Věci duchovní

Co se nehodí do jiných kategorí
Pravidla fóra
Máte-li nějaké téma k diskusi, nebojte se jej založit. Z hlediska přehlednosti je lepší 10 témat po 5 příspěvcích, než 3 témata o 1500 příspěvcích.

Patroni sekce: Staga, Boomer

Věci duchovní

Příspěvekod JarynekZ » sob 03. zář 2011 12:11:21

Co si myslíte o Bohu? Je milosrdný? Pomstychtivý? Spasí nás všechny? Chrání nás? Trestá nás? Komunikuje s námi? A hlavně - existuje vůbec?
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Boomer » sob 03. zář 2011 12:16:13

ty snad pochybujes o jinxy? :P
Obrázek Obrázek
if something's hard to do then it's not worth doing...
| Účastník Velké loupeže | clen Adminnesskej dohody | kazdy uplatok potesi |
Pocet clenov mafianskej rodiny: 3
Pravidla fora najdete tu!
Uživatelský avatar
Boomer
Superlama
 
Příspěvky: 1357
Registrován: pon 19. črc 2010 22:03:50
Cash on hand: 10.00
Bank: 8,176,225.02
Aura: 34


Re: Věci duchovní

Příspěvekod JarynekZ » sob 03. zář 2011 12:18:51

Boomer píše:ty snad pochybujes o jinxy? :P

Jinxy je věc jiná, její existence je minimálně tady na fóru a lamerovi víceméně dokazatelná.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Věci duchovní

Příspěvekod yannush » sob 03. zář 2011 12:25:22

čo ťa viedlo k založeniu tejto temy? nejak som sa ešte nikdy nestretla s tym aby z toho vzniklo aj niečo ine ako hadky.
naivná idealistka~
Uživatelský avatar
yannush
Superlama
 
Příspěvky: 3415
Registrován: sob 14. srp 2010 20:46:27
Cash on hand: 329.45
Bank: 0.00
Aura: 120

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Zidane » sob 03. zář 2011 12:26:45

Sem by se hodilo přesunout mou odpověď na debatu "chrám je podmnožinou kostelů", tam jsem to vystihl.

Jestli existuje? Nevíme. Stejně tak nevíme, jestli neexistuje.

A nejsem věřící, nejsem schopen uvažovat takovým tím stylem "ať se děje, co se děje, je to důsledek toho, že mě Bůh miluje", to už dobře vystihl Hašek ve Švejkovi. "Když jde voják do války a vrátí se, Bůh ho miloval a proto ho chránil, když mu granát urazí hlavu, Bůh ho taky miloval a proto si ho vzal k sobě" - takovéhle uvažování mi nejde pod nos, na to jsem prostě moc velký myslitel.

Pak si taky myslím své, protože vím už od pradědečka (i když z doslechu), jak se často věřící chovají - "celej tejden hřešej, pak se v neděli vyzpovídaj, pomodlej se, dají příspěveček na kostel a jsou čistí a jdou s klidem hřešit dál a když mi soused ukradne slepici, sežere ji, v kostele se vyzpovídá, pomodlí se přikázané, dá příspěvek a je čistej a já bez slepice a na to, že mu to Bůh u posledního soudu spočítá, se můžu ..., mně to slepici nevrátí" - neměl věřící příliš rád, ale s prababičkou, která naopak dost věřila, měli v tomhle dohodu - "já tě budu respektovat, že věříš, ale respektuj ty mě, že nevěřím a do kostela s tebou prostě nepudu, buď ráda, že nejsem proti tomu, abys tam brala vnučky" a bylo. Takže respekt by měl být z obou stran. Já věřící respektuju do té doby, dokud oni mi nevnucujou, že "musím" věřit. Já jim nevnucuju, že víra je blbost, tak očekávám respekt i od nich.
Naposledy upravil Zidane dne sob 03. zář 2011 12:29:17, celkově upraveno 1
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25


Re: Věci duchovní

Příspěvekod Zidane » sob 03. zář 2011 12:28:32

Co by nemělo. Zmínil jsem tam např. proč praděda neměl rád věřící a já že jsem v tomhle trošku po něm, ale že věřící respektuju a nevaděj mi do té doby, dokud oni respektují, že nevěřím atd.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Zidane » sob 03. zář 2011 12:30:00

Pro obrovitost příspěvku rozpůleno:

Tohle jsem kdysi dobře vystihl na Lopuchu, což mi odsouhlasila i jedna tamní věřící mladá holka, se kterou jsme se jinak neměli rádi.
Šla nějaká debata o víře a já povídám něco jako "podívej se, to je tak. Ty jako věřící máš samozřejmě právo mi vysvětlit, proč bych měl věřit a co mě čeká jako odměna po smrti, když věřit budu a co mě čeká jako trest za to, když věřit nebudu. Ale pokud já ti poté poděkuju za vysvětlení s tím, že si s dovolením budu žít po svém, ty si akorát můžeš pomyslet "jen počkej, však on ti to Pán po smrti spočítá" a to je všechno, co můžeš udělat. Já respektuju, že ty věříš a nevnucuju ti, že víra je blbost, tedy očekávám respekt i od tebe." Odpovědí bylo, že tohle by tedy od komunisty (názorově jsem jim blízko, samozřejmě odmítám padesátá léta, stalinismus a podobné, kde se to zvrhlo) nečekala a že mě chválí.

Kdo věří, ať si věří, já mu to neberu. Ale jak jsem kdysi viděl na FB v angličtině a mám to jako heslo, co se týče náboženství:

Náboženství je jako penis.
Je v pořádku, že ho máte.
Je v pořádku, že jste na něj hrdí.
Ale nevytahujte se s ním na veřejnosti a neposmívejte se těm, kdo ho nemají.
A opovažte se, opakuju, opovažte se, tím krmit moje děti.

A ukončím to tím, že můj názor na náboženství dost přesně vystihuje http://henryho-prdel.net/

P. S. Tím samozřejmě nezpochybňuju jinxy, to je myšleno na různé tyhle Ježíše a to, že jsou svými vlastními otci, Alláhy, Buddhy, Krišny a jánevímcoještě.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25


Re: Věci duchovní

Příspěvekod Liger » sob 03. zář 2011 13:25:05

yannush píše:čo ťa viedlo k založeniu tejto temy? nejak som sa ešte nikdy nestretla s tym aby z toho vzniklo aj niečo ine ako hadky.

Taky jsem se s ničím jiným ještě nesetkal. ;) (A doufám, že než sesmolím tento příspěvek, tak tu takový flame nevznikne) Právě proto se takových debat nikdy neúčastním a s tím že jsem věřící se taky nesvěřuji. Ne snad že bych se za to styděl, ale protože se vždy najde pako, které má potřebu věřícím jejich víru vyvracet a vůbec je všemožně urážet a nic jiného než flame z toho nevznikne. Já naopak víru nikomu nenutím. Důvod, proč tohle píšu je ten, že věřím, že se tady takové pako nenajde. :D Samozřejmě, jak píše Zidane, jsou i opačné případy, kdy se snaží nějaký věřící ostatní ateisty na víru obrátit, což je obzvlášť u nás naprosto zbytečné a navíc, ať si každý věří nebo nevěří v co chce nebo nechce, s tímto názorem se ztotožňuju.

Ale když už sem píšu, tak si jenom dovolím poznamenat, jak mě vždycky fascinují (v negativním smyslu) ty stále se opakující stereotypy... Jednak plno lidí zaměňuje víru, křesťanství a církev, což jsou samozřejmě naprosto odlišné věci, další pak berou že křesťanství = katolictví (btw. nejsem katolík) a nakonec takovéty věci, že si víra a věda odporuje a že jsou to nepřátelé a tak. S tím už vůbec nesouhlasím, ačkoliv ve středověké katolické církvi tomu tak samozřejmě bylo, dneska už jsme snad trochu dál. S tím souvisí další stereotyp - křesťan = kreacionista. Ne, kreacionisty rád nemám, věřím v evoluci, a pokud se tomu snad někdo diví, když to přece odporuje biblickému výkladu - ne, jediné čemu to odporuje je doslovný výklad bible, což je podle mého názoru nesmysl, protože je to kniha plná přirovnání, obrazných pojmenování, mnohoznačných významů a taky špatných překladů. Naopak když se od doslovného významu člověk oprostí, tak zjistí, že hned úvodní stvoření světa odpovídá současnému vědeckému poznání až příliš nápadně (ony "dny" neberu jako 24 hodin ale jako celá geologická období trvající miliony až miliardy let. A jak mohli lidé tehdy třeba vědět, že nejdřív byly ryby, pak plazi, savci a nakonec člověk?). Například i v základech naší církve (Církev československá husitská, která vznikla v r. 1920, čili "moderní" záležitost, ne nechci dělat reklamu) se píšou třeba takové věci jako:
Spoiler: show
"Starozákonnímu podání o způsobu stvoření rozumíme jako starověkému vyjádření víry ve Stvořitele pomocí názorů a představ o světě, které věda překonala."
nebo
"Vědecké poznání světa a jeho vývoje víru ve Stvořitele světa neruší, nýbrž naopak této víře odpovídá na otázku, jak byl svět stvořen a jak v něm Bůh tvoří.
A poslední stereoptyp - Bůh = starý dědula s fousama sedící na obláčku. Ne, Bůh je u mě nejblíž asi vesmírné síle, která je v pozadí všeho, něčem, co nemůžeme běžně vnímat, přesto nás to může ovlivňovat, nebo to můžeme využívat (v podstatě to z tohohle úhlu pohledu ani příliš neodporuje víře rytířů Jedi :mrgreen: ). A taky to není nic, co by věda mohla popřít, naopak současné teorie s takovými lahůdkami jako skryté prostorové dimenze, temná hmota a energie, částice prostupující celým vesmírem, to v podstatě umožňují...

Ne, opravdu jsem tímto nechtěl nikoho přesvědčit, ale když už tu to téma je, zkusil jsem se k němu alespoň jednou vyjádřit, abych viděl jak to dopadne. ;) Ani to už nemíním nějak dál rozebírat, jenom jsem chtěl ukázat, jak je možné, že i v dnešní době, kdy máme různé vědecké důkazy, může někdo pořád dělat něco tak "primitivního" jako věřit v Boha, zkrátka že je za vším ještě něco víc, než dokážeme vnímat.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Zidane » sob 03. zář 2011 13:44:23

Podpis. Proti věřícím nic nemám, naopak mám mezi kamarády pár věřících, kteří si třeba vždycky o dovolené někde zjistí, kde je nejbližší kostel a jdou tam nevím jestli na mši nebo na co - tak ať jdou, však nejsme pionýrský tábor, aby se všude muselo povinně nebo vůbec.

A jeden kamarád byl (ano, byl) věřící, dokonce dělal nějakého "asistenta faráře", on pro to bude nějaký přesný název, no třináctého zemřel - ve třiceti, prosím, rakovina... a pár nás i z té naší "komunity" bylo na pohřbu a že se to tam spojilo se mší svatou a já nevím, co tam ještě provozovali, nerozumím tomu, no a? Byli jsme tam, prostě jsme jen vstali, když všechno okolo vstalo, ale nekřižovali jsme se a ani neodpovídali na takové to "farář řekne "Bůh s vámi" a lidi odpovědí "I s tebou" prostě proto, že jsme nevěděli, co se kdy říká a nikomu to nevadilo. Akorát si jako ateista říkám, co tímhle Bůh zamýšlí, lidi jako Krisp si vezme ve třiceti a nějaké herdekbaby či herdekdědky, kteří akorát otravují život rodině i širokému okolí, tu nechá do devadesáti - že by proto, že je ve své blízkosti nechce dřív, než je nezbytně nutno? :-D
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Věci duchovní

Příspěvekod yannush » sob 03. zář 2011 13:50:22

Liger píše:
yannush píše:čo ťa viedlo k založeniu tejto temy? nejak som sa ešte nikdy nestretla s tym aby z toho vzniklo aj niečo ine ako hadky.

Taky jsem se s ničím jiným ještě nesetkal. ;) (A doufám, že než sesmolím tento příspěvek, tak tu takový flame nevznikne) Právě proto se takových debat nikdy neúčastním a s tím že jsem věřící se taky nesvěřuji. Ne snad že bych se za to styděl, ale protože se vždy najde pako, které má potřebu věřícím jejich víru vyvracet a vůbec je všemožně urážet a nic jiného než flame z toho nevznikne. Já naopak víru nikomu nenutím. Důvod, proč tohle píšu je ten, že věřím, že se tady takové pako nenajde. :D Samozřejmě, jak píše Zidane, jsou i opačné případy, kdy se snaží nějaký věřící ostatní ateisty na víru obrátit, což je obzvlášť u nás naprosto zbytečné a navíc, ať si každý věří nebo nevěří v co chce nebo nechce, s tímto názorem se ztotožňuju.

Ale když už sem píšu, tak si jenom dovolím poznamenat, jak mě vždycky fascinují (v negativním smyslu) ty stále se opakující stereotypy... Jednak plno lidí zaměňuje víru, křesťanství a církev, což jsou samozřejmě naprosto odlišné věci, další pak berou že křesťanství = katolictví (btw. nejsem katolík) a nakonec takovéty věci, že si víra a věda odporuje a že jsou to nepřátelé a tak. S tím už vůbec nesouhlasím, ačkoliv ve středověké katolické církvi tomu tak samozřejmě bylo, dneska už jsme snad trochu dál. S tím souvisí další stereotyp - křesťan = kreacionista. Ne, kreacionisty rád nemám, věřím v evoluci, a pokud se tomu snad někdo diví, když to přece odporuje biblickému výkladu - ne, jediné čemu to odporuje je doslovný výklad bible, což je podle mého názoru nesmysl, protože je to kniha plná přirovnání, obrazných pojmenování, mnohoznačných významů a taky špatných překladů. Naopak když se od doslovného významu člověk oprostí, tak zjistí, že hned úvodní stvoření světa odpovídá současnému vědeckému poznání až příliš nápadně (ony "dny" neberu jako 24 hodin ale jako celá geologická období trvající miliony až miliardy let. A jak mohli lidé tehdy třeba vědět, že nejdřív byly ryby, pak plazi, savci a nakonec člověk?). Například i v základech naší církve (Církev československá husitská, která vznikla v r. 1920, čili "moderní" záležitost, ne nechci dělat reklamu) se píšou třeba takové věci jako:
Spoiler: show
"Starozákonnímu podání o způsobu stvoření rozumíme jako starověkému vyjádření víry ve Stvořitele pomocí názorů a představ o světě, které věda překonala."
nebo
"Vědecké poznání světa a jeho vývoje víru ve Stvořitele světa neruší, nýbrž naopak této víře odpovídá na otázku, jak byl svět stvořen a jak v něm Bůh tvoří.
A poslední stereoptyp - Bůh = starý dědula s fousama sedící na obláčku. Ne, Bůh je u mě nejblíž asi vesmírné síle, která je v pozadí všeho, něčem, co nemůžeme běžně vnímat, přesto nás to může ovlivňovat, nebo to můžeme využívat (v podstatě to z tohohle úhlu pohledu ani příliš neodporuje víře rytířů Jedi :mrgreen: ). A taky to není nic, co by věda mohla popřít, naopak současné teorie s takovými lahůdkami jako skryté prostorové dimenze, temná hmota a energie, částice prostupující celým vesmírem, to v podstatě umožňují...

Ne, opravdu jsem tímto nechtěl nikoho přesvědčit, ale když už tu to téma je, zkusil jsem se k němu alespoň jednou vyjádřit, abych viděl jak to dopadne. ;) Ani to už nemíním nějak dál rozebírat, jenom jsem chtěl ukázat, jak je možné, že i v dnešní době, kdy máme různé vědecké důkazy, může někdo pořád dělat něco tak "primitivního" jako věřit v Boha, zkrátka že je za vším ještě něco víc, než dokážeme vnímat.


najs ;)
naivná idealistka~
Uživatelský avatar
yannush
Superlama
 
Příspěvky: 3415
Registrován: sob 14. srp 2010 20:46:27
Cash on hand: 329.45
Bank: 0.00
Aura: 120

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Zidane » sob 03. zář 2011 13:53:39

Ona je to pravda, nemám nic proti náboženství, ale proti fanatikům trvajícím na tom, že jedině JEJICH výklad Bible je ten jediný správný a kdo to vidí jinak, je kacíř. To, jak byla ve skutečnosti Bible myšlena, totiž ví jen Bůh jako její tvůrce. Proto třeba nemám rád fanatiky typu jako když si snad v nějakém americkém státě církev vydupala, že se ve školách nebude učit Darwinova teorie, protože to je proti Bohu. Naopak beru to, co funguje třeba i tady - dítě třeba věří v Boha a stvoření, ve škole si vyslechne evoluci, u zkoušení to odrecituje, dodá k tomu akorát, že tomu nevěří, že to prostě vidí jinak a je to. Ať si každej věří v co chce, dokud mi to nebude vnucovat jako jedinou pravdu.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Věci duchovní

Příspěvekod yannush » sob 03. zář 2011 13:55:01

Zidane píše:Ona je to pravda, nemám nic proti náboženství, ale proti fanatikům trvajícím na tom, že jedině JEJICH výklad Bible je ten jediný správný a kdo to vidí jinak, je kacíř. To, jak byla ve skutečnosti Bible myšlena, totiž ví jen Bůh jako její tvůrce. Proto třeba nemám rád fanatiky typu jako když si snad v nějakém americkém státě církev vydupala, že se ve školách nebude učit Darwinova teorie, protože to je proti Bohu. Naopak beru to, co funguje třeba i tady - dítě třeba věří v Boha a stvoření, ve škole si vyslechne evoluci, u zkoušení to odrecituje, dodá k tomu akorát, že tomu nevěří, že to prostě vidí jinak a je to. Ať si každej věří v co chce, dokud mi to nebude vnucovat jako jedinou pravdu.

to bolo v simpsonovcoch :lol:
naivná idealistka~
Uživatelský avatar
yannush
Superlama
 
Příspěvky: 3415
Registrován: sob 14. srp 2010 20:46:27
Cash on hand: 329.45
Bank: 0.00
Aura: 120


Re: Věci duchovní

Příspěvekod Liger » sob 03. zář 2011 14:02:32

Ve Futuramě se mi mimochodem líbil díl "Božský Bender" a jejich představa boha, coby nějakého abstraktního čehosi ve vesmíru. A taky ten citát "Pokud vše uděláš správně, nikdo si nevšimne, žes zasáhl" nebo tak nějak. To je univerzální odpověď na to, proč kolem sebe nevidíme zásahy Boha. Taky, kdybysme je viděli, tak by pak nebylo čemu věřit, když by to každý viděl na vlastní oči, no ne? :D
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Zidane » sob 03. zář 2011 14:06:33

Jestli to je kachna, tím lépe, ale já už bych se nedivil ničemu. Vždyť když byly olympijské hry v Salt Lake, což je Utah, tak tam byla děsná kina s alkoholem, protože mormoni - jediný, kdo smí poskytovat alkohol, je stát (a to ještě předpokládám, že tam jsou tvrdá omezení), takže sportovci tam jedoucí museli své zásoby "prodat" státu a pak si to od něj (a zajímalo by mě, jestli s přirážkou a jak velkou) koupit zpátky, protože předpis :-D A když je tam možné tohle, nedivil bych se ani tomu s evoluční teorií. Ono fanatici jsou zlo ať se ohánějí křížem, půlměsícem, rudou hvězdou nebo čímkoliv jiným.

A ad Bůh - zatím mi nikdo nevyvrátil (krom řečí "Bůh poskytl lidem svobodnou vůli, proto je to tak") tohle:

Pokud je Bůh všemohoucí, zná budoucnost.
Pokud Bůh zná budoucnost, budoucnost je daná.
Pokud je budoucnost daná, nemůžeme ovlivnit, co uděláme.
Pokud nemůžeme ovlivnit, co uděláme, jak nás může Bůh za naše skutky soudit a trestat?

Takže buď není Bůh všemohoucí anebo je to pěkná svi... :D
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Liger » sob 03. zář 2011 14:10:56

Tak on tu budoucnost může znát, ale to neznamená, že ji nevytvoříme my sami svou svobodnou vůlí. Kdybys měl nějakého cestovatele v čase, který uvidí budoucnost (ale nám ji neřekne), tak to taky znamená, že nemůžeme ovlivnit, co uděláme? Nebo jak mám ten myšlenkový pochod chápat?
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Hyper SteveTR » sob 03. zář 2011 14:12:03

Já nejsem věřící, ale nic proti nim nemám. Akorát teda fakt nemusím takové ty sekty, typu jehovisti. A taky moc nemusím takové ty věřící, kteří běžně chodí v tom jiném oblečení (ale třeba proti jeptiškám zase nemám nic)... Stejně tak mi vadí, když klidně nechají dítě trpět, protože odmítají operace.
Uživatelský avatar
Hyper SteveTR
Superlama
 
Příspěvky: 2861
Registrován: pon 19. črc 2010 12:39:25
Cash on hand: 50.80
Bank: 2,165,280.64
Bydliště: Někde mezi Atlantidou a Šangri-la.
Aura: 40

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Liger » sob 03. zář 2011 14:15:01

Hyper SteveTR píše:Já nejsem věřící, ale nic proti nim nemám. Akorát teda fakt nemusím takové ty sekty, typu jehovisti. A taky moc nemusím takové ty věřící, kteří běžně chodí v tom jiném oblečení (ale třeba proti jeptiškám zase nemám nic)... Stejně tak mi vadí, když klidně nechají dítě trpět, protože odmítají operace.

No tak v tomto s tebou souhlasím, jenom nevím, co myslíš věřícími, kteří chodí v "jiném" oblečení - kromě jeptišek (a kromě toho, že "jiné" oblečení mají snad ve většině církví jenom kněží a ne obyčejní lidi). Takové teda nepotkávám... :? Leda tak muslimky s burkou. :)
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Zidane » sob 03. zář 2011 14:18:59

Tak v tomhle - radši nechat dítě umřít než dovolit transfuzi - nemám taky jehovisty rád. Když to zakážou u sebe a radši zemřou, jejich volba, ale u dítěte bych to klasifikoval jako vraždu. A to by mě zajímalo, jak to mají v tomto případě lékaři - jestli musej respektovat přání rodičů nebo mohou transfuzi dát i přes zákaz a pak to vysvětlit "nutností zachránit život pacienta", protože Hippokratova přísaha a jak by to pak hlavně dopadlo u soudu.
V Americe se obávám, že by nemocnice platila odškodné jak sviňa, tady by doufám byli rodiče odesláni se žalobou v řiť a to by mohli být rádi, že by to nebylo jak jsem řekl výše - zákaz transfuze i přes to, že by mohlo dítě umřít brán jako pokus vraždy či v případě smrti jako vražda.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Hyper SteveTR » sob 03. zář 2011 14:25:50

Liger píše:
Hyper SteveTR píše:Já nejsem věřící, ale nic proti nim nemám. Akorát teda fakt nemusím takové ty sekty, typu jehovisti. A taky moc nemusím takové ty věřící, kteří běžně chodí v tom jiném oblečení (ale třeba proti jeptiškám zase nemám nic)... Stejně tak mi vadí, když klidně nechají dítě trpět, protože odmítají operace.

No tak v tomto s tebou souhlasím, jenom nevím, co myslíš věřícími, kteří chodí v "jiném" oblečení - kromě jeptišek (a kromě toho, že "jiné" oblečení mají snad ve většině církví jenom kněží a ne obyčejní lidi). Takové teda nepotkávám... :? Leda tak muslimky s burkou. :)


No, tak třeba nedávno jsem viděl nějakou paní s manželem a třemi dětmi. Měla v podstatě oblečení jako jeptiška, ale bylo takové béžové. A jeptišky nemůžou mít děti, že? Akorát je teda zajímavé, že s jedním dítětem byla zkoušet ortézu, protože mělo kratší nohu (hodně).
Uživatelský avatar
Hyper SteveTR
Superlama
 
Příspěvky: 2861
Registrován: pon 19. črc 2010 12:39:25
Cash on hand: 50.80
Bank: 2,165,280.64
Bydliště: Někde mezi Atlantidou a Šangri-la.
Aura: 40

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Liger » sob 03. zář 2011 14:44:56

SveTR: Tak to netuším, co to mohlo být...
Zidane: já myslím, že lékař by mohl transfuzi dát i přes nesouhlas rodičů, jelikož se jedná o případ ohrožení života a tam má Hippokratova přísaha určitě přednost před přesvědčením rodičů... Těžko by mohl pak případný soud prohrát, u nás určitě, v Americe teda netuším, tam je možné opravdu všechno...
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Zidane » sob 03. zář 2011 14:49:13

U nás bych tomu věřil, říkala kamarádka zdravotnice (mající na jehovisty pifku právě pro transfuze), že v takových případech se prý transfuze prostě dá právě proto, že ohrožení života a že neví, jak by to dopadlo u soudu, protože se s tím ještě nesetkala, ale že veškeré lékařské atd. komise by byly na jejich straně, protože doktor doktora nepodrazí atd. Takže také nevěřím, že by to mohl lékař prohrát, aspoň tady. V Americe je možné opravdu všechno, i dát kočku do mikrovlnky a poté, co ji upečeš, vysoudit odškodné, že nebylo v návodu uvedeno, že se v mikrovlnce nemají sušit zvířata. Ale k tomuhle se vztahuje opět jedno staré moudro - "stačilo by odstranit veškeré bezpečnostní nálepky z přístrojů a jiných věcí a problém přemnožení blbců by se vyřešil sám" :-D
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Zidane » sob 03. zář 2011 14:50:16

SveTR: Co víš. On celibát je myslím povinný jen u katolíků, jiné církve to tak nemají a kněží se mohou klidně ženit, tak proč by v dotyčných církvích nemohly jeptišky mít děti :)
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Liger » sob 03. zář 2011 14:51:35

Zidane: A Darwinova cena by měla najednou každoročně tolik nominovaných... :D
Zidane2: pravdu díš, v protestantských církvích celibát není, naopak má jít kněží příkladem a založit rodinu...
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Zidane » sob 03. zář 2011 14:53:33

Jeden vtípek k věci, ve Vtipech by to tak nevyniklo. Promiňte angličtinu, tohle by bylo hodně těžko přeložitelné :-)

A young monk arrives at the monastery. He is assigned to helping the
other monks in copying the old canons and laws of the church by hand.
He notices, however, that all of the monks are copying from copies, not
from the original manuscript. So, the new monk goes to the head abbot
to question this, pointing out that if someone made even a small error
in the first copy, it would never be picked up. In fact, that error
would be continued in all of the subsequent copies.

The head monk, says, "We have been copying from the copies for
centuries, but you make a good point, my son." So, he goes down into
the dark caves underneath the monastery where the original manuscripts
are held as archives in a locked vault that hasn't been opened for hundreds of years.
Hours go by and nobody sees the old abbot. So, the young monk gets
worried and goes down to look for him.
He sees him banging his head against the wall, and wailing, "We forgot
the "R", we forgot the "R" His forehead is all bloody and bruised and
he is crying uncontrollably.

The young monk asks the old abbot, "What's wrong, father?"
With a choking voice, the old abbot replies, "The word... the word...was...
'celebrate'..."
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Hyper SteveTR » sob 03. zář 2011 15:02:08

To mi připomnělo Červeného trpaslíka.

RIMMER: Každý má nárok na svou víru, Listere. Nesdílel jsem víru svých rodičů, ale nikdy bych je proto nezavrhnul.
LISTER: Co byli?
RIMMER: Vířiví adventisté sedmého dne. Věřili, že musíš každou neděli vířit. Vířili cestou na mši, vířili při kázání a vířili cestou domů.
LISTER: A jakej to mělo význam?
RIMMER: Víš, věřili všemu, co stálo v Bibli. Adam a Eva. Had a jablko. Věřili každému slovu. Bohužel byla v jejich verzi tisková chyba. Všechno bylo založeno na první epištole Korintský. ?Vír, naděje a láska.? A největší z té trojice je vír. A tak to dělali každý sedmý den. Řeknu ti, nedělní oběd, to byl děs. Vířit kolem stolu při nalévání polévky, měli jsme rybářské klobouky a gumáky až po bradu.
Uživatelský avatar
Hyper SteveTR
Superlama
 
Příspěvky: 2861
Registrován: pon 19. črc 2010 12:39:25
Cash on hand: 50.80
Bank: 2,165,280.64
Bydliště: Někde mezi Atlantidou a Šangri-la.
Aura: 40

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Boomer » sob 03. zář 2011 15:07:08

kto to ma cele po vas citat?

ja osobne v boha neverim... to uz by sme rovnako mohli verit na drakov, elfov, santa klausa a podobne...

aj ked asi do 7. triedy na zakladke som veril lenze potom som vyrastol a imaginarni priatelia ma presli... priznam sa ze k cirkvi a jej prislusnikom mam velky odpor... urcite to ovplyvnila aj moja skusenost 9 rokov na cirkevnej skole... kto tam nebol fanatik tak bol pokrytec a podobna haved... samotna viera v boha mi nevadi ale neznasam ked vidim niekoho kto je z tej viery a jej pravidiel uplne vygumovany... prides na neho s vedeckymi dokazmi a on ti bude trepat nieco ze v biblii (alebo podobnej knihe) sa pise inak... a nejde tu len o kreacionizmus... takych co beru stvorenie sveta v biblii doslovne som videl iba na internete ale veci ako duchovia, posadnutosti, zazraky a pod... :roll: najlepsie ked pocujem skoro od kazdeho kto bol v Medzugorii ze tam videl niekoho posadnuteho diablom a vobec im nedojde ze je to len marketingovy tah ako tam prilakat turistov pretoze tam to vidi snad kazdy ked tam pride... :D tiez mi pride ako blbost ze vsetko co nevedia vysvetlit alebo skoro kazdu nahodu pripisuju bohu... niekto ma nejaku neznamu chorobu tak je automaticky posadnuty diabom... iny zas nabural na aute do stromu a nic sa mu nestalo... hned mu pomohol boh... ale inak veriacich vacsinou respektujem... ako inak ked tu je ateistu velmi tazke najst... vadi mi len ked sa mi to snazi vtlct do hlavy vtedy sa o tom dokazem hadat aj hodiny...
o knazoch ani zacinat nejdem... s tymi mam dost skusenosti... staci ked poviem ze ich nemam moc v laske... :)
no a viac uz pisat nejdem... zatial to staci :)
Obrázek Obrázek
if something's hard to do then it's not worth doing...
| Účastník Velké loupeže | clen Adminnesskej dohody | kazdy uplatok potesi |
Pocet clenov mafianskej rodiny: 3
Pravidla fora najdete tu!
Uživatelský avatar
Boomer
Superlama
 
Příspěvky: 1357
Registrován: pon 19. črc 2010 22:03:50
Cash on hand: 10.00
Bank: 8,176,225.02
Aura: 34

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Liger » sob 03. zář 2011 15:16:17

SveTR: :mrgreen: To by mě zajímalo, co tam bylo v originále... :)

A přidám taky jeden vtip:
Jsou povodně a hasiči objíždějí ulice na člunu a vidí muže, který stojí po kotníky ve vodě a modlí se.
Tak se ho ptají: "Pane, co tam stojíte, nasedněte, hladina vody ještě stoupá, utopíte se."
A muž odpovídá: "Ne, mě zachrání jen sám pán Bůh."
Hasiči tedy jedou dál a za hodinu projíždějí kolem toho místa znova a vidí toho muže po pás ve vodě.
"Pane, neblbněte a nasedněte, voda pořád stoupá."
A muž opět odpovídá: "Ne, mě zachrání jen sám pán Bůh."
Hasiči se s ním tedy nehádají a jedou dál. Za hodinu jedou znovu kolem a vidí může už po bradu ve vodě.
"Pojďte s námi, sám vidíte, že vás nikdo nezachrání, tak sakra nasedněte."
Ale muž opět důrazně odmítne: "Ne. Mě zachrání jen sám pán Bůh."
Za hodinu jedou hasiči znovu kolem a ve vodě už plave jen mužův klobouk. Jeho duše stoupá k nebi a ptá se: "Pane, proč jsi mne nezachránil?"
A Bůh odpovídá: "Ty hlupáku, vždyť jsem ti tam třikrát poslal hasiče!"

A poučení? Víra nesmí být slepá. Taky to tak trochu koresponduje s tím citátem z Futuramy, že boží zásahy když se provedou správně, tak jsou takové, že člověk nepozná, že je to boží zásah. ;)


edit
Boomer: Ano, to popisuješ fanatiky a ty taky nemám rád (a nemusí být extra fanatičtí, stačí když svůj názor právě vnucují ostatním), protože kvůli nim se právě spousta lidí dívá na rozumně uvažující věřící skrz prsty. S tou vědou a doslovným výkladem viz můj příspěvek... Na církevní školu bych taky nešel, nehledě k tomu, že jsou katolické.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Hyper SteveTR » sob 03. zář 2011 15:21:23

Liger píše:SveTR: :mrgreen: To by mě zajímalo, co tam bylo v originále... :)


V originále tam bylo "hop", místo "hope".
Uživatelský avatar
Hyper SteveTR
Superlama
 
Příspěvky: 2861
Registrován: pon 19. črc 2010 12:39:25
Cash on hand: 50.80
Bank: 2,165,280.64
Bydliště: Někde mezi Atlantidou a Šangri-la.
Aura: 40

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Ptolemaios » sob 03. zář 2011 15:21:52

Liger: jojo, přesně tak to ve Božském Benderovi je :)

a abych se taky nějak vyjádřil, tak jsem sice pokřtěný, ale jsem ateista.. nicméně nikomu nic necpu a jsem tolerantní a zároveň nevyvracím, že někde/všude je stařík na obláčku/neviditelná síla, co všechno řídí/něco jiného :) jediný, co opravdu nemám rád, jsou ty východní náboženství (Islám apod.), kde se v Koránu/Svaté knize doslova káže nenávist k nevěřícím, a takoví kokoti potom páchají sebevraždy a zabíjí nevinný lidi...
co se týče svateb a pohřbů, tak už jsem byl na obojím a taky jsem se nepokřižoval/nezpíval/nemluvil s tím pánem :D ale tak nějak jsem splýval s davem, vstával jsem, klečel jsem, seděl jsem kdy bylo potřeba a jako uctění památky zesnulého nebo na té svatbě to snad (co se týče kostela) stačí..

prostě tolerance musí být - přesně, jak už někdo psal výše: já nevěřím a necpu ti to, tak ty mi necpi svoji víru
Uživatelský avatar
Ptolemaios
Chlív LL
 
Příspěvky: 4322
Registrován: čtv 30. zář 2010 15:42:54
Cash on hand: -723.80
Bank: 37,703,784.63
Aura: 63

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Liger » sob 03. zář 2011 15:24:18

Ptolemaios píše:jediný, co opravdu nemám rád, jsou ty východní náboženství (Islám apod.), kde se v Koránu/Svaté knize doslova káže nenávist k nevěřícím, a takoví kokoti potom páchají sebevraždy a zabíjí nevinný lidi...

No, o tom mi ani nemluv. Proti ostatním náboženstvím taky nic nemám, ale Islám opravdu ne... Sice existují taky jacísi umírněnější muslimové, ale přesně jak říkáš, ta nenávist je tam už zakořeněná, takovéto šíření víry ohněm a mečem...
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Ptolemaios » sob 03. zář 2011 15:26:46

jojo, ať si jehovisti chodí po ulicích a hledají ovečky, ale prosím nenásilně... muslimové musí mít všechno po svém, jak se jim něco nelíbí tak je to v prdeli
Uživatelský avatar
Ptolemaios
Chlív LL
 
Příspěvky: 4322
Registrován: čtv 30. zář 2010 15:42:54
Cash on hand: -723.80
Bank: 37,703,784.63
Aura: 63

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Hyper SteveTR » sob 03. zář 2011 15:29:17

Jsou různý směry Islámu... Ale hodně zajímavé je, že třeba Korán údajně nadiktoval Mohammedovi archanděl Gabriel a Islám, jako takový, chápou/chápali muslimové v podstatě jako nástupce židovství a křesťanství.

Liger: Šíření víry ohněm a mečem bylo praktikováno i třeba německými rytíři, že... Ale křesťani nebyli nikdy tak agresivní, jako muslimové, i ti radikální.
Naposledy upravil Hyper SteveTR dne sob 03. zář 2011 15:36:00, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Hyper SteveTR
Superlama
 
Příspěvky: 2861
Registrován: pon 19. črc 2010 12:39:25
Cash on hand: 50.80
Bank: 2,165,280.64
Bydliště: Někde mezi Atlantidou a Šangri-la.
Aura: 40

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Ptolemaios » sob 03. zář 2011 15:30:49

Hyper SteveTR píše:Liger: Tak šíření víry ohněm a mečem bylo praktikováno i třeba Německými rytíři, že... Ale křesťany nebyli nikdy tak agresivní, jako muslimové, i ti radikální.


chtěl jsi napsat "křesťaňy" ne? :D
Uživatelský avatar
Ptolemaios
Chlív LL
 
Příspěvky: 4322
Registrován: čtv 30. zář 2010 15:42:54
Cash on hand: -723.80
Bank: 37,703,784.63
Aura: 63

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Hyper SteveTR » sob 03. zář 2011 15:34:56

To je ještě pozůstatek předcházející verze věty, kterou jsem potom přepsal. Neříkej, že se ti to ještě nestalo ~
Uživatelský avatar
Hyper SteveTR
Superlama
 
Příspěvky: 2861
Registrován: pon 19. črc 2010 12:39:25
Cash on hand: 50.80
Bank: 2,165,280.64
Bydliště: Někde mezi Atlantidou a Šangri-la.
Aura: 40


Re: Věci duchovní

Příspěvekod Zidane » sob 03. zář 2011 15:39:42

Tak šíření víry ohněm a mečem dělali i křesťané, ať křížové výpravy či bartolomějská noc, tam to ještě vyšperkovali tím, že "jak poznáme věřícího od kacíře?" - "Zabte je všechny, Bůh už si je přebere!" a bylo, oni i křesťani uměli být DOST agresivní. Jenže je naštěstí limitovaly možnosti tehdejší doby, dnešní muslimové nám přijdou agresivnější, protože takový sebebuch s sebou může vzít dost lidí, což ve středověku nešlo. Představte si takovou svatou inkvizici s dnešními možnostmi, myslím, že třeba koncentráky by vynalezli tak nějak automaticky, když se člověk podívá na hony na čarodějnice.
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Hyper SteveTR » sob 03. zář 2011 15:43:45

No, ono to vlastně ve středověku bylo s židama podobný, jako za druhé světové (různé pogromy, a tak). Ale tam to záleželo na tom, kdo tu víru toleroval a kdo ne. Třeba Karel IV. taky stál za jedním pogromem.
Uživatelský avatar
Hyper SteveTR
Superlama
 
Příspěvky: 2861
Registrován: pon 19. črc 2010 12:39:25
Cash on hand: 50.80
Bank: 2,165,280.64
Bydliště: Někde mezi Atlantidou a Šangri-la.
Aura: 40

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Liger » sob 03. zář 2011 16:07:09

Jo, víru šířili ohněm a mečem i křesťané, i když nechápu kde se to v nich vzalo, když jim Bible nic takového nekáže. :) To už je ale o lidech a obzvlášť středověká katolická církev toho s křesťanstvím moc společného vlastně neměla, když upalovali čarodějnice a pořádali křížové výpravy a porušovali tak to nejzávažnější přikázání "Nezabiješ." Můžeme být rádi, že už jsou to doby dávno minulé a už se umoudřili. O muslimech se to bohužel zatím říct nedá.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Hyper SteveTR » sob 03. zář 2011 16:12:04

Jo, jenomže oni to brali tak, že Bůh jim odpustí. Už třeba jenom křížové výpravy - když někdo vytáhl do Svaté země, byly mu odpuštěny všechny hříchy.

A je zajímavý, že v tomhle tématu to vůbec není OT :D
Uživatelský avatar
Hyper SteveTR
Superlama
 
Příspěvky: 2861
Registrován: pon 19. črc 2010 12:39:25
Cash on hand: 50.80
Bank: 2,165,280.64
Bydliště: Někde mezi Atlantidou a Šangri-la.
Aura: 40

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Zidane » sob 03. zář 2011 17:03:41

Liger píše: Můžeme být rádi, že už jsou to doby dávno minulé a už se umoudřili. O muslimech se to bohužel zatím říct nedá.


Opět vytáhnu jednu hlášku k tématu: "Islám prý píše zhruba rok 1420. To by ledacos vysvětlovalo..."
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Liger » sob 03. zář 2011 17:19:41

Zidane: Je pravda, že je o nějakých 6 století mladší než křesťanství, ale čekat 600 let než se umoudří se mi nechce...
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Araoth » sob 03. zář 2011 17:21:12

Kdo to má po Vás sakra číst... takhle se rozepsat...

Mimochodem jsem taky pokřťený, ale pokud vyrazím do kostela, tak maximálně navštívit nějakou průvodkyni...:-D

Jinak na Boha, toho křesťanského, taky nevěřím... ale podle mě tam "něco" co nemůžeme pochopit nad námi asi je...
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: Věci duchovní

Příspěvekod yannush » sob 03. zář 2011 17:23:05

Araoth píše:Kdo to má po Vás sakra číst... takhle se rozepsat...

Mimochodem jsem taky pokřťený, ale pokud vyrazím do kostela, tak maximálně navštívit nějakou průvodkyni...:-D

Jinak na Boha, toho křesťanského, taky nevěřím... ale podle mě tam "něco" co nemůžeme pochopit nad námi asi je...

s tymto nazorom sa v poslednom čase stretavam pričasto. :roll:
naivná idealistka~
Uživatelský avatar
yannush
Superlama
 
Příspěvky: 3415
Registrován: sob 14. srp 2010 20:46:27
Cash on hand: 329.45
Bank: 0.00
Aura: 120

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Hyper SteveTR » sob 03. zář 2011 17:26:01

Jak se říká: "je něco mezi nebem a zemí".
Uživatelský avatar
Hyper SteveTR
Superlama
 
Příspěvky: 2861
Registrován: pon 19. črc 2010 12:39:25
Cash on hand: 50.80
Bank: 2,165,280.64
Bydliště: Někde mezi Atlantidou a Šangri-la.
Aura: 40

Re: Věci duchovní

Příspěvekod Zidane » sob 03. zář 2011 17:27:59

Araoth píše:
Mimochodem jsem taky pokřťený


Cože jsi? :shock:
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: Věci duchovní

Příspěvekod DanDan » sob 03. zář 2011 17:30:36

Araoth píše:Mimochodem jsem taky pokřtěný...

Jinak na Boha, toho křesťanského, taky nevěřím... ale podle mě tam "něco" co nemůžeme pochopit nad námi asi je...

To samé se mnou... A jinak k tomu víc psát už nebudu, ztotožňuji se se Zidanem s tím, že pokud mi věřící nebudou kecat do mé nevíry, tak jsou mi "ukradení".
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Další

Zpět na Nezařazená témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron