Doctor Who

Pro všechny milovníky filmů a seriálů

Re: Doctor Who

Příspěvekod DanDan » pon 15. říj 2018 23:35:05

Nové intro je... BOŽÍ, a to nejlepší v rámci obnovených sérií...

A nový interiér TARDIS je taky boží...

Zbytek musím ještě trochu zpracovat... ~
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

༼ つ ◕_◕ ༽つ
DanDan
Administrátor

Cash on hand: 39.20
Bank: 1,642,339.86
Aura: 158

Příspěvekod Liger » úte 16. říj 2018 6:30:15

Příběh byl rozhodně zajímavější než u první epizody. Začíná se mi líbit Graham. Ta holka tam byla tentokrát jen do počtu. A u toho borca (jména si ještě nepamatuju) nevím kolik mu jakože má být roků. Protože se místy chová na 16, ale herec vypadá, že mu je tak 25.
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Liger
Moderátor

Cash on hand: 6,899.65
Bank: 5,468,582.75
Aura: 164

Příspěvekod DanDan » úte 16. říj 2018 14:58:05

Ještě tedy musím pochválit, jak je to natočené, v BBC asi někdo rozbil prasátko, protože se na to dívá parádně. A Graham to taky celkově táhne nahoru. Doktorka není Doktorka, ale Doctor, jen mám trochu pocit, že to herečka neutáhne (ale to je spíše kvůli tomu, že Capaldi je prostě Capaldi a kdokoliv, kdo by po něm přišel, by to neutáhl), ale třeba se to vstřebá během dalších epizod. Opravdu mě to zase chytlo, těším se na další díly a budu doufat, že to postupně nějak nepokazí...
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

༼ つ ◕_◕ ༽つ
DanDan
Administrátor

Příspěvekod Liger » pon 22. říj 2018 19:51:48

Tak dneska z toho mám takové lehce rozporuplné pocity, přišlo mi to možná až moc "naučné", spíš jak lekce dějepisu, ale zase je to vlastně návrat ke kořenům. :vlna: Každopádně se mi dnes hodně líbila Doktorka i Graham; Ryan s Yaz (hele, už si je pamatuju!) mi dnes taky přišli lepší. Záporák zatím jednoznačně nejslabší, nedovysvětlený a vlastně nesmyslný. Co se týče řemeslného zpracování, tak opět na vysoké úrovni, i v takto komorním díle je to poznat.

Spoiler: show
Taky ten scénář byl místy celkem děravý. Proč toho týpka neposlali v čase někam do pryč hned co mu sebrali tu "časovou přemisťovaní zbraň" (to zní česky hodně stupidně)? Taky mi už začínalo vadit, jak se vždy někde nahlas bavili mezi lidma o věcech, které by ostatní neměli slyšet, a ti dělali že neslyší. To tam bylo hned několikrát - v restauraci, v autobuse, u Rosy v krejčovství, když Doktorka dávala instrukce Yaz a Rosa stála hned vedle - wtf?

Edit: Nemluvě o tom (ale to by se dalo svést na naivitu záporáka), že dost pochybuju, že by se historie nějak významně změnila, kdyby k té události nedošlo. Možná by se to stalo o něco později, ale rozhodně celý ten posun společnosti nenastal jen díky tomu - ten už tam byl zakořeněný a tohle byla jen rozbuška, kterou by nahradila nějaká jiná. A už vůbec by to neovlivnilo 79. století. Nakonec taky myslím nějaký Doktor říkal něco ve smyslu, že některé věci v historii zkrátka nezadržitelně směřují k tomu, aby se staly, a na detailech toho, jak k tomu přesně dojde, už moc nezáleží. Anebo to neříkal Doktor, ale nějaká postava v Asimovově Nadaci. Už se mi to nějak plete. :lol:

Hláška dne:
- "You ain't Banksy!"
- "Or am I?"

Scéna s Martin Lutherem Kingem nebo ta se "Stevem Jobsem" taky nebyla k zahození. ~
Vůbec tam bylo i přes všechny výhrady dost poměrně dobrých, ať u vtipných nebo emocionálně působivých momentů.
Obrázek
Liger
Moderátor

Příspěvekod DanDan » stř 24. říj 2018 22:06:33

Je to natočeno tak dobře a dívá se na to dobře, že... Mi trochu začíná připadat, že nesleduji Doctora Who... Nevím, no, na takovou kvalitu u Doctora nejsem zvyklej a prostě mi tam ta "nedokonalost" trochu chybí... Já vím, že to trochu vypadá jako stížnost jenom kvůli tomu, abych si postěžoval... Ale jinak to byla docela fajn epizoda, až tedy na toho záporáka.
Obrázek

༼ つ ◕_◕ ༽つ
DanDan
Administrátor

Příspěvekod DanDan » úte 30. říj 2018 22:46:13

Arachnids in the UK - no vzhledem k tomu, že pavouky nějak nemusím, tak jsem si tuhle epizodu moc nevyužíval. ~ Epizoda byla takový ten průměr, epizoda komorní, zajímavý námět, který ale nedokázali zdárně dotáhnout do konce. "Záporák" mi přišel takový tuctový, klišovitý, prostě nezájem... Natočeno opět skvěle, akorát občas pavouci byly takoví málo uvěřitelní. Doktorka je sice fajn, ale s těmi řečmi "potkala jsem tohohle a tohohle" mi až moc připomíná desátého Doctora.

Popravdě tato série mi přijde jako série s osvěžujícími nápady, které ale prostě Chibnall to neumí dovést do toho správného zakončení (ale to už tu bylo několikrát i před tím). No snad se to do příštích epizod zlepší.
Obrázek

༼ つ ◕_◕ ༽つ
DanDan
Administrátor

Příspěvekod Liger » úte 30. říj 2018 23:03:12

Souhlasím, že to byl takový šedý průměr. Co se musí nechat je kvalita CGI, ta byla na seriál opravdu vynikající. Jak by ti pavouci asi vypadali pár sérií nazpět? :vlna: Že se Doktorka nejvíc inspiruje v Tennantovi mi tak nějak přišlo už od prvních okamžiků. Ono mi to zase tak extra nevadí, ale věřím, že časem si najde něco svého. Upřímně hercům tu roli Doktora, kdy do toho na jednu stranu musí dát něco svého a na druhou stranu tak nějak zachovat kontinuitu, nezávidím.
Obrázek
Liger
Moderátor

Předchozí

Zpět na Filmy a seriály