Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Pro všechny milovníky hudby

Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod AnonymnaLama » pát 23. črc 2010 15:47:46

Po vzore filmografickej diskusie, na zaklade svojej lasky ku kvalitnej hudbe a v zaujme zvysenia aktivty na fore som sa rozhodol zalozit velmi kvalitnu debatu o hudbe a jej dalsich doprovodnych javoch. Uf... ok, dalej uz pisem ako clovek.
Takze otazka je jednoducha: co pocuvate, pripadne preco, co na to ostatni, co si myslite o tom co pocuvaju ostatni... Snad tu vznikne aj nejaky kvalitny flame :)

Aby som ho nastartoval, zacnem propagaciou svojho vycibreneho hudbneho vkusu. Ako ste sa mozno dozvedeli uz predtym, som fanusikom metalu, to je to mlatenie, vrieskanie a zvracanie do mikrofonu. Pred istym casom som si presiel nejakym tym vyvojom od lahsej hudby smerom k narocnejsiej (a kvalitnejsej), zistil som o co tam ide a co sa mi paci. Zakotvil som niekde v progresivnom extremnom metale, keby som mal takto skatulkovat... Lakaju ma hlavne originalne napady, zaujimave melodie, celkovy dojem a atmosfera... Nekrtiticky zboznujem Opeth, je jednoznacne na vrchu mojho playlistu, plus k tomu dalsich x skupin im podobnych, nebojim sa ani blackovitejsich veci (ale cisty death, black ma nikdy nelakal), obcas si pustim nieco post-metalove alebo avantgardne. Ked ma nahodou na chvilu prestane bavit metal, pustim si nieco baladickejsie, jazzovite, pripadne aj klasiku.

A este zopar ukazok, aby som mohol vnucovat tuto hudobnu infekciu inym a sirit slovo metalove po svete:
Opeth - Baying of the Hounds: v podstate si mozete pustit cokolvek od nich, nemaju ani jednu zlu skladbu
Agalloch - Bloodbirds: hoci som ortodoxny uctievac Opethu, musim priznat ze Agalloch stvoril to najlepsie, co som v zivote pocul...
Ihsahn - On the Shores: a dalsi hudobny genius, navyse so saxofonom...
Virgin Black - Domine: destruktivna krasa :)
Opeth - Windowpane: trochu nemetalu tiez neuskodi
Pridal by som aj link na svoj last.fm ucet, ale kedze nie som len taka obycajna lama, ale anonymna, nic z toho nebude :P

Som elitar, ak sa vam ukazky nepacia, len to pekne napiste sem a ja vam ukazem, aki ste nechapavi a hudobne nevzdelani! :twisted:
Majster sveta v skladani hraciek z kindervajicok a inovator vedeckeho vyskumu v oblasti synchronizovaneho uzivania cervenych cukrikov.
..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........
Ospravedlnte prosim pripadne komplikacie pri komunikacii s mojou osobou, aktualne zijem v inom vesmire.
Uživatelský avatar
AnonymnaLama
HyperLAMA
 
Příspěvky: 769
Registrován: ned 18. črc 2010 16:25:11
Cash on hand: 8.70
Bank: 1,428,410.00
Bydliště: Spokka 48509
Aura: 20

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » pát 23. črc 2010 16:24:19

Přiznávám se, že jsem schopen poslouchat neuvěřitelně široké spektrum hudebních stylů, v tomhle tématu se to ale pokusím zkonkretizovat v určitém žebříčku nežebříčku mých nejoblíbenějších skladeb.
První misto má u mě vyhrazené již od dob, kdy to byla novinka Amy MacDonald, a sice This is the Life.
Další místa už však nejsou natolik očíslovatelné, takže to napíšu jako seznam s jen-tak-komentářem.
První, co v dalším seznamu uvedu bude asi Moby, Lift Me Up je natolik známá, že blíže komentovat nemá ani cenu.
Vzhledem k tomu, co mi tu zrovna před chvílí hrálo nemůžu zapomenout ani na Linkin Park, konkrétně Breaking the Habit.
Když už zde byl zmíněn ten metal, ten byl jednu chvíli mým výhradním stylem, takže pár skladeb taky zmiňuji:
Notoricky známý Nemo od Nightwish (mimochodem, zdá se mi to, nebo Nightwish záměnou Turunen za Olzon neuvěřitelně upadl?)
dále už méně, ale zasvěceným stále dobře známá metalová opera Avantásia, zde si dovolím více výtažků:
Chalice of Agony, Breaking Away (z Avantasie asi nejlepší) a ještě Lost in Space.
Metal opustím lehkým zmíněním Sirenie a její skladby My Mind's Eye
Pokračuji už dalším stylem, jak byl teď metal, trochu zbrzdím tempo popem a folkem. Mým naprostým favoritem zde je Roman Horký, přesněji Kamelot. Výběr z Kamelotu tedy zde:
Zachraňte koně, Slib,Dlouhá pláž a Země antilop.

Nyní nechávám prostor pro reakce, pokud bude zájem, můžu samozřejmě pokračovat dál.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod DanDan » pát 23. črc 2010 17:10:02

JarynekZ píše:Zachraňte koně


To se mi bude určitě líbit :D
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » pát 23. črc 2010 17:12:49

DanDan píše:
JarynekZ píše:Zachraňte koně


To se mi bude určitě líbit :D

Myslím, že naopak moc ne... Ale poslechni a uvidíš.

P.S.: já blb, to sem sem neměl dávat
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod Boomer » pát 23. črc 2010 17:19:25

uz som cakal ze kedy tu niekto nieco taketo zalozi 8-)

takze som taktiez vyznavac metalu... viac menej pocuvam vsetky druhy metalu od Black az po Power metal... hlavne teda Sentenced, Poisonblack, Charon, Draconian, Nightwish, Sonata Arctica, Stratovarius, Dimmu Borgir, Dark Tranquillity, Sirenia, Xandria, Iced Earth, Arch Enemy, Cradle of Filth, In Flames... a podobne uz tu dalsie nejdem vypisovat...

no a nejake tie ukazky..
Sentenced - myslim ze dost kvalitna kapela na to aky su malo znamy aj medzi metalistami...
Cradle of Filth - na tuto kapelu dost ludi nadava aj ked uplne nechapem preco... konkretne tato pesnicka ma dostala do metalu...
Arch Enemy - tu neviem co by som napisal... jednoducho nadhera
Sonata Arctica - tato kapela bola dlho moja oblubena takze ju tu musim napisat... este stale si obcas pustim nejake tie pesnicky od nich...
Draconian - kedze mam strasne rad gothicu tak aj tato kapela a podobne sa mi dost pacia...

pesnicky mimo metal si pustam len prilezitostne... a z coho mi je naozaj zle ked pocujem je Hip-Hop a Pop tymto nechcem nikoho urazit ale naozaj sa mi to hnusi...
Obrázek Obrázek
if something's hard to do then it's not worth doing...
| Účastník Velké loupeže | clen Adminnesskej dohody | kazdy uplatok potesi |
Pocet clenov mafianskej rodiny: 3
Pravidla fora najdete tu!
Uživatelský avatar
Boomer
Superlama
 
Příspěvky: 1357
Registrován: pon 19. črc 2010 22:03:50
Cash on hand: 10.00
Bank: 8,176,225.02
Aura: 34

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod Jana » pát 23. črc 2010 18:46:54

jéje, metalisti. to si s váma moc rozumět nebudu :-)
mě teď kamarád přivedl na funk, což se mi zalíbilo, obzvlášť You Ain't No Good a další pecky od týhle skupiny...
DanDane, jestli chceš koně, dobrá je tahle od Nohavici.
jsem na tom podobně jako JarynekZ, poslouchám toho dost z různých žánrů... třeba Mňága a Žďorp a moje oblíbená DJ Loutna. Skupina Vltava a Marx, Engels, Beatles. pro změnu trochu ska se Sto zvířat(y) a Nikdy nic nebylo (boží videoklip)
tady si nejsem jistá žánrem, ale dřív jsem to poslouchala, dokonce jsem zavítala na koncert. Within Temptation a Ice Queen...
a na závěr musím udělat reklamu kamarádům... ale pokud nesnesete folk, ani si to nepouštějte ;-) Nejprve skupina Načas a pak ještě Kolečkový dům (skladba Člověk dítě)
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4457
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,605.95
Bank: 10,470,708.37
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod Boomer » pát 23. črc 2010 18:50:47

Jana píše:tady si nejsem jistá žánrem, ale dřív jsem to poslouchala, dokonce jsem zavítala na koncert. Within Temptation a Ice Queen...


hmm... within temptation ten som zabudol spomenut... btw. je to metal ;)
Obrázek Obrázek
if something's hard to do then it's not worth doing...
| Účastník Velké loupeže | clen Adminnesskej dohody | kazdy uplatok potesi |
Pocet clenov mafianskej rodiny: 3
Pravidla fora najdete tu!
Uživatelský avatar
Boomer
Superlama
 
Příspěvky: 1357
Registrován: pon 19. črc 2010 22:03:50
Cash on hand: 10.00
Bank: 8,176,225.02
Aura: 34

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » pát 23. črc 2010 19:11:14

Jana píše:a na závěr musím udělat reklamu kamarádům... ale pokud nesnesete folk, ani si to nepouštějte ;-) Nejprve skupina Načas a pak ještě Kolečkový dům (skladba Člověk dítě)

Řekl bych, že reklamní kampaň byla úspěšná (na tomhle konci... ehm... bezdrátu).
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod Liger » pát 23. črc 2010 19:26:50

No, takže, nejsem zrovna moc velký posluchač :oops: , ale to si vynahrazuju tím, že hraju na trubku (na ni hraju hlavně v big bandu, výjimečně dechovku, jako teď nedávno záskok na hodech - sice bych si dechovku dobrovolně nepustil, ale když to člověk hraje, tak to vnímá jinak, hlavně to jídlo a chlast, co tam dostane... :mrgreen: ).
A co teda když už poslouchám? Začínal jsem třeba u Beatles, mám skromnou sbírku znělek a soundtracků z filmů a seriálů, no a je to něco přes rok, co jsem začal s metalem, u něj preferuji skupiny, kde se spíš zpívá než zvrací do mikrofonu - o první místo se u mě perou Hammerfall a Rhapsody of Fire, na kterých jsem taky s metalem začínal. Někdo tu zmiňoval Avantasiu, ta je taky supr, Boomere sorry, ale Cradle of Filth se mi taky nelíbili (na mě asi moc zvracení), no a pár dalších, některé jste tu už zmínili. Poslední dobou jsem teda nic nového nehledal, ale kdyby měl někdo tip, na nějakou skupinu (kde se moc nezvrací), tak sem s ní, ještě si projdu zdejší ukázky. Jinak nepohrdnu jazzem (aby taky ne, když ho hraju) nebo vážnou hudbou, když na něco narazím. Hip hop a Techno a všechny odvozeniny nesnáším :twisted: .

ukázky:
Hammerfall - třeba klasické Hearts on Fire
Rhapsody of Fire - Triumph or Agony
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » pát 23. črc 2010 19:47:33

No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod DanDan » pát 23. črc 2010 19:53:34

Když něco s koněm, tak tohle: http://www.shutupwomangetonmyhorse.com/. (PS: Je to pořád dokolečka, takže to nemá konec :D ).

Vidím, že i tady jsou metalisti. Já začal metal poslouchat asi před půl rokem, takže jsem takový nováček. Takže tu hodím svojí TOP desítku nejlepších písniček (metal/rock).

Your Favorite Enemies - Open your Eyes
http://www.youtube.com/watch?v=c3fbceUPPHk

Korpiklaani -Vodka
http://www.youtube.com/watch?v=AbcwOHvoZbA

Eluveitie - Inis Mona
http://www.youtube.com/watch?v=iijKLHCQw5o

Korn - Alone I Break
http://www.youtube.com/watch?v=Ryfwfc_946w

Tenacious D - Master exploder
http://www.youtube.com/watch?v=80DtQD5BQ_A

Něco z českých hájů:
Umbrtka - Šedesátiny
http://www.youtube.com/watch?v=QKXC5cVR7sU

Imperial Vipers - Check This
http://www.youtube.com/watch?v=0-_tnY6qHMY

Už to tu kdosi vzpomínal:
NIGHTWISH - Nemo
http://www.youtube.com/watch?v=SO4LyKd-Hws

Ramstein - Du Hast
http://www.youtube.com/watch?v=wBkqYmaAE2Y

System Of A Down - BYOB
http://www.youtube.com/watch?v=YcQpQS4SyUE

Ikdyž jsem převážně rockově/metalově naladěný, tak nepohrdnu ani jiným stylům. Co se mi opravdu, ale opravdu nelíbí za styly, jsou: Hip-hop, techno/tekno (fakt nemusím poslouchat 5 minut dokola jen TUC-TUC-TUC-TUC...), dechovka, takové ty "hvězdičky" typu Lady Gaga, Hannah Montana, jinak poslouchám skoro vše (hlavně díky tomu, že jsem se k metalu dostal až teď, takže ostatní věci mi tolik nevadí... no i když takový hip-hop nemusím).
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod AnonymnaLama » pát 23. črc 2010 20:02:00

Boomer píše:
Jana píše:tady si nejsem jistá žánrem, ale dřív jsem to poslouchala, dokonce jsem zavítala na koncert. Within Temptation a Ice Queen...


hmm... within temptation ten som zabudol spomenut... btw. je to metal ;)

Nie, nie je to metal... Bol, ale uz nie je :P

DanDan: jeeeej Sedesatiny :) A original Patnactiny si uz dufam pocul/videl!
http://www.youtube.com/watch?v=AHm5fndM ... re=related
Naposledy upravil AnonymnaLama dne pát 23. črc 2010 20:04:43, celkově upraveno 1
Majster sveta v skladani hraciek z kindervajicok a inovator vedeckeho vyskumu v oblasti synchronizovaneho uzivania cervenych cukrikov.
..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........
Ospravedlnte prosim pripadne komplikacie pri komunikacii s mojou osobou, aktualne zijem v inom vesmire.
Uživatelský avatar
AnonymnaLama
HyperLAMA
 
Příspěvky: 769
Registrován: ned 18. črc 2010 16:25:11
Cash on hand: 8.70
Bank: 1,428,410.00
Bydliště: Spokka 48509
Aura: 20

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod jinxy » pát 23. črc 2010 20:04:29

Nie, ja som bála tejto témy...Ak sa väčšinou nezhodujem vo svojom filmovom vkuse (i keď tu tento problém až tak nemám...), tak v hudbe to už vôbec nejde. Ja som veľmi alternatívna a experimentálna v tomto. Vždy som bola a vždy som v sebe mala nejaký protipostoj voči ostatným a systému ako takému, čo mi vlastne zostalo. Začala som pekne punkovo...od hudby až po ľudí, s ktorými som sa stýkala. Samozrejme, skupiny ako Konflikt (ktorého texty si pamätám ešte aj teraz), Zóna A a Slobodná Európa sú alfou a omegou skoro každého punkáča u nás. Po istých udalostiach...dosť rozpadnutá parta a tak...(ono, stále bol niekto v lochu a na odvykačke, ale raz toho bolo už moc) no skrátka punk som už akosi zanechala a prešla viac na metal. Tu sa tiež nejdem nejak rozpisovať (a to ja teda rada), lebo sa ani nedostanem k tomu, čo počúvam teraz. Svoje myšlienkové a citové pochody už nechám tak (nie, že by vás to zaujímalo...).
Momentálne som na tom velice rozmanito. Dosti dosť mám rada elektro scénu (aaa, teraz prichádza chvíľa, kedy sa naše hudobné vkusy začnú rozchádzať). Od nás si nenechám ujsť Puding Pani Elvisovej, Home Made Mutant z neelektronickej scény na SR ešte púšťam Paru (a tie ich koncerty! na 150%)a Billy Barman tiež nie zlé. Od vás kolegov z Čiech mám rada Midi lidi (to je že veľmi elektro, to nepúštajte...vlastne, nepúštajte nič, čo vám sem dávam asi). Ach, a keď už som u bratov, moja najnovšia hudobná láska sú Tata Bojs. Naozaj ťažko charakterizovať, proste alternatíva...niekedy elektro, niekedy rock, niekedy v spojení s vážnou hudbou...a ano, majú výborné videoklipy. Skupinu mojich obľúbených Českých kapiel by som ukončila Danom Bártom (netreba komentár) a...aj sa to bojím napísať, lebo je to elektro hip-hop a ja teda hip-hop vôbec nemusím, ale toto ma dostalo (a zase, nie je to hip-hop, čo by súčasní páni "padajú-mi-XXXXL-nohavice" asi vydržali počúvať dlšie). No, skupina má názov WWW.
A ak sa vám stále nezdám dosť iná, počkajte teraz. Prichádza moja islandská závislosť - Sigur Rós (vraj je to post-rock, ale je v tom niečo viac, čo sa dosť ťažko vyjadruje). Keď som pri tom Islande, tak u mňa je na tom veľmi dobre Björk a jedna viac-menej akustická kapela Seabear.
A teraz len narýchlo: Radiohead (rock), Portishead (trip hop, experimentálne), Florence and the Machine (indie pop/rock s nádychom alternatívy), The Cinematic Orchestra (viac-menej jazz) a...nebojte, radšej končím
Nemám rada vlastne hip-hop, country, asi všetok ten mainstreamový pop(?) čo sa hrá v rádiách a folk mi tiež veľa nehovorí. A ak ma chcete zabiť, pustite mi dychovku

ospravedlňujem sa za kruto dlhý príspevok, ktorý sa vám vlastne ani neoplatí čítať. Odkazy som vám radšej nehádzala :). Fakt sa to ani nesnažte hľadať (ale do mojej hudby si kecať nenechám...tak isto ako ja nejdem nikomu kecať a presviedčať ho v tej jeho)
OVP s osobným lúskačom slnečníc ◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦

A keby niečo...sliepky spia na bidlách
Uživatelský avatar
jinxy
Lama
 
Příspěvky: 753
Registrován: sob 17. črc 2010 17:29:00
Cash on hand: 71.20
Bank: 2,371,930.59
Bydliště: Spokka 48509
Aura: 18

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod DanDan » pát 23. črc 2010 20:07:02

AnonymnaLama píše:DanDan: jeeeej Sedesatiny :) A original Patnactiny si uz dufam pocul/videl!
http://www.youtube.com/watch?v=AHm5fndM ... re=related


Jo viděl... První sloku a asi 5 sekund refrénu, pak jsem to musel vypnout... 8-)
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod LazyGriffin » pát 23. črc 2010 20:11:01

Hudba, značná to súčasť môjho života. Môj chleba, môj oddych, moja láska. Skutočne nepreháňam. Som hudobník. Konkrétne som študoval Varhany (organy) v Krnove a klavír v Hradci Králove. Aj keď so zameraním na stavbu a opravu, nie na hranie samotné. Na klavír som chodil do ľudovej školy 8 rokov, ale nie je to moc vidieť :mrgreen:

Mám rád široké spektrum hudby. Od jednoduchého popu po Bachove fugy. Napriek tomu môžem s čistým svedomím povedať, že najradšej mám rock a metal. Z metalu mám radšej veci, kde sa viac spieva ako škrieka, ale neopovrhnem ani tvrdším materiálom. Metallica, Nightwish, Linkin Park. To sú asi najpočúvanejšie veci z tohto žánru. Ale ako som už povedal, nepohrdnem ani hardcorovitejšími vecami. Z rocku spomeniem napríklad Deep Purple a Nickelback.

Zo slovenských mám rád Desmod, Mulera, Peter Lipa, ale aj plno ďalších. Z českých to budú asi Kabáti. Z klasickej hudby mám najradšej asi Vivaldiho 4 ročné obdobia.

Dalo by sa toho napísať ešte oveľa viac, a dalo by sa aj pridať pár odkazov, ale to by som nemohol byť LazyGriffin :P

PS: Nemám rád umelú hudbu z počítača (až na pár výnimiek od Pendulum) a tiež sa mi nepáči drvivá väčšina rapovej hudby. Táto hudba stavia hlavne na texte a na ňom aj padá. Plytké texty pre pubertiakov, cigáňov z geta a podobne... to skutočne nie je môj šálok kávy.
Pozor! Každý autor nevtipnej citácie bude potupne opľutý. Veď nakoniec som predsa lama, a lamy pľujú!
Obrázek
Uživatelský avatar
LazyGriffin
HyperLAMA
 
Příspěvky: 110
Registrován: úte 20. črc 2010 19:34:57
Cash on hand: 14.30
Bank: 70,981.35
Aura: 15

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod Jana » pát 23. črc 2010 20:20:50

jinxy: však v pohodě, klidně můžeš dát odkazy. myslím, že nejsem sama, kdo si rád rozšíří obzory... případně se utvrdí v tom, co se mu nelíbí :-)

jo a pokud se mám zmínit i o vážné hudbě, mám ráda Chopina...

a nemám ráda rádia. obzvlášť od poslední cesty na Slovensko, kdy byla celou dobu puštěná Evropa 2 (na Slovensku pak Express, nebo co to tam máte)... na žádné stanici nenajdu ani 90% shodu se svým hudebním vkusem, navíc ty kecy do toho.
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4457
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,605.95
Bank: 10,470,708.37
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » pát 23. črc 2010 20:33:03

Když už tu víc lidí zmiňuje vážnou hudbu, nemůžu si dovolit za sebe nezmínit dvě moje nejoblíbenější skladby z této knihy, a sice Brahmsův Uherský tanec č. 5 a Mozartovu Symfonii č. 40. U obou odkazů se omlouvám za mizernou kvalitu, dnes už jsem překročil mé denní jednogigové FUP, takže nemám nervy s aktuální rychlostí dohledávat lepší kvalitu.

Mimochodem, hodně je tu zmiňována nesnášenlivost k technu (a všemu podobnýmu) a hip hopu (a všemu podobnýmu). Ano, já jsem takovej dobytek, že i tohle jsem schopen poslouchat. Ten můj záběr je opravdu VELICE široký.

To Jinxy: dokonce ani tohle mi nevadí :)
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » pát 23. črc 2010 20:39:11

Jana píše:jinxy: však v pohodě, klidně můžeš dát odkazy. myslím, že nejsem sama, kdo si rád rozšíří obzory... případně se utvrdí v tom, co se mu nelíbí :-)

jo a pokud se mám zmínit i o vážné hudbě, mám ráda Chopina...

a nemám ráda rádia. obzvlášť od poslední cesty na Slovensko, kdy byla celou dobu puštěná Evropa 2 (na Slovensku pak Express, nebo co to tam máte)... na žádné stanici nenajdu ani 90% shodu se svým hudebním vkusem, navíc ty kecy do toho.

V ČR mám největší shodu s rádiem Rubi, v SR nevím, nikdy jsem tam nebyl (v zahraničí jsem byl pouze jednou v Polsku, tuším, že se to psalo Kudowa Zrój; popravdě mě to ani do zahraničí nějak netáhne).
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod DanDan » pát 23. črc 2010 20:46:08

Jana píše:a nemám ráda rádia. obzvlášť od poslední cesty na Slovensko, kdy byla celou dobu puštěná Evropa 2 (na Slovensku pak Express, nebo co to tam máte)... na žádné stanici nenajdu ani 90% shodu se svým hudebním vkusem, navíc ty kecy do toho.


Ani já ne... Nejlepší rádio, co je, tak je vlastní mp3/4.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod AnonymnaLama » pát 23. črc 2010 20:53:17

Aj elektronicka hudba dokaze byt kvalitna. Teraz tym nemyslim tuc-tuc, pri tom umieram po piatich sekundach, ale aj ciste s pocitacom ci nejakymi syntakmi sa da vybudovat neskutocna atmosfera a dojem na posluchaca. V techne a pribuznych zanroch sa prlis nevyznam, ale napriklad dark ambient a podobne zalezitosti maju nieco do seba. Ukazku sem hodim hned zostra, je to dost tazke na pocuvanie, treba mat na to naladu, zaludok a asi aj povahu, ale nieco nepopisatelne v tom je :) http://www.dailymotion.com/video/xd5br6 ... sy-1_music

Co sa tyka hip-hopu, nadava nanho velka vacsina, u metalovych fanusikov obvzlast... Je pravda, ze vseobecne tento zaner neoplyva kvalitou, sam tiez nie som ziaden velky milovnik HH, ale co sa dostane do usi beznemu cloveku su americke mainstreamove zvratky, pripadne tunajsie kanalove prehliadky ubohosti a pokusy byt cierny, drsny a gangsta. Ked sa ale pozirme trochu do minulosti, alebo na sucasnu (skor europsku a undergroundovu) scenu, daju sa tam najst nejake kvalitne veci. Textovo, hudobne (aj ked to neviem prilis ohodnotit)... Zrejme to vacsine nebude prilis sediet, ale nezaujaty posluchac snad uzna, ze to nemusi byt uplny odpad. Keby ste sa spytali "skutocneho hiphopera" (taky ktory sa vyzna aj v starsich veciach, ma nejaky nazor a IQ aspon nad 100), asi tiez nepovie o sucasnej tvorbe z MTV nic pekne. Schvalne, skuste si vypocut toto, mne sa to celkom pozdava, dokonca aj z hiphopovej stranky: http://www.dailymotion.com/video/x5deu_ ... dana_music
Majster sveta v skladani hraciek z kindervajicok a inovator vedeckeho vyskumu v oblasti synchronizovaneho uzivania cervenych cukrikov.
..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........
Ospravedlnte prosim pripadne komplikacie pri komunikacii s mojou osobou, aktualne zijem v inom vesmire.
Uživatelský avatar
AnonymnaLama
HyperLAMA
 
Příspěvky: 769
Registrován: ned 18. črc 2010 16:25:11
Cash on hand: 8.70
Bank: 1,428,410.00
Bydliště: Spokka 48509
Aura: 20

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod Jana » pát 23. črc 2010 20:56:19

mě akorát většinou nebaví přetahovat písničky do přehrávače, zvlášť když si můj iPod nepovídá s Linuxem... takže to končí u toho, že si nahraju 30 písniček, který pak poslouchám pořád dokola :D

rádio Rubi neznám, občas jsem poslouchala jenom Etno a Beat... nebo ČR Leonardo :)

ještě jeden velice působivý kousek vážné hudby...
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4457
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,605.95
Bank: 10,470,708.37
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod Boomer » pát 23. črc 2010 21:09:13

ked uz sme pri tej klasike tak mne sa dost paci toto... ma to taku apocalypticku atmosferu...
Obrázek Obrázek
if something's hard to do then it's not worth doing...
| Účastník Velké loupeže | clen Adminnesskej dohody | kazdy uplatok potesi |
Pocet clenov mafianskej rodiny: 3
Pravidla fora najdete tu!
Uživatelský avatar
Boomer
Superlama
 
Příspěvky: 1357
Registrován: pon 19. črc 2010 22:03:50
Cash on hand: 10.00
Bank: 8,176,225.02
Aura: 34

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod Jana » pát 23. črc 2010 21:16:06

Boomer: nehrála to i Apocalyptica?
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4457
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,605.95
Bank: 10,470,708.37
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod LazyGriffin » pát 23. črc 2010 21:28:42

No keď je vás tu toľko milovníkov vážnej hudby, tak vám sem hodím pár odkazov na trochu menej známe veci :)

http://www.youtube.com/watch?v=Z-c8WG2GTaI
http://www.youtube.com/watch?v=lJCpUW1Q1yc
http://www.youtube.com/watch?v=XZtxHTSzsT8&
a toto je známe dosť, ale takto ste to asi ešte nevideli :) http://www.youtube.com/watch?v=hHZvMAJUN5g
Pozor! Každý autor nevtipnej citácie bude potupne opľutý. Veď nakoniec som predsa lama, a lamy pľujú!
Obrázek
Uživatelský avatar
LazyGriffin
HyperLAMA
 
Příspěvky: 110
Registrován: úte 20. črc 2010 19:34:57
Cash on hand: 14.30
Bank: 70,981.35
Aura: 15

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod Liger » pát 23. črc 2010 23:55:58

LazyGriffin píše: a toto je známe dosť, ale takto ste to asi ešte nevideli

Nevím proč jsem si při čtení té věty vybavil toto, taky známé dost, ale takto jste to (možná) ještě neviděli:
http://www.youtube.com/watch?v=qjAAcWSaIlE
touto kuriozitkou se s vámi dnes loučím (jestli tu ještě někdo je)
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » sob 24. črc 2010 9:19:43

AnonymnaLama píše:Schvalne, skuste si vypocut toto, mne sa to celkom pozdava, dokonca aj z hiphopovej stranky: http://www.dailymotion.com/video/x5deu_ ... dana_music

Jo, Manau odstartovali můj kladnej vztah k hiphopu. Dnes (potom, co se to sem tak nějak víc dostalo a začal to zde provozovat každej druhej dement) už je můj vztah k tomuto stylu tak nějak neutralizován.

Ale skoro se stydím, že zde zatím nebyla zmíněna jedna písnička... a sice...
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod LazyGriffin » sob 24. črc 2010 10:19:22

Ach ano... smells like teen spirit, luxusná.
Zalovil som v pamäti a pospomínal na hity mojej mladosti... nuže, pripravte sa na pár "zvláštnych" kúskov.

http://www.youtube.com/watch?v=68ugkg9RePc Chcel by som upozorniť na slová refrénu, ktoré majú veľkú hĺbku.
http://www.youtube.com/watch?v=F2mr2yY5F3c Toto bola istého času moja obľúbená pesnička. Nutno dodať, že na tom mali hlavný podial tie autá z klipu :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=irYjDSLJNgw Ou jes, boli to skutočne divné časy :D
http://www.youtube.com/watch?v=kiwGNIAjurM A táto sa mi trochu páči aj dnes.

Je mi jasné, že mi teraz klesne karma na nulu, ale tak musel som sa podeliť o spomienky :D



A ešte som si spomenul na NOHA. Napriek tomu, že D'nB nemám nejak zvlášť v oblube, tak od nohy sa mi páči celkom dosť vecí. A to hlavne preto, že sú to celkom borci. Hrajú to naživo na hudobných nástrojoch. Teda, nie úplne všetko, ale väčšinu.
http://www.youtube.com/watch?v=uLaD1jRUQCw
http://www.youtube.com/watch?v=ACnBlql6GKU
http://www.youtube.com/watch?v=xi20Si3jRIo
Pozor! Každý autor nevtipnej citácie bude potupne opľutý. Veď nakoniec som predsa lama, a lamy pľujú!
Obrázek
Uživatelský avatar
LazyGriffin
HyperLAMA
 
Příspěvky: 110
Registrován: úte 20. črc 2010 19:34:57
Cash on hand: 14.30
Bank: 70,981.35
Aura: 15

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod Jana » sob 24. črc 2010 10:32:36

LG: to první je nějaký předchůdce Avataru?
a Sprayer Frayer je fakt nářez :D

ještě něco k té klasice
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4457
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,605.95
Bank: 10,470,708.37
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » sob 24. črc 2010 10:47:08

LazyGriffin píše:Ach ano... smells like teen spirit, luxusná.
Zalovil som v pamäti a pospomínal na hity mojej mladosti... nuže, pripravte sa na pár "zvláštnych" kúskov.

Imperio - Return to Paradise
Lucky Twice - Lucky (oficiální název neznám, tohle mě vyhodil google a ten klip taky evidentně není originál)
Nena - 99 luftbalons
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod LazyGriffin » sob 24. črc 2010 11:10:08

Jana píše:LG: to první je nějaký předchůdce Avataru?


Predchodca Avataru je Pocahontas :lol:
Pozor! Každý autor nevtipnej citácie bude potupne opľutý. Veď nakoniec som predsa lama, a lamy pľujú!
Obrázek
Uživatelský avatar
LazyGriffin
HyperLAMA
 
Příspěvky: 110
Registrován: úte 20. črc 2010 19:34:57
Cash on hand: 14.30
Bank: 70,981.35
Aura: 15

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod DanDan » ned 25. črc 2010 19:28:17

Jana píše:mě akorát většinou nebaví přetahovat písničky do přehrávače, zvlášť když si můj iPod nepovídá s Linuxem... takže to končí u toho, že si nahraju 30 písniček, který pak poslouchám pořád dokola :D


Něco podobného panuje i u mě... Na MP3 mám asi 40 písniček a ty poslouchám pořád dokola... A jednou za čas si tam nahraji nějakou novou... ;)
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod jinxy » pon 26. črc 2010 18:11:33

Jana píše:jinxy: však v pohodě, klidně můžeš dát odkazy. myslím, že nejsem sama, kdo si rád rozšíří obzory... případně se utvrdí v tom, co se mu nelíbí :-)


No dobre, v záujme tej druhej možnosti sem teda aj ja niečo hodím :).
Prejdem hneď na českú scénu: Tata Bojs (tu ani neviem, ktorú vybrať)
http://www.youtube.com/watch?v=y2SNsp2g4Qo (tento klip získal aj cenu nejakú)
http://www.youtube.com/watch?v=Ib75xAQnzRc (Smetana verzia)
Elektro Midi lidi:
• vylepšená (podľa mňa) verzia à la Midi lidi http://www.youtube.com/watch?v=LERtStswQYI
K elektro-hip-hopu od WWW (len na vlastné nebezpečie)
http://www.youtube.com/watch?v=LkLuG8D8mOw
A konečne prejdem na Island a ku Sigur Rós...kto ste videli Vanilla Sky, tak toto • http://www.youtube.com/watch?v=FKTiedE5fvQ je od nich
...a keďže ani tu sa neobídem s postnutím len 1 pesničky • http://www.youtube.com/watch?v=qmXMA34CeoQ
Radiohead snáď poznáte, ale
http://www.youtube.com/watch?v=sKFkLNjP ... ure=avmsc2
A zakončím to Portishead
http://www.youtube.com/watch?v=yF-GvT8Clnk

ak to niekto vypočul, prajem čo najmenšiu ujmu na zdraví (ale fakt som sa snažila nedávať moc šialené veci)
OVP s osobným lúskačom slnečníc ◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦

A keby niečo...sliepky spia na bidlách
Uživatelský avatar
jinxy
Lama
 
Příspěvky: 753
Registrován: sob 17. črc 2010 17:29:00
Cash on hand: 71.20
Bank: 2,371,930.59
Bydliště: Spokka 48509
Aura: 18

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » pon 26. črc 2010 18:40:24

jinxy píše:ak to niekto vypočul, prajem čo najmenšiu ujmu na zdraví (ale fakt som sa snažila nedávať moc šialené veci)

Hlásím, že újma na zdraví byla způsobena a ne malá..


... přemýšlím, že si něco málo natahám do mobilu...
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod Liger » pon 26. črc 2010 20:02:12

Tak, nebylo tam nic, co by mi mělo způsobit nějakou újmu na zdraví, až na tohle:
jinxy píše:K elektro-hip-hopu od WWW (len na vlastné nebezpečie) • http://www.youtube.com/watch?v=LkLuG8D8mOw
Jako přežil jsem to, ale kdybych to měl poslouchat třeba hodinu, tak bych jistojistě zblbnul... :mrgreen:

Ten první klip od Tata Bojs jsem aj viděl, ona ta hudba je vlastně z toho filmu Piti Piti Pa, který je tam parodovaný/citovaný, a to je prosím film s Funèsem z roku 1970... ;)
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » úte 27. črc 2010 15:53:58

JarynekZ píše:
jinxy píše:ak to niekto vypočul, prajem čo najmenšiu ujmu na zdraví (ale fakt som sa snažila nedávať moc šialené veci)

Hlásím, že újma na zdraví byla způsobena a ne malá..


... přemýšlím, že si něco málo natahám do mobilu...

Teď mě napadá, aby to někdo nepochopil špatně, upravuji tu spodní část věty:
"... přemýšlím, že si něco z toho natahám do mobilu..."
Zároveň bych požádal jinxy, aby se ještě pokusila předvést ty "šílené věci", celkem by mě to zajímalo :twisted:
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod jinxy » úte 27. črc 2010 18:22:48

JarynekZ píše:Zároveň bych požádal jinxy, aby se ještě pokusila předvést ty "šílené věci", celkem by mě to zajímalo :twisted:


jo tak pán si trúfa na psycho-elektro? Síce, keď ta toto neodradilo...môžme to skúsiť :)
Ale čo si neodpustím...Tata Bojs
http://www.youtube.com/watch?v=-jO3YpiS ... re=related (nie najlepšia kvalita, ale toto sa nehľadá najlepšie - a zas, Smetana verzia)
http://www.youtube.com/watch?v=8byyHUjN ... =1&index=6
A neodpustím si ani Sigur Rós
http://www.youtube.com/watch?v=WWMDfJEkQDs (ich tradične dlhá predohra, ale tak to je ešte lepšie...a ak by náhodou niekoho chytilo toto, tak niečo odporučím)
A s5 k elektro MIDI LIDI
http://www.youtube.com/watch?v=zBHtMh167-o
http://www.youtube.com/watch?v=gpz7JNEwDHQ
alternatíva od Home Made Mutant
•http://www.youtube.com/watch?v=KNS55K27gBM
kto ešte vládze, ďalšia alternatíva a - ako sa sami nazvali - neexistujúci folklór...skupina DVA
http://www.youtube.com/watch?v=CuVOYt_4LfY (jazyk je vymyslený)
http://www.youtube.com/watch?v=sk9DVRy_1E8 (ste už možno videli/počuli)
A teraz...Massive Attack...trip hop a ako inak, elektro
http://www.youtube.com/watch?v=jEgX64n3 ... re=related
A na slovenský Puding Pani Elvisovej by som skoro zabudla, čiže na záver (Liger, toto radšej nepočúvaj)
http://www.youtube.com/watch?v=2_DDuRnHK1M
http://www.youtube.com/watch?v=1ABoNz3bV0I

stále v pohode? :)
OVP s osobným lúskačom slnečníc ◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦

A keby niečo...sliepky spia na bidlách
Uživatelský avatar
jinxy
Lama
 
Příspěvky: 753
Registrován: sob 17. črc 2010 17:29:00
Cash on hand: 71.20
Bank: 2,371,930.59
Bydliště: Spokka 48509
Aura: 18

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » úte 27. črc 2010 19:21:28

jinxy píše:stále v pohode? :)

Hodím sem pár věcí, co jsem nejen schopen, ale dokonce i ochoten poslouchat (ti kteří již odpadli nechť ignorují tento příspěvek zde i v případných citacích dále), následně můžeme rozvést diskuzi o tom, co že je v tomto případě "v pohodě". A z bezpečnostních důvodů u odkazů neuvedu názvy, takže to bude i tak trochu překvapení :)

1 (jo, tohle je hodně extrém, takže jen pro hodně otrlé)
2
3 (ti samí co 2, tohle je hodně známý a i pro slabší)
4
5
6

To by myslím prozatím stačilo. Upozorňuji, že dobrovolně si to zpravidla nepouštím, nicméně když už to někdo pustí, tak jsem ochoten nad tím třeba večer nechat, aniž by mi to sebemíň vadilo. Pokud bude zájem, můžu přidávat další. A pokud bude "zájem", můžu si napravit reputaci něčím klidnějším :)
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod jinxy » úte 27. črc 2010 19:33:21

JarynekZ píše:
jinxy píše:stále v pohode? :)

Hodím sem pár věcí, co jsem nejen schopen, ale dokonce i ochoten poslouchat (ti kteří již odpadli nechť ignorují tento příspěvek zde i v případných citacích dále), následně můžeme rozvést diskuzi o tom, co že je v tomto případě "v pohodě". A z bezpečnostních důvodů u odkazů neuvedu názvy, takže to bude i tak trochu překvapení :)

1 (jo, tohle je hodně extrém, takže jen pro hodně otrlé)
2
3 (ti samí co 2, tohle je hodně známý a i pro slabší)
4
5
6

To by myslím prozatím stačilo. Upozorňuji, že dobrovolně si to zpravidla nepouštím, nicméně když už to někdo pustí, tak jsem ochoten nad tím třeba večer nechat, aniž by mi to sebemíň vadilo. Pokud bude zájem, můžu přidávat další. A pokud bude "zájem", můžu si napravit reputaci něčím klidnějším :)


juu, tak niečo ako 1 a 6 som kedysi docela mohla...ale bola som skôr na toto
http://www.youtube.com/watch?v=bBBVlBzOowo
tak č. 2 (3) mám rada aj teraz
č.4 ešte radšej ako č. 2 (3)
a č.5 som kedysi mala napočúvané celé :) ... páni, to sú spomienky :) dik
OVP s osobným lúskačom slnečníc ◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦

A keby niečo...sliepky spia na bidlách
Uživatelský avatar
jinxy
Lama
 
Příspěvky: 753
Registrován: sob 17. črc 2010 17:29:00
Cash on hand: 71.20
Bank: 2,371,930.59
Bydliště: Spokka 48509
Aura: 18

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod AnonymnaLama » úte 27. črc 2010 19:36:45

Jeeej, ideme sa chvalit, kto pocuva sialenejsie veci :) Tak sa tiez pridam, obcas si pustim nieco na vymytie mozgu, ked je nalada. Asi netreba upozornovat, ze si to pustate na vlastne nebezpecie :P A este dodam, ze sa da najst este celkom slusna kopa extremnejsej hudby ako toto tu.
Ulcerate - We are Nil
Anaal Nathrakh - More Fire Than Blood
Majster sveta v skladani hraciek z kindervajicok a inovator vedeckeho vyskumu v oblasti synchronizovaneho uzivania cervenych cukrikov.
..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........~~~~~..........
Ospravedlnte prosim pripadne komplikacie pri komunikacii s mojou osobou, aktualne zijem v inom vesmire.
Uživatelský avatar
AnonymnaLama
HyperLAMA
 
Příspěvky: 769
Registrován: ned 18. črc 2010 16:25:11
Cash on hand: 8.70
Bank: 1,428,410.00
Bydliště: Spokka 48509
Aura: 20

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » úte 27. črc 2010 19:47:08

7, 8, 9... Kdyby se náhodou konala soutěž, kdo je větší šílenec, tohle jsem schopen poslouchat mezi tím (když sem jednoho dne pouštěl písničky v praxi, třetina lidí chválila, třetina nechápala a třetina nedávala... a ty třetiny se tak nějak střídaly každých 5 minut :D )
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod jinxy » úte 27. črc 2010 19:48:52

mne to vôbec nepríde šialené...hm, rozmýšľam, či to sem postnúť...nie preto, že každé druhé slovo je nadávka, ale teda dobré to nie je po nijakej stránke :). Ale presne také to má byť
tak ale čo • http://www.youtube.com/watch?v=rgEYGaNWf_I (len upozorňujem, že toto už nepočúvam :) )

a môj obľúbený symfonický metal • http://www.youtube.com/watch?v=iijKLHCQ ... re=channel

teraz len rozmýšľam, aký typ hudby mi vôbec príde divný...
OVP s osobným lúskačom slnečníc ◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦

A keby niečo...sliepky spia na bidlách
Uživatelský avatar
jinxy
Lama
 
Příspěvky: 753
Registrován: sob 17. črc 2010 17:29:00
Cash on hand: 71.20
Bank: 2,371,930.59
Bydliště: Spokka 48509
Aura: 18

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod jinxy » úte 27. črc 2010 19:52:10

JarynekZ píše:7, 8, 9... Kdyby se náhodou konala soutěž, kdo je větší šílenec, tohle jsem schopen poslouchat mezi tím (když sem jednoho dne pouštěl písničky v praxi, třetina lidí chválila, třetina nechápala a třetina nedávala... a ty třetiny se tak nějak střídaly každých 5 minut :D )


Tú 7 už sem nikdy nedávaj :!: a 9 som sa kedysi tiež dosť napočúvala...
OVP s osobným lúskačom slnečníc ◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦

A keby niečo...sliepky spia na bidlách
Uživatelský avatar
jinxy
Lama
 
Příspěvky: 753
Registrován: sob 17. črc 2010 17:29:00
Cash on hand: 71.20
Bank: 2,371,930.59
Bydliště: Spokka 48509
Aura: 18

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » úte 27. črc 2010 19:58:01

jinxy píše:teraz len rozmýšľam, aký typ hudby mi vôbec príde divný...

jinxy píše:Tú 7 už sem nikdy nedávaj :!:

Tak se mi zdá, že mám 1:0 :)
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod jinxy » úte 27. črc 2010 20:04:15

JarynekZ píše:
jinxy píše:teraz len rozmýšľam, aký typ hudby mi vôbec príde divný...

jinxy píše:Tú 7 už sem nikdy nedávaj :!:

Tak se mi zdá, že mám 1:0 :)


už len "Zlatú Helenku" a bolo by to veeeľmi zlé. Ale, mne to nepríde divné...proste zlé. A to je rozdiel ;)
OVP s osobným lúskačom slnečníc ◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦

A keby niečo...sliepky spia na bidlách
Uživatelský avatar
jinxy
Lama
 
Příspěvky: 753
Registrován: sob 17. črc 2010 17:29:00
Cash on hand: 71.20
Bank: 2,371,930.59
Bydliště: Spokka 48509
Aura: 18

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » úte 27. črc 2010 20:09:12

jinxy píše:
JarynekZ píše:
jinxy píše:teraz len rozmýšľam, aký typ hudby mi vôbec príde divný...

jinxy píše:Tú 7 už sem nikdy nedávaj :!:

Tak se mi zdá, že mám 1:0 :)


už len "Zlatú Helenku" a bolo by to veeeľmi zlé. Ale, mne to nepríde divné...proste zlé. A to je rozdiel ;)

No a mně to příjde úplně normální, či dokonce dobré (teda až na tu helenku, ta je prostě jenom poslouchatelná). Když už něco nejsem ochoten poslouchat, tak na tom ten někdo je opravdu špatně (z mého pohledu) :)
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod jinxy » úte 27. črc 2010 20:17:58

JarynekZ píše:No a mně to příjde úplně normální, či dokonce dobré (teda až na tu helenku, ta je prostě jenom poslouchatelná). Když už něco nejsem ochoten poslouchat, tak na tom ten někdo je opravdu špatně (z mého pohledu) :)


Tak pre mňa je Helenka a jej podobné veci úplne nepočúvateľné. Z môjho pohľadu je na tom zle dosť veľa interpretov či skôr "interpretov". Len z pohľadu väčšiny mojich vrstovníkov som na tom zle ja :). Čož mi je zas úplne fuk, čiže sme všetci spokojní :D
OVP s osobným lúskačom slnečníc ◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦

A keby niečo...sliepky spia na bidlách
Uživatelský avatar
jinxy
Lama
 
Příspěvky: 753
Registrován: sob 17. črc 2010 17:29:00
Cash on hand: 71.20
Bank: 2,371,930.59
Bydliště: Spokka 48509
Aura: 18

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » úte 27. črc 2010 20:27:08

jinxy píše:Len z pohľadu väčšiny mojich vrstovníkov som na tom zle ja :). Čož mi je zas úplne fuk, čiže sme všetci spokojní :D

Něco mi říká, že tohle bych mohl napsat i já. Ale teda nehraje v tom roli jen hudba, ale i třeba zájmy.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod jinxy » úte 27. črc 2010 20:39:43

JarynekZ píše:
jinxy píše:Len z pohľadu väčšiny mojich vrstovníkov som na tom zle ja :). Čož mi je zas úplne fuk, čiže sme všetci spokojní :D

Něco mi říká, že tohle bych mohl napsat i já. Ale teda nehraje v tom roli jen hudba, ale i třeba zájmy.


tha ani mi nehovor. Ale najviac neznášam hneď predsudky a odsudzovanie. Hlavne tej staršej generácie (starých babiek čo nemajú čo robiť len čumia všade kade idú, ohovárajú a sú celé šťastné, keď na teba môžu zavolať fízlov). Aby po mne niekto zazeral, že mám poprepichované uši, z toho 1 skoro centimetrového slimáka alebo fialové vlasy ma už vie fakt dopáliť (nie, vlasy už fialové nemám :) ).

A čo že máš za záujmy, že niekomu pripadajú divné? Cvičíš blchy do cirkusu či čo :) ?
OVP s osobným lúskačom slnečníc ◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦◊♦

A keby niečo...sliepky spia na bidlách
Uživatelský avatar
jinxy
Lama
 
Příspěvky: 753
Registrován: sob 17. črc 2010 17:29:00
Cash on hand: 71.20
Bank: 2,371,930.59
Bydliště: Spokka 48509
Aura: 18

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod JarynekZ » úte 27. črc 2010 20:48:58

jinxy píše:A čo že máš za záujmy, že niekomu pripadajú divné? Cvičíš blchy do cirkusu či čo :) ?

Řekněme jako příklad, že v případě možnosti A a možnosti B se s většinou vrstevníků rozcházím v názoru, která z těch dvou společností by mi byla jak krátkodobě, tak dlouhodobě příjemnější :ugeek:

Dále můžem jmenovat styl oblíkání (opravdu netrpím touhou mít na oblečení různé prapodivné nášivky a nápisy), dále poměrně tvrdý smysl pro humor (málokdo ho pochopí), nepopiratelnou schopnost kritizovat (negativní kritika je první, co z huby vypouštím a pokud má někdo potom náladu mě ještě poslouchat, pak teprve následuje ta pozitivní) a systém vyjadřování (na první pohle--poslech poněkud arogantní a povrchní, nestojím o to, aby mě lidi měli za příjemnou, neškodnou osůbku).
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: Vysokointelektualna debata o veciach hudobnych

Příspěvekod elanius » stř 28. črc 2010 11:31:04

- hudbu počúvam predovšetkým vtedy, keď si chcem zlepšiť náladu
- náladu mi zlepší najmä niečo veselé
- niečo veselé u hudby môže byť buď melódia alebo text
- veselú melódiu nájdem skôr v latinskoamerických letných "kaleráboch" než u odborníkmiuznávaných umelcov
- veselosť textov v cudzom jazyku neviem posúdiť

= počúvam slovenských a českých interpretov s humornými textami
(Jahelka, Nohavica, Horkýže slíže, Vlak na Dobříš a pod.)

Štýly "Kričím hlasnejšie než hrá kapela" či "Nemusítodávaťzmyselaksatorýmujeaaksatoaninerýmujetaknechjetoaspoňrýchle" idú akosi pomimo mňa.
Kôň má 4 nohy a predsa sa točí!
Uživatelský avatar
elanius
Lamátko
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 26. črc 2010 10:38:11
Cash on hand: 18.10
Aura: 1

Další

Zpět na Hudba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron