Araothovo RPG - rasy

Zde je to pravé místo pro hráče textových RPG her!

Moderátor: Vypravěč

Pravidla fóra
Tato sekce je určena především pro hraní textových RPG her. Pro diskuzi využijte jiné sekce.

Araothovo RPG - rasy

Příspěvekod Araoth » čtv 18. črc 2013 21:52:12

Lidé (třída velikosti: B)

Jedna z mála ras, kterou asi nemusím nikomu představovat. Lidé preferují jako svá bydliště vesnice a města, většinou se rozkládající v údolích úrodných měst. Jejich hlavními kratochvílemi bývá lov, zemědělství a občasné války se sousedními královstvími. Bývají vcelku zručnými řemeslníky a tak v jejich městech je vždy dostatek zboží pro majetného kupce. Průměrný člověk je vysoký mezi 160 a 180 centimetry a váží mezi 60-75 kilogramy. Lidé jsou průměr v tomto světě, takže mohou být v podstatě kýmkoliv co se povolání týče.

Elfové (třída velikosti: B)

Další známá rasa, z téměř každé fantasy. Elfové radši bydlí v lesních příbytcích, které jsou magií vpletené do korun stromů. Existují však i tací, kteří v lesech staví příbytky kamenné podobné lidským a nemálo z nich dokonce v lidských městech bydlí, většinou jako vážení mágové. Elfové jsou většinou mírumilovnější a tak většina jejich válek je obranných. Průměrný elf je vysoký zhruba 170-190 centimetrů a váží mezi 60-75 kilogramy. Elfové jsou obratní a velmi inteligentní a charizmatičtí. Často je tak lze potkat jako hraničáře, kouzelníky a zloděje.

Trpaslíci (třída velikosti: A)

Trpaslíci jsou pánové hor. Jejich mohutná sídla se mohou rozpínat hluboko do vnitřků pohoří a doly a tunely mohou vést ještě daleko hloub. Jejich velkou vášní je zlato, drahokamy a litry piva. Nikdy nepohrdnou pořádnou hostinou. Trpaslíci jsou velmi houževnatí a silní, ale o boje se většinou moc nezajímají. Pokud je však k bojím doženete, máte se po právu čeho bát. Průměrný trpaslík je 120 - 140 centimetrů vysoký, ale váží 65-80 kilogramů. Vždy je zaručeně poznáte podle velkého plnovousu. Bývají to obávání válečníci, ale občas můžete některého i potkat jako hraničáře v horských průsmycích. Díky životu v tmavých jeskyních navíc trpaslíci mohou používat infrazrak, který jim umožňuje vidět i v naprosté tmě.

Hobité (třída velikosti: A)

Hobiti jsou malí, chlupatí veselí mužíčkové, kteří jen zřídkakdy opustí svoji útulnou noru. Jsou to dobří společníci a stejně jako trpaslíci jenom málokdy minou příležitost nějaké té hostiny. Obávaných válečníků mezi hobity najdeme jen málo, ale dejte si pozor na každého z nich, který má v ruce kuši nebo prak. Jejich výška bývá mezi 70-100 centimetry a váží mezi 50-65 kilogramy. Většina z nich si vybírá mezi dobrodruhy místo zloděje. Díky tomu, že na jídlo nedají dopustit se u nich také vyvinul dokonalý čich. Dokáží tak najít nejen ňamku na metry daleko, ale také případné hrozící nebezpečný od smrdutých skřetů.

Barbaři (třída velikosti: B)

Barbaři jsou stavbou těla velmi podobní lidem. Uvažuje se, že je to určitá skupina lidí, která kdysi odešla do hor, kde se rozhodli, že budou žít jak se dá. Tvrdé prostředí hor z nich tak vytesalo výborné válečníky, kteří jsou postrachem pro své okolí. Jsou vysocí zhruba 180-210 centimetrů a váží 70-90 kilogramů. V družině dobrodruhů většinou zaujímají pozici válečníků, někdy však i hraničářů.

Krollové (třída velikosti: C)

Krollové svým vzezřením velice připomínají pravěkého člověka. Jejich veliké uši je však odlišují od kohokoliv koho potkáte. Jejich mohutná stavba je přímo předurčuje k tomu, aby byli výbornými válečníky a nějaká rána je také jen tak nerozhází. Jejich kmeny mezi sebou téměř neustále válčí a tak není divu, že když už se některý z nich rozhodne od kmene odejít, tak v družině většinou zaujímá místo hlavního válečníka. Do vínku jim však nebyl dán zrovna nejbystřejší rozum, a tak byste je mezi kouzelníky hledali jen opravdu stěží. Jejich velikost je opravdu úctyhodná a to mezi 200 až 240 centimetry a váhou mezi 110 a 130 kilogramy. Mají také speciální schopnost ultrasluchu, který jim v podstatě umožňuje vidět (jako netopýrům) i v místech s absolutní tmou.


Pokud jste si vybrali rasu, podle popisu, tak výborně! Pro ty z vás, kteří si radši vybírají podle vlastností tu mám tabulku. Máte tam i tabulku povolání, kde jsou vlastnosti, které se určují podle povolání a ne podle rasy a tabulku oprav, která potom upraví hodnotu povolání podle rasy. Což znamená, že barbar válečník si na sílu hází 13-18 místo 10-15 a k výsledku si přičte bonus +1 za to, že je barbar. Za to u inteligence si hází 6 - 11 a opravu už si nepočítá.

Počet životů na první úrovni se počítá jako číslo v tabulce podle povolání plus bonus za odolnost. Takže válečník s odolností 21/+5 má životů 15. Na každé další úrovni si pak hodí desetistěnnou kostkou (kterou doma mám, takže si to můžu hodit, don't worry :D) a k výsledku přičte opět +5 za odolnost. Naopak kouzelník s odolností 9/-1 bude mít na první úrovni 5 životů a na každé další bude mít hod kostkou (šestistěnou) a od hodu odečte jedničku za odolnost.

Tabulka oprav se používá jen na vlastnosti specifické pro povolání, pro zbylé vlastnosti už platí pouze vlastnosti ras bez dalších oprav!!!
Přílohy
Tabulka.png
Hrdý občan Koněpůlek a místní řezník. Jeho moto: "Přefiknu i Vás!"
ObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8455
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 6,880.60
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 134

Zpět na RPG Hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron