Jasně, římský čísla tak nějak byli už od dvojky, mě šlo o to zpřeházení slov.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4116
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,387.25
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29


Zpět na Herní články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron