Recenze: Caesar II (1995)

Recenze, návody, popisy a další přidružené ptákoviny.

Recenze: Caesar II (1995)

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » čtv 09. led 2020 14:00:17

Nejvyšší císaři. Přišel jsem, viděl jsem.... a po chvilce všechno shořelo. Dobrá zpráva, jakmile se jedná o nepřátelský tábor, jenže ono tu šlo o naše nově vystavěné pohraniční město. A tak jsem byl zbaven "cti" a ponížen prací uklízeče. Nebo co že to tenkrát dělávali kromě poprav (nebo skoro poprav typu 'cirkus'). V této již klasice se stáváte stavitelem nového italského města. Začínáte s pár měšťany, zatím žijících ve stanech, a postupně se rozrůstáte do velkých obytných domů. Lidé však nežijí jen tak v kdejaké prdeli, takže jim musíte dodat minimálně něco k pití (např. studny, o jídlo se tak nějak už starají sami). Jenže žít neznamená jen přežívat, takže stavíte i obchody, lázně, kolosea, akvadukty (viadukty) apod. Všechno stojí nějaké peníze a zadlužit se na dlouho není dobrý nápad, protože si vás Caesar jinak všimne a odsoudí do cirkusu. Vašim úkolem je odhadnout správný poměr obytných budov (obyvatel) ku budovám prospěšným, jako již zmiňované lázně, ale také i školy, divadla a knihovny a zároveň zůstávat tak nějak ve finačním plusu. Jaký je správný poměr je těžké určit slovy, hra vám to však vysvětlí ukáže sama, když zjistíte, že část města se absolutně neobtěžuje ujít 100m do nejbližších lázní, takže musíte postavit nové pro tyto 'rebely' (najevo to časem dostáváte tak, že zatímco centrum města prosperuje, na okrajích máte chudinu). A takhle žonglujete i s ostatními budovami, resp. aspekty hry. To nezní tak složitě, říkáte? Fajn. Teď si představte, že někde začne hořet. Oheň se šíří, hlavně v pozdějších kolech, velmi kvapně dále a dále. Proti ohni stavíte něco na způsob hasičských věží, ze kterých poté chodí borci s vědry plnými vody snažit se uhasit požár. Fakt, že ho hasí ještě však neznamená, že máte vyhráno. Proces je to pomalý a tak stavíte větší a hustější síť proti-požárních věží. A stejně pořád všechno hoří a budovy padají zpátky do hlíny ze které vzešly. Kolikrát nemáte ani chvilku klidu, aby někde něco nehořelo. A když už někde něco nehoří, tak vás spláchne povodeň. Asi za nedostatečné modlení se k bohu. Konečně je všechno uhašeno, opraveno a začíná období prosperity že? Bum... přijeli vás vyplenit barbaři (nebo galové?). A tak stavíte vojsko, snažíte se utáhnout jeho financování a jejich pochody do bitev. Bitvy už neovládáte a odehrávají se tzv. za oponou, ale bez vojska si také v podstatě neškrtnete. Po třech hodinách konečně vyhrajete mapu a pokračujete na další, členitější a větší. Tvoříte velká města plná cest, chodících lidí a obřích požárů... teda, ty nechcete, ale oni stejně přijdou. Mají těm děckám ty sirky zakázat. A zbičovat rodiče, že jim je vůbec dali. Kdo to má pořád přestavovat - a začínat zase od stanů. Doufám, že vás spláchne příští velká voda... bim bam.... a jé, barbaři se vrátili. No nic, pozdravujte senátora v Římě, já odjíždím někam do klidnějších krajin, třeba do Estonska.


Na krásně zastavěné centrum je vždycky krásný pohled. Jenže pak začnou hořet lázně. LÁZNĚ. A borec utíká z věže 300 m daleko s vědrem vody.
cae2.jpg
cae2.jpg (16.09 KiB) Zobrazeno 363 krát



Retro hodnocení:
+ tématické prostředí; rychlost hry; humorné zprávy (přišel posel, začlo hořet, napadli nás!); rychlé přesídlování a opravování
- sviňa oheň a jeho šíření; zčistajasna povodeň; doufám, že sis postavil kasárny, protože bum... nájezdníci jsou už tady
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4116
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,387.25
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: Recenze: Caesar II

Příspěvekod Staga » čtv 09. led 2020 17:53:45

Já vyrůstala na trojce. Nedávno jsem si ji zas nainstalovala, furt je to srdcovka :D Onehdá jsem si zkusila i čtyřku, ale byla taková... divná,to 3d mi k tomu prostě nesedělo.
Hrdý vůdce skupiny Spamerů. Spamu ZDAR!
Pravidla fóra - neznalost neomlouvá
Uživatelský avatar
Staga
Superlama
 
Příspěvky: 11010
Registrován: stř 04. srp 2010 0:46:24
Cash on hand: 15,867.00
Bank: 23,781,037.54
Bydliště: Hlavní město píva
Aura: 72

Re: Recenze: Caesar II

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » pát 10. led 2020 6:11:23

Jestli chceš proniknout do budovatelského 3D, tak doporučuji Tropico. Sice se jedná o kombinaci budovatelství a diplomacie, ale nemá konkurenci.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4116
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,387.25
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: Recenze: Caesar II

Příspěvekod Staga » pát 10. led 2020 14:08:33

Na 3d netrvam, ale to Tropico se tvari velmi zajimave... :)

Odesláno z mého Moto G (5S) Plus pomocí Tapatalk
Hrdý vůdce skupiny Spamerů. Spamu ZDAR!
Pravidla fóra - neznalost neomlouvá
Uživatelský avatar
Staga
Superlama
 
Příspěvky: 11010
Registrován: stř 04. srp 2010 0:46:24
Cash on hand: 15,867.00
Bank: 23,781,037.54
Bydliště: Hlavní město píva
Aura: 72

Re: Recenze: Caesar II

Příspěvekod Staga » sob 18. led 2020 19:48:46

Tak jsem se k tomu konečně dostala, stáhla to a pustila. Je to fajn, ale můžeš mi Stego prozradit, kam mi zmizelo celý odpoledne? :D
Hele, který z těch Tropico hodnotíš jako nejlepší? :)
Hrdý vůdce skupiny Spamerů. Spamu ZDAR!
Pravidla fóra - neznalost neomlouvá
Uživatelský avatar
Staga
Superlama
 
Příspěvky: 11010
Registrován: stř 04. srp 2010 0:46:24
Cash on hand: 15,867.00
Bank: 23,781,037.54
Bydliště: Hlavní město píva
Aura: 72

Re: Recenze: Caesar II

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » pon 20. led 2020 6:16:52

Teď se nemůžu rozhodnout mezi čtyřkou a pětkou. U těchto typů her mizí čas jako Židové u RWE.
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4116
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,387.25
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29


Zpět na Herní články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron