Dominion

Recenze deskových her, diskuse, rady a tipy. Udržujte schéma 1 hra = 1 vlákno.

Tuto hru

Hrál jsem, budu hrát znovu
3
75%
Hrál jsem, nebudu hrát znovu
0
Žádná hlasování
Nehrál jsem, ale chci hrát
0
Žádná hlasování
Nehrál jsem, nemám zájem
1
25%
 
Celkem hlasů : 4

Dominion

Příspěvekod JarynekZ » úte 24. led 2017 22:16:56

Zařazení: kompetitivní euro (dle některých je to ameritrash, ale to není úplně pravda)
Kategorie: čistě karetní deckbuild
Počet hráčů: 2-4
Herní doba: 30 minut dle popisu, z praxe víceméně sedí
Autoři: Donald X. Vaccarino
Zpracování: standardní karty
Cena: cca 800,-
Vydavatel CZ: Albi

Nakupujete karty, točíte dobírací a odhazovací balíček, snažíte se vybalancovat počet karet vítězných bodů (které se jako jediné na konci počítají, ale v ruce během hry zavazí) a herních karet. Všechno něco stojí, dobré kombinace karet na ruku nechodí tak, jak byste zrovna potřebovali, a někteří pořád musí metat ty ohavné kletby, kterých se tak blbě zbavuje a všude akorát zavazí. Možnost trochu zatopit protihráči tady tedy je (zde konflikt mezi eurogame/ameritrash). Jakmile se vyprázdní tři balíčky, nebo zmizí nejlépe bodované karty vítězných bodů, hra končí, a přitom zrovna teď máte to správné kombo, abyste mohli obrátit běh dějin. Výborná hra, která i v základu vydrží docela dlouho, ale existuje i rozsáhlá řada rozšíření, která hru výrazně oživí. Během pár kol chápou o co jde i nově příchozí. Hra je rychlá, svižná, poměrně zábavná, zároveň dost rozšířená (zná ji hodně lidí) a existují i online verze, na kterých se dá trénovat a zkoušet nové taktiky. Na stole nezabere tolik místa, stačí středně velký konferenční stolek.

+ znovuhratelnost
+ jednoduchý herní princip
+ pochopitelné designové zpracování

- uskupení základní krabice, která je na základní hru moc velká, ale na jedno rozšíření k tomu moc malá

Subjektivně 8/10
Kup si ještě jednu čarodějnici a kopnu tě! Hra se ve sbírce neztratí, a když se to nebude přehánět, tak ani neomrzí.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Zpět na Deskové hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron