Smutná realita pro dnešní den

Co se nehodí do jiných kategorí
Pravidla fóra
Máte-li nějaké téma k diskusi, nebojte se jej založit. Z hlediska přehlednosti je lepší 10 témat po 5 příspěvcích, než 3 témata o 1500 příspěvcích.

Patroni sekce: Staga, Boomer

Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » čtv 18. zář 2014 23:47:17

aneb už několikrát jsem si postěžoval stejně jako Jan Neruda - "Kam s ním"?

Vtipné to není (tolik k Vtipným obrázkům), nepobavilo mě to (tolik k Co vás dnes pobavilo)... blábolíme či hospoda zas dle mne nejsou vhodné pro obrázky... kam s tím? Inu, do Nezařazených témat.

A ne, moderátoři, do Zábavy jsem to nedal proto, že mne na tom nepobavilo ale vůbec nic...

Obrázek
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod nk8215 » pát 19. zář 2014 0:30:00

:lol: Jakmile jsem nahoře uviděl kus nápisu PEKÁRNA CENTRUM, bylo mi jasný, že to s Teplicema v Čechách něco do činění mít bude…přece jen už se tam jako lázeňák vyskytuju skoro čtvrt století :vlna:
Edit: Jenom ten Egypt, ten to trochu kazí, Kuvajt by byl lepší. Ale 1) Kuvajt přece jenom není typická arabská prázdninová destinace a 2) jak tak koukám na tu fotku, směr cesty trefili (Praha -> Slovensko -> Maďarsko -> Rumunsko -> Bulharsko -> Turecko a odtamtud po moři) :vlna:
Odesláno z mého ST70104-2 alias TrekStor SurfTab Breeze 7 přes Tapatalk 4
"Vy nevidíte, jak je ten alobal vtipný?" - (c) DanDan
nk8215
Superlama
 
Příspěvky: 1719
Registrován: pon 19. črc 2010 6:50:40
Cash on hand: 5,913.90
Bank: 728,054.65
Bydliště: Kousek odtamtud je země, po které se jmenují brambory
Aura: 23

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Staga » sob 08. lis 2014 11:16:49

Šéf dnes přijel do práce v novém Ferrari, tak mu říkám, že to je super auto, že se mi moc líbí.
On odpověděl:
"Pokud budeš poctivě makat, plnit úkoly jak máš, dělat přesčasy a makat i o víkendu, tak si za rok koupím ještě lepší."
Hrdý vůdce skupiny Spamerů. Spamu ZDAR!
Pravidla fóra - neznalost neomlouvá
Uživatelský avatar
Staga
Superlama
 
Příspěvky: 11008
Registrován: stř 04. srp 2010 0:46:24
Cash on hand: 15,867.00
Bank: 23,781,037.54
Bydliště: Hlavní město píva
Aura: 72

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Batrachus » ned 09. lis 2014 9:01:16

Na toto téma mě napadá jedna tématická písnička :vlna:
https://www.youtube.com/watch?v=1Y7WQTT2WEQ
Uživatelský avatar
Batrachus
HyperLAMA
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pon 23. srp 2010 16:02:54
Cash on hand: 1,784.25
Bank: 1,796,117.97
Bydliště: Slunce d
Aura: 57

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » pát 06. úno 2015 0:33:25

Obrázek
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Staga » pát 06. bře 2015 22:44:37

Obrázek
Hrdý vůdce skupiny Spamerů. Spamu ZDAR!
Pravidla fóra - neznalost neomlouvá
Uživatelský avatar
Staga
Superlama
 
Příspěvky: 11008
Registrován: stř 04. srp 2010 0:46:24
Cash on hand: 15,867.00
Bank: 23,781,037.54
Bydliště: Hlavní město píva
Aura: 72

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Johny007 » sob 07. bře 2015 0:01:27

Dítě bych k veterináři neposlal. Tak tam nepošlu ani psa.


Ne, teď vážně...Mám obvyklý problém - souhlasím s tím, že zvíře by si lidé neměli pořizovat, pokud neví jistě, že se o něj budou ochotni a schopni dlouhodobě postarat. Na druhou stranu, srovnávat psa s dítětem mi přijde trochu mimo.
Člen Adminesské dohody, Chlíva LL a taky místní Spammer.
Uživatelský avatar
Johny007
Strážce zavazadel
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 15. srp 2010 9:11:08
Cash on hand: 144.05
Bank: 16,091,880.91
Aura: 29

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Staga » sob 07. bře 2015 0:24:58

Dítě k dětskému lékaři, zvíře ke zvířecímu lékaři. Lékařskou péči neodepřu ani jednomu. A asi jsem fakt divná, ale tak velkej rozdíl, aby tyto dvě položky nešly srovnávat, opravdu nevidím.
Hrdý vůdce skupiny Spamerů. Spamu ZDAR!
Pravidla fóra - neznalost neomlouvá
Uživatelský avatar
Staga
Superlama
 
Příspěvky: 11008
Registrován: stř 04. srp 2010 0:46:24
Cash on hand: 15,867.00
Bank: 23,781,037.54
Bydliště: Hlavní město píva
Aura: 72

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Johny007 » sob 07. bře 2015 0:43:11

Držet zvíře za elektrickým ohradníkem...
Značkovat dobytek...
Kastrovat fenu...
Utratit těžce zraněného koně...
Upéct králíka...


Důvod, z jakého máme děti je prostě jiný, než důvod, z jakého máme zvířata, tak i náš způsob chování se k nim je odlišný.
Tudíž i etika je pokaždé někde jinde a tedy bych řekl, že se děti a zvířata opravdu nedají srovnávat.
Člen Adminesské dohody, Chlíva LL a taky místní Spammer.
Uživatelský avatar
Johny007
Strážce zavazadel
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 15. srp 2010 9:11:08
Cash on hand: 144.05
Bank: 16,091,880.91
Aura: 29

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Araoth » sob 07. bře 2015 1:22:52

Kdyby se u mýho dítěte objevila alergie na chlupy dotyčnýho mazlíčka, tak jelikož si vážím obou stejně, tak si mám hodit mincí jestli si nechám psa nebo dítě? Pokud žiju sám se psem a dostanu práci, která bude vyžadovat, abych většinu roku byl pryč, tak mám shánět dobrovolníky který se o něj budou neustále dokola starat nebo je lepší mu najít někoho kdo se o něj může starat denně? A tak se dá pokračovat dál...

Jako tak jako tak bych nejdřív hledal místo u známých nebo příbuzných, ale když ta možnost není, tak co jinýho zbývá. Takhle má člověk aspoň šanci, že se dostane k někomu u koho víš, že bude v pohodě...
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Staga » sob 07. bře 2015 2:44:53

Johny:
Držet zvíře za elektrickým ohradníkem... Držet dítě v postýlce, ohrádce, pokoji, venku pod pečlivým dohledem...
Značkovat dobytek... by se dle mého nemělo, možná mám špatné informace, ale teď mají dobytčata ty visačky na uších, ne? Což lze rovnat s náušnicemi.
S hospodářskými zvířaty se celkově zachází hnusně, ale kdo jim to dělá? Člověk. Zvíře, když se potřebuje nažrat, prostě uloví a sežere, málokdy to trvá nějak dlouho. Nezmiňuji výjimky typu larva potřebuje ke svému vývoji živý organismus.

Kastrovat fenu... Ano. Pominu, že je to často pohodlnost majitelů, případně často doporučovaný "všelék" na každý problém. A proč nesterilizovat lidi? Proč nesterilizovat kupříkladu rodiče, jež své děti prokazatelně týrali? Proč nesterilizovat vrahy? Násilníky? Jaký přínos by tito lidé pro své děti měli? A když se to tak vezme, proč nepovolit dobrovolnou sterilizaci?
Utratit těžce zraněného koně... Pokud zvíře trpí, je těžce nemocné, s malou až žádnou šancí na vyléčení, proč ne? Ale proč se tato možnost upírá lidem? Proč udržovat naživu kupříkladu člověka s rakovinou, na niž už nezabírají léky? Prognóza jasná - do půl roku zemřete. Proč takovým lidem neumožnit důstojnou smrt?
A když už jsme u toho, skutečně vám přijde správné udržovat při životě člověka natolik těžce mentálně postiženého, že se sám není schopen o sebe postarat ani v nejzákladnějších potřebách?

Upéct králíka... Fajn, člověka neupeču. Beru.

Araoth:
S alergií lze pracovat, tělo si je schopno na alergeny navyknout. Ano, bude třeba korekce léky, ale i když dáš psa pryč, kde máš jistotu, že se k nějakému dítě nedostane jinde?
Máš-li rodinu a dostaneš práci někde mimo, také ji prostě někam odložíš s tím, že já jedu pryč a postarejte se mi o to někdo?
Hrdý vůdce skupiny Spamerů. Spamu ZDAR!
Pravidla fóra - neznalost neomlouvá
Uživatelský avatar
Staga
Superlama
 
Příspěvky: 11008
Registrován: stř 04. srp 2010 0:46:24
Cash on hand: 15,867.00
Bank: 23,781,037.54
Bydliště: Hlavní město píva
Aura: 72

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Araoth » sob 07. bře 2015 14:24:18

S alergií lze pracovat, pokud je to nevyhnutelný... Ale já osobně radši se radši zbavím zvířete, než abych musel denně do dítěte cpát léky, aby mohlo vůbec doma nějak existovat.
Pokud mám rodinu, tak většinou na výchovu nejsem sám. Pokud bych byl na výchovu sám, tak budu práci řešit jinak. Ale pokud budu mít doma psa, budu na podpoře a rád, že vydržím od výplaty k výplatě, tak beru cokoliv. Když budu mít dítě, tak budu mít aspoň jistotu, že když bude nejhůř, tak mi aspoň stát přispěje. Na psa se akorát tak vykašle.

Nebo další - diagnostikujou ti poslední stádium rakoviny, hospitalizace s tím, že nevíš jestli se vrátíš domů. Do nemocnice psa nepustěj, protože hygiena, co pak?

Dobrovolná sterilizace existuje - vasektomie, podvázání vejcovodů. Ale jinak se v názorech na sterilizaci a eutanázii rozhodně lišíme. Eutanázie má víc problémů. Jeden z nich je pokud se rozhoduje o někom, kdo je v kómatu, nebo mentálně postižený a podobně... Za prvé se toho dá zneužít, za druhé by rozhodnutí o tomhle mělo být vždycky člověka samotného. A druhá věc je, kdo to bude dělat? Já jako budoucí doktor bych v životě nesouhlasil s tím, že někoho zabiju, jakkoliv by si to po mně přál. Už i jenom rada jak na to, poskytnutí léků ať to udělá sám... všechno tohle by mě pak prostě pronásledovalo celej život. Takže buď budeš muset najít někoho dostatečně odolnýho kdo to bude dělat, nebo to necháš na lidech samotných, jak k tomu přistoupěj. A pak přibyde případů toho, kdy to dopadne špatně a místo toho aby v klidu umřeli budou umírat třeba několik dní v hroznejch bolestech. Radši jim poskytnu kvalitní paliativní péči, kdy jim ulevím od bolesti a dovolím jim užít si posledních pár měsíců života.
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » sob 07. bře 2015 14:41:20

Staga píše: A když se to tak vezme, proč nepovolit dobrovolnou sterilizaci?

Utratit těžce zraněného koně... Pokud zvíře trpí, je těžce nemocné, s malou až žádnou šancí na vyléčení, proč ne? Ale proč se tato možnost upírá lidem? Proč udržovat naživu kupříkladu člověka s rakovinou, na niž už nezabírají léky? Prognóza jasná - do půl roku zemřete. Proč takovým lidem neumožnit důstojnou smrt?
A když už jsme u toho, skutečně vám přijde správné udržovat při životě člověka natolik těžce mentálně postiženého, že se sám není schopen o sebe postarat ani v nejzákladnějších potřebách?

Upéct králíka... Fajn, člověka neupeču. Beru.

Araoth:
S alergií lze pracovat, tělo si je schopno na alergeny navyknout. Ano, bude třeba korekce léky, ale i když dáš psa pryč, kde máš jistotu, že se k nějakému dítě nedostane jinde?
Máš-li rodinu a dostaneš práci někde mimo, také ji prostě někam odložíš s tím, že já jedu pryč a postarejte se mi o to někdo?


Tož postupně.

Dobrovolnou sterilizaci bych povolil. Ono se do toho nikomu nechce kvůli tomu, že je to často nenávratná věc (snaha o navrácení původního stavu může a nemusí vyjít) a bylo by jen otázkou času, kdy by si někdo ve dvaceti řekl, že děti nechce, za deset let by si to rozmyslel a plakal by, že chce a nemůže... ano, jeho chyba, měl si to pořádně rozmyslet.
Nerozmyslel, udělal ukvapené rozhodnutí, teď mu zbývá jen adopce. A to zas dojdeme k tomu, že udělat dítě si může každej debil, ale když chceš adoptovat, honěj tě po doktorech a pohovorech a kade všade, jestli jsi vhodný kandidát... zajímavý nepoměr.

Euthanasie taky souhlas. Když se pes trápí, humánně ho uspíme, aby se netrápil. A člověka budeme cpát oblbováky a čekat, až se zubatá smiluje a uráčí, protože by nebylo HUMÁNNÍ umožnit mu důstojnou smrt? Zajímavá humanita.
A pokud umírající, který ví, že umírá, nechce čekat na zubatou, musí třeba skočit z balkonu jako Hrabal? I když pravda, tam už se nikdo nedoví, jestli skočil nebo jen vypadl.

Pokud mám rodinu, do rodiny obvykle taky patří manželka a proto se o děti v rámci možností v době, kdy nebudu doma, postará ona, ne? Byl-li bych sám s dítětem či dětmi, už bych se musel přizpůsobit a holt bych třeba nemohl jít dělat na půl roku někam na ropnou plošinu, kde bych si za ten půl rok vydělal milion českejch, protože holt nejsem sám a musím se postarat o potomky.

A Araoth mi připomněl, co jsem kdysi kdesi četl. Dítě mělo prý docela silnou alergii na psí chlupy a v rodině samozřejmě pes. A matka to odmávla stylem "si holka zvykne, přece nedáme psa pryč" - no jako wtf? To bude radši dítě imrvére cpát práškama? Jistě, i kdyby dali psa pryč, nikdo nezaručí, že se dítě nesetká s jiným, ale už s ním nebude denně a nebude s dítětem tím pádem alergie třískat, řečeno hezky česky, imrvére furtumfurt.
A to neříkám proto, že jsem antipséčkař. Kdyby šlo o kočku, řeknu totéž. Může to vůči tomu zvířeti vypadat krutě, ale pokud mám rozhodnout "dítě nebo zvíře", dám přednost dítěti.


Sečteno a podtrženo - ten inzerát je sice absurdní, ale se psy se to stává. Stává se to vinou lidské nezodpovědnosti. Stává se to proto, že si lidi často poříděj psa "aby byli in" nebo prostě protože "chtějí" a pak jim je zatěžko psa venčit, uklízet po něm, popř. jsou celé dny pryč a pes sám doma smutkem či nudou vyje... lidi si často neuvědomujou, že pes není živá hračka, ale živej tvor, za kterého mají zodpovědnost. A není to zodpovědnost na měsíc dva, ale klidně na patnáct let.
A proto třeba já psa nechci už pro jeho vlastní dobro. Pes má být potěšení, ne otravná povinnost - a třeba venčení pětkrát denně vč. před spaním a pak taky brzo ráno by pro mě byla HODNĚ otravná povinnost...

Edit: Araoth nebude posílat příspěvky, když mám něco rozepsané :vlna:
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Johny007 » sob 07. bře 2015 15:04:52

Staga píše:Johny:
Držet zvíře za elektrickým ohradníkem... Držet dítě v postýlce, ohrádce, pokoji, venku pod pečlivým dohledem...

Postýlku bych srovnával spíš s ohradou, nebo prostě něčím, co ti nedá ránu když se toho dotkneš.. ;-)

Staga píše:Značkovat dobytek... by se dle mého nemělo, možná mám špatné informace, ale teď mají dobytčata ty visačky na uších, ne? Což lze rovnat s náušnicemi.

Pravda, i když stále to není jediný způsob označování. :lol:

Staga píše:Kastrovat fenu... Ano. Pominu, že je to často pohodlnost majitelů, případně často doporučovaný "všelék" na každý problém. A proč nesterilizovat lidi? Proč nesterilizovat kupříkladu rodiče, jež své děti prokazatelně týrali? Proč nesterilizovat vrahy? Násilníky? Jaký přínos by tito lidé pro své děti měli?

Proč je rovnou nepopravit, když už počítáme s tím, že se nemohou polepšit?

Staga píše:Utratit těžce zraněného koně... Pokud zvíře trpí, je těžce nemocné, s malou až žádnou šancí na vyléčení, proč ne? Ale proč se tato možnost upírá lidem? Proč udržovat naživu kupříkladu člověka s rakovinou, na niž už nezabírají léky? Prognóza jasná - do půl roku zemřete. Proč takovým lidem neumožnit důstojnou smrt?
A když už jsme u toho, skutečně vám přijde správné udržovat při životě člověka natolik těžce mentálně postiženého, že se sám není schopen o sebe postarat ani v nejzákladnějších potřebách?

Toho koně se ovšem nikdo nezeptá, jestli ho to tu baví.
Člen Adminesské dohody, Chlíva LL a taky místní Spammer.
Uživatelský avatar
Johny007
Strážce zavazadel
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 15. srp 2010 9:11:08
Cash on hand: 144.05
Bank: 16,091,880.91
Aura: 29

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Staga » sob 07. bře 2015 15:28:03

Co se alergie týče, vím o lidech, u kterých právě každodenním kontaktem s alergenem se alergie upravila natolik, že na ono konkrétní zvíře vymizela. Ano, mají ji na zvířata jiná, ale na to konkrétní zvíře, co je doma, ne. I poté, co léky vysadili. Dobře, asi to nejde vždy, ale možnost tu je.

Sterilizace je povolená? Bez podmínek? Pokud vím, jsou podmínky dosažení určitého věku a určitého počtu dětí...
A k přikázané sterilizaci násilníků, vrahů a tak dále... Johny, raději tu budu mít lidi vykastrovaný, kteří si nebudou moci pořídit děcko, aby ho tam mohli týrat než lidi, kteří se nechají jít s minimálním trestem a jenom se jim postupně odebírají. A co dá potomstvu vrah nebo násilník? Vizi, že násilí není špatné?

Euthanázii těžce nemocných shrnul Zidane dobře. Skutečně ti, Araothe, přijde humánnější koukat na člověka, který je bez šance, má bolesti i přes oblbováky nebo je jima narvanej tak, že ani nevnímá? Proč nemá možnost se rozhodnout, že už dál nechce? A neříkej mi, že není látka, který zabije rychle a spolehlivě... A že to nikdo nechce dělat? Tohle není vražda, tohle je pomoc.
A co se mentálně postižených týče, není-li se dotyčný schopen o sebe postarat alespoň v základech, jaký má jeho život smysl? A skutečně má smysl, aby žil?
Hrdý vůdce skupiny Spamerů. Spamu ZDAR!
Pravidla fóra - neznalost neomlouvá
Uživatelský avatar
Staga
Superlama
 
Příspěvky: 11008
Registrován: stř 04. srp 2010 0:46:24
Cash on hand: 15,867.00
Bank: 23,781,037.54
Bydliště: Hlavní město píva
Aura: 72

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Araoth » sob 07. bře 2015 16:15:28

Staga píše:Euthanázii těžce nemocných shrnul Zidane dobře. Skutečně ti, Araothe, přijde humánnější koukat na člověka, který je bez šance, má bolesti i přes oblbováky nebo je jima narvanej tak, že ani nevnímá? Proč nemá možnost se rozhodnout, že už dál nechce? A neříkej mi, že není látka, který zabije rychle a spolehlivě... A že to nikdo nechce dělat? Tohle není vražda, tohle je pomoc.
A co se mentálně postižených týče, není-li se dotyčný schopen o sebe postarat alespoň v základech, jaký má jeho život smysl? A skutečně má smysl, aby žil?


Ty látky jsou... však se taky používaj k popravám... ale pokud se eutanázie u nás zavede, tak si ty lidi zabíjej ty. Je možný, že nějakýho doktora najdeš, kterej s tím bude souhlasit, ale drtivá většina je proti. Ty to možná vidíš jako pomoc, ale až budeš mít v ruce injekci a víš, že ho tím zabíjíš tak to třeba taky uvidíš jinak. A jde o to, že jakmile povolíš eutanázii, tak co lidem brání v tom si říct... no dědeček je v kómatu a možná se neprobere... tak proč mu nepomoct rovnou, a užít si dědictví. Nebo zjistíš, že se tvýmu politickýmu soupeři stala nějaká nehoda, hned stačí najít nějakýho úplatnýho zmetka, kterej upraví dokumenty a provede eutanázii. Pokud si lidi tak přejou netrpět, existujou země, kde tahle možnost existuje. Ale jestli se zavede u nás, s tím, že doktoři to budou muset dělat, tak v ten moment mizím pryč, protože to je proti mýmu přesvědčení...

Staga píše:Sterilizace je povolená? Bez podmínek? Pokud vím, jsou podmínky dosažení určitého věku a určitého počtu dětí...
A k přikázané sterilizaci násilníků, vrahů a tak dále... Johny, raději tu budu mít lidi vykastrovaný, kteří si nebudou moci pořídit děcko, aby ho tam mohli týrat než lidi, kteří se nechají jít s minimálním trestem a jenom se jim postupně odebírají. A co dá potomstvu vrah nebo násilník? Vizi, že násilí není špatné?


Jediná podmínka k sterilizaci je dosažení 21 let věku, kdy se předpokládá jisté dovržení duševní zralosti k takovému rozhodnutí. Co se týče druhé věci, u nás se předpokládá, že trest by měl vést k nápravě chování lidí. Což znamená, že po pobytu ve vězení by měli být lidé se schopni začlenit do běžné společnosti. Nevidím proto důvod je sterilizovat. Pokud provedou nějaký zvlášť odporný čin, dlouhodobý pobyt ve vězení jim stejně dítě počít neumožní.

Vůbec se mi líbí, jak vlastně ve všech svých příspěvcích hájíš práva zvířat, ale tady se pak jedná o lidská práva a ty bys klidně přehlížela, jenom proto, že je tu šance, že se může něco podobného stát znova.

Jinak... Stephen Hawking se o sebe není schopen postarat vůbec, nemůže mluvit a komunikuje jenom díky přístroji, který reaguje na pohyb svalu v obličeji. A přesto je to kandidát na Nobelovu cenu. Pak jsou mentálně postižení, kteří jsou třeba na úrovní malého dítěte. Taky vyžadují celoživotní péči, ale mají radost ze života, tak co s nima? Prostě dokud ten člověk nějak vnímá a reaguje, tak mi je jedno, jestli jeho radost ze života je v tom, že chvíli před sebou vidí červenou barvu a chvíli zelenou a zbytek vesmíru je mu u prdele. Eutanázii prostě nikdy schvalovat nebudu...
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » sob 07. bře 2015 23:21:56

Staga píše:
Euthanázii těžce nemocných shrnul Zidane dobře. Skutečně ti, Araothe, přijde humánnější koukat na člověka, který je bez šance, má bolesti i přes oblbováky nebo je jima narvanej tak, že ani nevnímá? Proč nemá možnost se rozhodnout, že už dál nechce? A neříkej mi, že není látka, který zabije rychle a spolehlivě... A že to nikdo nechce dělat? Tohle není vražda, tohle je pomoc.


Netušil jsem, že někdy budu se Stagou souhlasit, ale..

Víš, Araothe, mně vybila rakovina HODNĚ příbuzných.
Obě babičky, jednoho dědečka a...a vůbec, včetně matky, kdy jsem VIDĚL a VĚDĚL, že maminka umírá a věděla to i ona sama a nejlepší byla jedna věc, u které jsem mimo jiné byl? Když máma prohlásila "ty hele Petro (sestra, moje teta), já ti ani nevím, jestli vůbec žiju nebo co"?

Teda vážení, TOHLE kdybyste slyšeli... ale nic. To se fakt musí slyšet.

Edit: Pokud se bavíme o euthanasii, pak ano. Pokud by mi maminka řekla "zmáčkní to! Zmáčkni to a pomůžeš mi od bolesti", pak bych to asi - na přímý maminčin "příkaz" zmáčkl.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Staga » sob 07. bře 2015 23:26:29

Hájím práva zvířat? Kde? Krom toho, že je svinstvo ho zahodit jako nepotřebnou věc... A jaká práva lidí že to přehlížím? Nějak jsem si nevšimla...
Hrdý vůdce skupiny Spamerů. Spamu ZDAR!
Pravidla fóra - neznalost neomlouvá
Uživatelský avatar
Staga
Superlama
 
Příspěvky: 11008
Registrován: stř 04. srp 2010 0:46:24
Cash on hand: 15,867.00
Bank: 23,781,037.54
Bydliště: Hlavní město píva
Aura: 72

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Araoth » ned 08. bře 2015 0:56:39

Zidane píše:
Staga píše:
Euthanázii těžce nemocných shrnul Zidane dobře. Skutečně ti, Araothe, přijde humánnější koukat na člověka, který je bez šance, má bolesti i přes oblbováky nebo je jima narvanej tak, že ani nevnímá? Proč nemá možnost se rozhodnout, že už dál nechce? A neříkej mi, že není látka, který zabije rychle a spolehlivě... A že to nikdo nechce dělat? Tohle není vražda, tohle je pomoc.


Netušil jsem, že někdy budu se Stagou souhlasit, ale..

Víš, Araothe, mně vybila rakovina HODNĚ příbuzných.
Obě babičky, jednoho dědečka a...a vůbec, včetně matky, kdy jsem VIDĚL a VĚDĚL, že maminka umírá a věděla to i ona sama a nejlepší byla jedna věc, u které jsem mimo jiné byl? Když máma prohlásila "ty hele Petro (sestra, moje teta), já ti ani nevím, jestli vůbec žiju nebo co"?

Teda vážení, TOHLE kdybyste slyšeli... ale nic. To se fakt musí slyšet.

Edit: Pokud se bavíme o euthanasii, pak ano. Pokud by mi maminka řekla "zmáčkní to! Zmáčkni to a pomůžeš mi od bolesti", pak bych to asi - na přímý maminčin "příkaz" zmáčkl.


Tohle je téma, který se rozseknout nedá... Na to bude mít každej jinej názor.

Ale tak jako tak, když přijde zákon o eutanázii, tak to rozhodnutí bude pak vždycky na doktorech... což je věc, kterou já bych osobně na svejch bedrech nesnesl a řekl bych, že na tom bude podobně většina.

Jedna věc, když jde o někoho, koho znáš celej život a nesneš ten pohled na jeho utrpení a rád bys mu nějak pomohl. Druhá věc, když budeš stát jako doktor a mít za úkol takhle "pomáhat" lidem. I kdyby se to stalo jednou - dvakrát za rok, že bych to musel udělat, tak to znamená, že za svoji kariéru zabiju ke stovce lidí... a dokázal bys ty tohle udělat?
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Araoth » ned 08. bře 2015 1:01:37

Staga píše:Hájím práva zvířat? Kde? Krom toho, že je svinstvo ho zahodit jako nepotřebnou věc... A jaká práva lidí že to přehlížím? Nějak jsem si nevšimla...


Mezi základní lidská práva patří i právo k tomu se oženit a mít rodinu - tj. mít děti. Sterilizací je o tohle právo připravuješ.
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Batrachus » ned 08. bře 2015 1:33:40

Staga píše:Značkovat dobytek... by se dle mého nemělo, možná mám špatné informace, ale teď mají dobytčata ty visačky na uších, ne?


Nijak podložit to nemůžu, ale osobně si myslím, že zrovna cejchování nemá v dlouhodobém horizontu prakticky žádné důsledky na psychiku zvířete.

Staga píše:A proč nesterilizovat lidi? Proč nesterilizovat kupříkladu rodiče, jež své děti prokazatelně týrali? Proč nesterilizovat vrahy? Násilníky? Jaký přínos by tito lidé pro své děti měli?


Justice je poměrně komplikovaná a neexatní problematika a z poměrně dobrých důvodů se podobným trestům vyhýbá. Velká část kriminálníků (zdaleka ne všichni!) nemá tendenci svůj čin opakovat (např. ho provedli ve slabé chvilce, byli donuceni okolnostmi, stali se oběťmi justičního omylu atd.). Proto se vězením říká nápravná zařízení (jestli jsou v Česku opravdu nápravná, nechám na úvaze každého).

Staga píše:S alergií lze pracovat, tělo si je schopno na alergeny navyknout. Ano, bude třeba korekce léky, ale i když dáš psa pryč, kde máš jistotu, že se k nějakému dítě nedostane jinde?


Mezi živými tvory má každý stanovenou nějakou hierarchii. Např. u mě platí:
Lidský člen rodiny (např. dítě) > zvířecí člen rodiny (např. pes) > jiné zvíře (např. dojná kráva nebo krysa).
Ano, pokud soužití psa a dítěte nepůsobí problémy, budu se k nim chovat se stejnou láskou.
Ale jakmile musím svoje dítě dopovat léky (které jsou mimochodem tak trochu černá magie a nikdo není schopen přesně odhadnout jejich účinky. Doporučuji vygooglit thalidomid.), abych mohl v domácnosti udržovat psa, jedná se u mě o již nepřijatelný kompromis a v takovém mají práva dítěte přednost před právy psa. Pokud stavíš psa na stejnou úroveň jako dítě (což mám mimochodem problém si představit), tak logicky dojdeš ke stejnému výsledku. Samozřejmě, pokud najdeš způsob, jak se alergie zbavit, tak konflikt zaniká a není třeba činit žádné oběti.

Staga píše:Hájím práva zvířat? Kde?

Tak nějak všude?
Uživatelský avatar
Batrachus
HyperLAMA
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pon 23. srp 2010 16:02:54
Cash on hand: 1,784.25
Bank: 1,796,117.97
Bydliště: Slunce d
Aura: 57

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod yannush » ned 08. bře 2015 9:47:19

ja sa vlastne ani nechcem zapájať do tejto debaty.

Araoth píše:...Jedna věc, když jde o někoho, koho znáš celej život a nesneš ten pohled na jeho utrpení a rád bys mu nějak pomohl. Druhá věc, když budeš stát jako doktor a mít za úkol takhle "pomáhat" lidem. I kdyby se to stalo jednou - dvakrát za rok, že bych to musel udělat, tak to znamená, že za svoji kariéru zabiju ke stovce lidí... a dokázal bys ty tohle udělat?

a preto by lekár nemal liečiť svojích rodinných príslušníkov a priateľov. aby proste vylúčil tieto city zo svojej práce, aby nebol ovplyvnený pri rozhodovaní niečím "nedôležitým"
naivná idealistka~
Uživatelský avatar
yannush
Superlama
 
Příspěvky: 3415
Registrován: sob 14. srp 2010 20:46:27
Cash on hand: 329.45
Bank: 0.00
Aura: 120

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Staga » ned 08. bře 2015 9:52:58

Araoth píše:Jedna věc, když jde o někoho, koho znáš celej život a nesneš ten pohled na jeho utrpení a rád bys mu nějak pomohl. Druhá věc, když budeš stát jako doktor a mít za úkol takhle "pomáhat" lidem. I kdyby se to stalo jednou - dvakrát za rok, že bych to musel udělat, tak to znamená, že za svoji kariéru zabiju ke stovce lidí... a dokázal bys ty tohle udělat?

Já zdravku dělala. Kdyby šlo všechno, jak mělo, studovala bych teď na doktora. Ne, problém bych s tím neměla.

Batrachus píše:
Staga píše:A proč nesterilizovat lidi? Proč nesterilizovat kupříkladu rodiče, jež své děti prokazatelně týrali? Proč nesterilizovat vrahy? Násilníky? Jaký přínos by tito lidé pro své děti měli?


Justice je poměrně komplikovaná a neexatní problematika a z poměrně dobrých důvodů se podobným trestům vyhýbá. Velká část kriminálníků (zdaleka ne všichni!) nemá tendenci svůj čin opakovat (např. ho provedli ve slabé chvilce, byli donuceni okolnostmi, stali se oběťmi justičního omylu atd.). Proto se vězením říká nápravná zařízení (jestli jsou v Česku opravdu nápravná, nechám na úvaze každého).

Dobrá. Po opakovaném prokázaném násilném trestném činu? Ona část by byla vyfiltrována.

Batrachus píše:
Staga píše:S alergií lze pracovat, tělo si je schopno na alergeny navyknout. Ano, bude třeba korekce léky, ale i když dáš psa pryč, kde máš jistotu, že se k nějakému dítě nedostane jinde?


Mezi živými tvory má každý stanovenou nějakou hierarchii. Např. u mě platí:
Lidský člen rodiny (např. dítě) > zvířecí člen rodiny (např. pes) > jiné zvíře (např. dojná kráva nebo krysa).
Ano, pokud soužití psa a dítěte nepůsobí problémy, budu se k nim chovat se stejnou láskou.
Ale jakmile musím svoje dítě dopovat léky (které jsou mimochodem tak trochu černá magie a nikdo není schopen přesně odhadnout jejich účinky. Doporučuji vygooglit thalidomid.), abych mohl v domácnosti udržovat psa, jedná se u mě o již nepřijatelný kompromis a v takovém mají práva dítěte přednost před právy psa. Pokud stavíš psa na stejnou úroveň jako dítě (což mám mimochodem problém si představit), tak logicky dojdeš ke stejnému výsledku. Samozřejmě, pokud najdeš způsob, jak se alergie zbavit, tak konflikt zaniká a není třeba činit žádné oběti.

Thalidomid znám, tu knížku sem četla taky. A když už teda... jaký je rozdíl mezi práškama na alergii a práškama třeba na nějakou psychickou poruchu? Inzulinem pro cukrovkáře?

Batrachus píše:
Staga píše:Hájím práva zvířat? Kde?

Tak nějak všude?

Jmenuj.

Araoth píše:
Staga píše:Hájím práva zvířat? Kde? Krom toho, že je svinstvo ho zahodit jako nepotřebnou věc... A jaká práva lidí že to přehlížím? Nějak jsem si nevšimla...


Mezi základní lidská práva patří i právo k tomu se oženit a mít rodinu - tj. mít děti. Sterilizací je o tohle právo připravuješ.

Mezi práva dětí patří třeba právo poznat své rodiče a být jimi vychováván. Kolik děcek je po ústavech a nezná je? Pozor, NEMLUVÍM o případech, kdy je dítě týráno a odebrání z rodiny je nutnost.
Hrdý vůdce skupiny Spamerů. Spamu ZDAR!
Pravidla fóra - neznalost neomlouvá
Uživatelský avatar
Staga
Superlama
 
Příspěvky: 11008
Registrován: stř 04. srp 2010 0:46:24
Cash on hand: 15,867.00
Bank: 23,781,037.54
Bydliště: Hlavní město píva
Aura: 72

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Araoth » ned 08. bře 2015 11:50:52

Staga píše:Thalidomid znám, tu knížku sem četla taky. A když už teda... jaký je rozdíl mezi práškama na alergii a práškama třeba na nějakou psychickou poruchu? Inzulinem pro cukrovkáře?


Pokud u cukrovkáře půjde jeho nemoc ovlivnit dietou, tak taky budu preferovat tuhle možnost před tím, abych do něj cpal zbytečně léky. Až potom, pokud změna režimu nepomáhá, přijde na řadu farmakologický řešení. To samý u alergie - první rada bude omezit kontakt s alergenem, s tím, že léky si má brát v případě, že se s ním setká. U psychickejch poruch to bude samozřejmě horší. Někomu třeba na problémy se spánkem, nebo depresema může pomoct nějaká změna režimu, ale i tak se většinou k lékům člověk dopracuje. O závažnějších onemocněních nemluvě.

Staga píše:Mezi práva dětí patří třeba právo poznat své rodiče a být jimi vychováván. Kolik děcek je po ústavech a nezná je? Pozor, NEMLUVÍM o případech, kdy je dítě týráno a odebrání z rodiny je nutnost.


A já někde říkám, že to je dobře? Práva by se měly dodržovat u všech. Jediný případ, kdy to ještě dokážu pochopit je, kdy by bylo riziko, že matka ho místo odložení do babyboxu/kojeňáku nechá někde ve křoví... A to už se pak asi člověk musí rozhodnout který právo dítěte má přednost... Jestli to na život nebo to, aby poznalo rodiče.

Staga píše:Dobrá. Po opakovaném prokázaném násilném trestném činu? Ona část by byla vyfiltrována.


Po opakovaném násilném trestném činu většinou následuje výjimečný trest. A jelikož vězení jsou oddělená na mužská a ženská, tak myslím, že nehrozí, že by pak dotyčný měl dítě.
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod DanDan » ned 08. bře 2015 13:58:49

Já třeba alergii na kočky mám, a jak už řekl Zidane, když bych chtěl nějaké zvíře, tak bych šáhl po kočce, protože té nevadí, že nebudu půl dne doma, ale prostě nemůžu, stačí, aby se o mně kočka otřela a začnu pšikat, začnou mi slzet oči a já nejsem schopný nic dělat. Jasně, asi bych se mohl naládovat práškama, ale když stačí, abych nepřišel s kočkama do styku, tak si vyberu tu druhou možnost (a mám tušení, že zrovna mě doktorka říkala něco o tom, že ta moje alergie není úplně vylečitelná).
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Johny007 » ned 08. bře 2015 20:43:00

Staga píše:Dobrá. Po opakovaném prokázaném násilném trestném činu? Ona část by byla vyfiltrována.


Na to jsem tu už reagoval, ale asi jsem to dost nezdůraznil...
Ty defakto předpokládáš, že už se nemohou napravit. (Jinak by takto definitivní trest neměl smysl.)
Proč jim tedy neudělit rovnou doživotí nebo trest smrti?
Člen Adminesské dohody, Chlíva LL a taky místní Spammer.
Uživatelský avatar
Johny007
Strážce zavazadel
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 15. srp 2010 9:11:08
Cash on hand: 144.05
Bank: 16,091,880.91
Aura: 29

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Liger » ned 08. bře 2015 21:51:18

Když už se bavíte o té sterilizaci co by trestu, tak mám pocit, že v některých případech může u sexuálních deliktů odsouzený dobrovolně podstoupit sterilizaci jako alternativu k nařízené ústavní léčbě. A taky za to myslím byla ČR kritizovaná ze strany EU. Ale sterilizace u řekněme se sexualitou nesouvisejících činů mi moc nedává smysl a (nejen) EU by se z toho zřejmě zbláznila, takže by to stejně nikdy neprošlo.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » ned 08. bře 2015 23:49:12

Liger píše:Když už se bavíte o té sterilizaci co by trestu, tak mám pocit, že v některých případech může u sexuálních deliktů odsouzený dobrovolně podstoupit sterilizaci jako alternativu k nařízené ústavní léčbě. A taky za to myslím byla ČR kritizovaná ze strany EU.


V tom případě nechápu, pokud je ta sterilizace DOBROVOLNÁ, co je EU do toho a proč se vůbec stará.
Ale ne že by jim to nebylo podobné, starat se o zakřivení banánů a tím pádem si nevšimnout, že Řekové roky a roky lžou o rozpočtu... Druhá věc je, že prý "klasická" sterilizace čili "vykleštění" prý někdy nefunguje a jediná skutečně funkční sterilizace je něco někde v mozku, ale podrobnosti nevím, tuší někdo víc? Araothe?

Araoth píše: I kdyby se to stalo jednou - dvakrát za rok, že bych to musel udělat, tak to znamená, že za svoji kariéru zabiju ke stovce lidí... a dokázal bys ty tohle udělat?


To máš pravdu, to by bylo těžké. V tom případě ať to udělají příbuzní, doktor ať jim jen dá tu možnost.
Nebo rovnou možnost dát dotyčnému k posteli přístroj, který, když zmáčknou tlačítko, jim do krevního oběhu pošle kombinaci látek, která je "uspí". V tu chvíli se sami rozhodnou, jestli ano nebo ne. Protože viz třeba Hrabal - nechceš dlouze umírat, tak musíš skočit z okna? Chtěl bys takto dopadnout?
I když ano, i to lze zneužít, tetička je prachatá, příbuzní se třesou na dědictví, tetička usne a příbuzní to zmáčknou... skutečně to nejde rozseknout. A proto doufám, že nebudu dlouze umírat třeba právě na raka.

Johny007 píše:Toho koně se ovšem nikdo nezeptá, jestli ho to tu baví.


Zatímco třeba člověka s Downovým syndromem se zeptáš, ale kdo ti řekne, jestli ti dotyčný vůbec rozumí? Kýve, směje se, ale rozumí ti? Co když se směje jen proto, že vidí někoho, kdo se o něj stará, něco jako párměsíční miminko, které se taky culí na každého, koho vidí?
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » pon 09. bře 2015 0:17:34

Araoth píše: Pokud si lidi tak přejou netrpět, existujou země, kde tahle možnost existuje. Ale jestli se zavede u nás, s tím, že doktoři to budou muset dělat, tak v ten moment mizím pryč, protože to je proti mýmu přesvědčení...


Ano. Nejblíž, pokud vím, Švýcarsko. A to už jsem před nějakou dobou četl, že už tam jsou nějaké snahy - či snahy od cizích zemí - zabránit cizincům "jet tam zemřít". Co až by to nešlo, až by to bylo jen pro občany dotyčné země?

Já nejsem pro to, aby doktoři MUSELI poskytovat euthanasii, pokud by si to pacient přál. Já jsem pro, aby MOHLI. Tedy ty bys odmítl, ale nějaký kolega by to třeba udělal. Předpokládám, že on by se nějakej doktor ochotnej "pomoci trpícímu" vždycky našel. A když ne v jedné nemocnici, tak jinde.
Jistě, jde to zneužít, jako všechno, to nepopírám. Ale zneužít jde všechno. Já jsem pro to, aby to bylo možno, pokud si to člověk sám přeje. To by vyfiltrovalo případy "prachatej dědeček v kómatu", ale pokud bych podepsal, že ve chvíli, kdy nebude šance na vyléčení a já se nebudu moci sám vyjádřit, ať mě uspěj, tak ať to udělají. A klidně s ověřeným podpisem.
Když jde podepsat, že "nesmím být rozebrán na orgány" (ještě že to není naopak, že bych musel podepisovat povolení), proč nemoci podepsat i souhlas s euthanasií? Třeba při konkrétně stanovené diagnóze a pokud se konzilium lékařů shodne na nevyléčitelnosti a že to je čekání na smrt?

DanDan píše:Jasně, asi bych se mohl naládovat práškama, ale když stačí, abych nepřišel s kočkama do styku, tak si vyberu tu druhou možnost.


Tak nějak. Proč do sebe denně rvát prášky, když stačí zamezit styku s tím, co mi alergii způsobuje?

Araoth píše:
Po opakovaném násilném trestném činu většinou následuje výjimečný trest. A jelikož vězení jsou oddělená na mužská a ženská, tak myslím, že nehrozí, že by pak dotyčný měl dítě.


Myslím, že se mýlíš. Pokud by byl ženatý, slyšel jsem o tom, že i vězňové mají jednou za čas v rámci návštěvy ve vězení právo na "intimní hodinku", tedy možnost sexu s manželkou. Jak je to u neženatých majících "jen" přítelkyně (za předpokladu, že s někým takovým dotyčná zůstane, což koneckonců platí i pro manželky, ale i takové jsou), to nevím. Ale podle všeho JE možnost, aby třeba usvědčený pedofil, který znásilnil a zabil dítě, po propuštění znova a dostal za to pětadvacet let, zplodil po odsouzení potomka.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Johny007 » pon 09. bře 2015 1:11:55

Zidane píše:
Johny007 píše:Toho koně se ovšem nikdo nezeptá, jestli ho to tu baví.


Zatímco třeba člověka s Downovým syndromem se zeptáš, ale kdo ti řekne, jestli ti dotyčný vůbec rozumí? Kýve, směje se, ale rozumí ti? Co když se směje jen proto, že vidí někoho, kdo se o něj stará, něco jako párměsíční miminko, které se taky culí na každého, koho vidí?


Pochybuji, že nesvéprávní mají právo odsouhlasit euthanasii i v zemích, kde je legální.
Člen Adminesské dohody, Chlíva LL a taky místní Spammer.
Uživatelský avatar
Johny007
Strážce zavazadel
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 15. srp 2010 9:11:08
Cash on hand: 144.05
Bank: 16,091,880.91
Aura: 29

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Araoth » pon 09. bře 2015 13:01:26

Zidane píše:Myslím, že se mýlíš. Pokud by byl ženatý, slyšel jsem o tom, že i vězňové mají jednou za čas v rámci návštěvy ve vězení právo na "intimní hodinku", tedy možnost sexu s manželkou. Jak je to u neženatých majících "jen" přítelkyně (za předpokladu, že s někým takovým dotyčná zůstane, což koneckonců platí i pro manželky, ale i takové jsou), to nevím. Ale podle všeho JE možnost, aby třeba usvědčený pedofil, který znásilnil a zabil dítě, po propuštění znova a dostal za to pětadvacet let, zplodil po odsouzení potomka.


Ale i tak... vražedný úmysly dědičný nejsou, na výchově se podílet a když bude sedět ve vězení, tak co mu udělá? A to, že matka se rozhodne, že chce mít dítě zrovna s ním je věc její.
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » sob 14. bře 2015 2:52:47

Johny007 píše:Pochybuji, že nesvéprávní mají právo odsouhlasit euthanasii i v zemích, kde je legální.


Částečně nesvéprávní (takoví ti, co např. nesmějí nakládat s hotovostí nad 500 Kč) by se k tomu zřejmě vyjádřit mohli, však jsou nesvéprávní částečně.
Ale mluvíme-li o nesvéprávných zcela, takoví ti (s prominutím), co nesvedou o moc víc než přijímat, vyměšovat a nějakým zvukem či pohybem dát najevo, že tě vnímají a mají/nemají z tebe radost, ti mají opatrovníka, který rozhoduje za ně. Také si nemyslím, že by směl rozhodnout o takto vážné věci, ale kdo tedy? Svéprávný rozhodne sám, u nesvéprávného zřejmě nikdo.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » stř 18. bře 2015 22:06:01

Staga píše:...není-li se dotyčný schopen o sebe postarat alespoň v základech, jaký má jeho život smysl? A skutečně má smysl, aby žil?


Ho ho, tady má někdo pěkně temnou stránku osobnosti. Ale na moji nemá. Já ji ale nikam ven neventiluji a tak o ní nikdo neví :twisted:
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » pát 20. bře 2015 1:07:15

SteGo_Saur_CZ píše:
Staga píše:...není-li se dotyčný schopen o sebe postarat alespoň v základech, jaký má jeho život smysl? A skutečně má smysl, aby žil?


Ho ho, tady má někdo pěkně temnou stránku osobnosti. Ale na moji nemá. Já ji ale nikam ven neventiluji a tak o ní nikdo neví :twisted:


Vzato tak, jak to cituješ, tedy bez docela důležitého Stažina začátku, by se dalo říct "a co miminka a malé děti, ty se o sebe také nepostarají!" - a co včil? Ale pokud nejsi ještě temnější, než jsem si myslel, rozumím tomu tak, že "pokud se o sebe dotyčný není schopen postarat aspoň v základech a není zde šance, že se to někdy zlepší, má skutečně smysl, aby žil?" a dalo by se s tím za jistých okolností souhlasit.

I jsem to tu myslím psal - dotyčný je ve svém životě s inteligencí dvouletého dítěte šťastný, má radost z každého motýlka a nic ho netrápí, potřebuje kakat, tak to udělá do kalhot a nevidí problém - ale co až ti, kdož se o něj starají, nebudou? Já si ve své nynější situaci myslím, že než být někomu (s prominutím) "na obtíž, abych akorát přijímal a vyměšoval a jen v lepším případě si byl schopen říct, že se mi chce a neudělal to pod sebe, to snad radši nebýt. Ale uznávám, že to říkám teď, kdy jsem zdráv či lépe řečeno nevím o tom, že bych byl nemocen.

Dle mě je totiž nejhorší ne to, když je na tom člověk jako dvouleté dítě - musej ho krmit, dělá pod sebe a nevadí mu to a má radost z každého motýlka a když přijde maminka. To totiž neví, jak to vidí okolí.
Dle mě je nejhorší to, když člověk VÍ, že je nesoběstačnej, že ho musej krmit a podkládat mu bažanta a mísu a když si zavčasu neřekne, tak se prostě s prominutím podělá, i když by si na ten záchod rád došel... tohle musí teprv bejt záhul na psychiku, když mozek funguje a ví, že tělo nefunguje, i když by rádo...
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » stř 29. črc 2015 15:10:16

Spíš smutná pravda než vtip, proto sem:

Obrázek
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » úte 08. zář 2015 12:49:43

Obrázek
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Johny007 » úte 08. zář 2015 17:56:02

Taky bych přihodil svých pár smutných věcí:
Co někdo nevyjedná, to halt nemá. Osobně bych vinil spíš tehdejší špičky, než pouze Německo.
To se sociálníma dávkama je naprostý blábol. Německá minimální mzda je dvojnásobek českého mediánu mezd. Takže tam se prostě pracovat vyplatí.... A to ani nemluvím o německé míře nezaměstnanosti, a o tom, že v první vlně tam utíkají ti, kteří si to mohou dovolit... ;)
To teprve až se G7 rozhodne nezaplatit Ukrajině plyn na zimu, to bude jiná legrace. Protože běžní ukrajinci pojedou k nám.. ..a v průměru nebudou zrovna vzdělaní.
Člen Adminesské dohody, Chlíva LL a taky místní Spammer.
Uživatelský avatar
Johny007
Strážce zavazadel
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 15. srp 2010 9:11:08
Cash on hand: 144.05
Bank: 16,091,880.91
Aura: 29

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » úte 08. zář 2015 21:27:18

A průměrný uprchlík vzdělaný je? I když pokud bychom měli soudit dle toho, že obvykle mají značkové oblečení a drahé mobily, tak si na to nějak museli vydělat.
Na druhou stranu aspoň o Ukrajincích se tu ví, že se neštítěj vzít krumpáč a lopatu a makaj od nevidím do nevidím za minimum (však proč se firmám vyplatí brát Ukrajince místo Čechů? Jsou levnější), zatímco je-li tohle z půlky pravda...

Cituji:

Teprve teď je začínají trochu mít k tomu, aby po sobě uklízeli.

Oni po sobě neuklízeli?

Nejsou na to zvyklí. Neuklízeli po sobě nic. Tam byl šílený nepořádek. Až teď je začali nahánět, aby uklízeli. Ráno musí po sobě zamést nádvoří a jsou z toho hotoví, že to po nich někdo vyžaduje. To nikdy asi nemuseli dělat. Žijí úplně v jiném životním stylu než Evropané. To byste museli vidět na vlastní oči. Nikdy nebyli zvyklí pracovat, a pokud ano, hned za to chtějí výhody .
...

Oni si chtějí všechno vydobýt. Mají dojem, že musí všechno dostat, na všechno mají nárok, protože jsou azylanti.

...
Váží si toho, co jim Němci poskytují?

Tak to rozhodně ne. Jdou po ekonomických výhodách, ale co by chtěli dělat, to nevím. Rodiny s dětmi asi před něčím utekly, to bych věřil, ale jak chtějí žít a z čeho, to nevím. Jestli chtějí pracovat nebo žít ze sociálních dávek, to vám nikdo neřekne.


Stačí? Kdyby chtěli pracovat, copak by to tajili?
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » úte 08. zář 2015 21:33:13

Shrnu to. Dobře, uprchlíky před válkou přijímat. Za určitých podmínek.
Přijmeme tě, ano. Ale budeš se učit jazyk a co umíš, čím se tu chceš živit?
Jsi instalatér či truhlář? Ukaž, že umíš.
Neumíš nic? Tak se budeš učit řemeslo, aby ses tu měl jak živit, stát tě do smrti živit nebude.

A komu se to nelíbí, ať si řekne, dopravíme ho štandopede do domovské země, aby si tam mohl žít dle svého.
Mně to totiž přijde, že ti uprchlíci se sem valej proto, že jim převaděči nakecali (a Merkelová to tou defakto pozvánkou pro ně dorazila), že Evropa na ně čeká a postará se o ně a že nebudou muset na práci šáhnout a budou se mít jak prase v žitě...

Edit: Vzpomeňme si na emigranty po osmašedesátém - mazal se s nima někdo?
Dobře, přijmeme vás. Ale za těchto a těchto podmínek, budete se učit jazyk a budete poslouchat, co vám řekneme a jestli se vám to nelíbí...
Docenti a lékaři s tituly, kteří by tady vedli oddělení nebo rovnou kliniku, obvykle v nové zemi začínali od nuly a nikoho to nezajímalo, když se ti to nelíbí, řekni si, do letadla do Prahy tě rádi posadíme!

Prostě koho chleba jíš, toho píseň zpívej...
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Johny007 » úte 08. zář 2015 23:22:03

Pokud někdo nechá doktory, univerzitní profesory, a další vzdělané lidi někde uklízet a smažit hranolky, tak je to s prominutím kretén. Na tom, že budeš mít o doktora, nebo o profesora víc prostě neproděláš...
Člen Adminesské dohody, Chlíva LL a taky místní Spammer.
Uživatelský avatar
Johny007
Strážce zavazadel
 
Příspěvky: 2604
Registrován: ned 15. srp 2010 9:11:08
Cash on hand: 144.05
Bank: 16,091,880.91
Aura: 29

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » stř 09. zář 2015 2:27:38

To ne. Takovéhle plýtvání schopnými lidmi by byla zhůvěřilost.
Ale musí být schopen prokázat, že je doktor nebo profesor.
S těmi doktory tam byla narážka na to, že tenkrát Západ "socialistické diplomy" nějak neuznával či co nebo možná uznával diplomy, ale neuznával další tituly a funkce.
Takže docent doktor profesor MUDr. Novák po emigraci dostal sice místo lékaře v nemocnici, ale i když to byl tady docent doktor profesor přednosta kliniky, tam začínal jako obyčejnej kolečkář a musel si atestace atd. dělat znovu, i když by v realitě spíš mohl někdy on zkoušet tu zkušební komisi... a to obvykle byli na emigraci připraveni a věci typu diplom si s sebou vezli, aby se tím mohli prokázat.

Ono totiž u emigrantů taky bývá ten problém, že třeba mají diplom, ale čert zná kvalitu dotyčné školy a jak máme vědět, že nějaká syrská univerzita, ze které má dotyčný lékařský diplom, není na úrovni plzeňských práv?
Evropa a i "civilizované země mimo Evropu" si diplomy víceméně uznávají, protože mají nějaké standardy kvality nebo podle čeho se to posuzuje a když přijde třeba polský lékař, jeho diplom prokazuje, že něco umí a lze mu svěřit péči o pacienty i zde v ČR.
Ale pak jsou země, o úrovni jejichž škol nevíme nic a jak pak poznat, zda MUDr. Hamtango ze Sýrie do extrému dohnáno vůbec ví, co je to sterilní prostředí a když by se mu řeklo "proveďte amputaci levé dolní končetiny", že na to nevezme mačetu?

Edit: Po dlouhé době jsem si všiml překlepu "Zápas" místo "Západ".
Naposledy upravil Zidane dne pon 28. zář 2015 2:07:52, celkově upraveno 1
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » pát 25. zář 2015 1:53:51

Ubytování uprchlíků v Dachau je podle Němců v pořádku a nikdo neprotestuje.
Češi chtěli mít přehled o migrantech bez dokladů, tak jim napsali fixou číslo na ruku a byl hned oheň na střeše, jací jsme fašisté...
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » ned 04. říj 2015 0:48:17

Obrázek
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Batrachus » úte 20. říj 2015 16:05:03

Uživatelský avatar
Batrachus
HyperLAMA
 
Příspěvky: 1242
Registrován: pon 23. srp 2010 16:02:54
Cash on hand: 1,784.25
Bank: 1,796,117.97
Bydliště: Slunce d
Aura: 57

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » úte 01. pro 2015 21:23:52

Obrázek
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Araoth » úte 01. pro 2015 23:20:39

Přemýšlím, jestli by nebylo dobré vzhledem k tomu, že tu nejspíš budou na fóru na danou problematiku extrémně odlišné názory, danou problematiku radši moc nerozdmýchavat, abychom se nedostali časem do úrovně diskuze na idnesu/novinkách... ;-)
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod JarynekZ » stř 02. pro 2015 9:45:35

V pravidlech to zakazovat nebudu (i tak rozhodně souhlasím), tak to zůstává jenom na slušnosti uživatelů fóra. Zidane, na slušnosti uživatelů fóra.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » stř 02. pro 2015 23:29:41

JarynekZ píše:V pravidlech to zakazovat nebudu (i tak rozhodně souhlasím), tak to zůstává jenom na slušnosti uživatelů fóra. Zidane, na slušnosti uživatelů fóra.


Takže směřujme to do Politiky, tam se můžeme zhádat do libosti, vedení nechť třeba název upraví na "Politika - OT a různé názory ready, hádky nedovoleny"? ;) Nebo založme rovnou téma "Migrace a migranti - sluníčkáři i konvičkáři, sdělte své názory zde, netahejte to jinam"? To by taky šlo. V tomto fóru se klidně zhádejme do krve, kdo se zhádat nechce, ať tam nechodí... že bych to fórum rovnou založil?
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » stř 02. pro 2015 23:40:21

Takže fórum založeno, další debatu směřujmež tam.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Smutná realita pro dnešní den

Příspěvekod Zidane » stř 14. pro 2016 1:32:29

Skoro bych zapomněl, že tu to fórum je... ale dnes, resp. včera spatřené sem sedne jak (_o_) na hrnec...

Obrázek
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Další

Zpět na Nezařazená témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron