Recenze: Raptor: Call Of The Shadows

Recenze, návody, popisy a další přidružené ptákoviny.

Recenze: Raptor: Call Of The Shadows

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » úte 02. srp 2016 13:50:52

Vzhledem k problémům s PC jsem se musel uchýlit ke starým prověřeným kouskům, které moc nezatěžují systém, tím pádem výběr z klenotů MS-DOS byl jasná volba.
Raptor je (dnes už) klasická Top-Down Shoot'Em Up 2D arkáda, což vysvětlím nyní. Hrajete za blíže nespicifikovaný druh letounu - podle grafiky bych řekl, že je to nějaký druh tryskáče - který letí terénem, posunujícím se zdola nahoru a sestřelujete všechny ostatní letouny, co vám stojí v cestě. Na konci každé mapy vás čeká boss, který vydrží více a má několika násobně větší výzbroj. Za vše zničené dostanete peníze a dále si kupujete lepší zbraně, štíty a životy. V plné verzi máte na výběr tři druhy řekněme kampaní a to Bravo Sektor, Tango Sektor a Outer Regions, podle obtížnosti seřazeno. Bravo Sektor reprezentuje řekl bych severní ameriku, kde máte hliněné a říční prostředí, Tango Sektor je džungle a Outer Regions se odehrává ve vesmíru. Postupně na vás nepřátelé střílí žluté kosočtverce, modré rakety a červené mega paprsky. Později vytasí nejsilnější zbraň - Laser. Vy se bráníte obdobně, začínajíc s kulometem, dále se setkáte s pěti druhy raket a to na vzduch, na zem atd., jdete až k pulzním kanónům, automatickým zaměřovačům kulometu a laseru a nakonec k superlaserům. Do toho kupujete zmiňované životy, štíty a bomby na jedno použití.

Zde 4 obrázky:

První mise, slabé lodě a základní rakety ve výzbroji.
r1.png


První boss, dosut ještě slabá výzbroj - pouze pár naváděných obyčejných střel a pár raket.
r2.jpg


Tango Sektor. Boss v půlce jedné z misí. Už na pohled mnohem lepší, nosící naváděné střely, rakety a i přední lasery. Hráč už ale s nejlepší zbraní - Dual Superlasery.
r3.jpg


Outer Regions. Tuším finální boss, což je vlastně celá základna, která postupně otvírá zabudovaná děla. I přes množství výbuchu dole vidíte, že boj ještě není zdaleka u konce.
r4.jpg


Vynikající hra s rozličnými protivníky, kdy od běžných plavidel (letí přímo dolů a něco střílím nebo letím cik-cak a něco střílím) se postupně objevují rafinovanější verze (letím dolů, ale v půlce letu změním navigaci nebo kamikaze lodě), až ke skoro raritám jako jsou tanky a lodě. Plus se občas vynoří ze země nějaká ta střílna. Vše podtrhuje temný soundtrack mimo mise a běžný beat během misí.

+ rychlé, návykové, nutí člověka aby vydal to nejlepší, dobře zpracované, grafika i na svou dobu pohodově koukatelná, strategie zbraní a nepřátel
- DOS, ale už se to dá hrát i online (ale jen Bravo Sektor), když ztratíte životy asi k 15%, ztrácíte těžké vybavení (hlavně vaše drahé zbraně), chamtivost v misi je svině
A nezapomeňte. DOS hra. Jedna smrt a konec. Uložení tu však naštěstí přidali.
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
Talking as queen of England: "I had a few medical problems this year. I am now so old, that my pussy is haunted."
"Those scottish bastards are rallying against england again! I can see them at the hill, wawing their spears. Wait a minute. Those aren't spears."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 2647
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 3,701.80
Bank: 1,414,426.46
Bydliště: Bethrezzen's Pit
Aura: 23

Re: Recenze: Raptor: Call Of The Shadows

Příspěvekod Liger » úte 02. srp 2016 16:07:18

Á, to si moc dobře pamatuju, to jsme na základce hrávali o volných hodinách. Jinak doma jsem hrával od stejného studia novější DemonStar, který už byl pro Windows. To byla taky perfektní pařba s na svou dobu velmi slušnou grafikou (která ani dnes neurazí), doporučuji. (A soundtrack si z nějakého důvodu pamatuju dodnes)
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 10933
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 13,982.25
Bank: 6,328,569.25
Bydliště: Štatl
Aura: 164


Zpět na Herní články

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron