DanDanův pivní koutek

Co se nehodí do jiných kategorí
Pravidla fóra
Máte-li nějaké téma k diskusi, nebojte se jej založit. Z hlediska přehlednosti je lepší 10 témat po 5 příspěvcích, než 3 témata o 1500 příspěvcích.

Patroni sekce: Staga, Boomer

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » sob 24. led 2015 21:53:03

Staffordshire IPA
pivovar: Marstons pro Marks & Spencer; stupňovitost: neuvedena; alkohol: 5,5%; pivní styl: English IPA/Extra Special Bitter
Pěna střední, drží. Barva zlatá. Vůně chmelová (trochu jakoby utlačeně). V chuti nejprve sladové, trochu karamelové, střední hořkost, chmelové tóny. Dlouhé chmelové doznívání s trochou karamelu.

Verdikt: 6/10 - Hořkost je příjemná a podněcuje k dalšímu napití. Pivo samo o sobě je trochu osobité a možná by sneslo trochu vyladění, ale i tak jsem si ho užil.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » stř 04. bře 2015 21:17:02

Konrád Bizon
pivovar: Konrád Vratislavice; stupňovitost: 16°; alkohol: 7,0%; pivní styl: Black Ale

Barva černá, pěna nízká. Vůně kandované ovoce, trocha karamelu, pražená. V chuti trocha ovoce, praženosti, postupně přichází hořkost, která je podivně ulpívající a hodně nepříjemná s grepy, stále pokračující praženosti a dlouhým dozníváním. Pitelnost podprůměrná.

Další ale z průmyslového pivovaru, a další (pro mě) propadák. Pije se nedobře (měl jsem problém do sebe půllitr dostat). Docela zklamání a doufám, že nějaký průmyslový pivovar udělá pitný ale (Ipu z Vysokého Chlumec jsem ještě neměl).

Subjektivní hodnocení: 4/10
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » pát 06. bře 2015 22:16:39

Našvtínen nový minipivovar, tentokráte v Nových Dvorech u Lipníka nad Bečvou.

Předpokládal jsem zklamání z "pivovar začíáná vařit", ale dostavilo se samé překvapení - 11° světlá osobitě hořká, ale příjemná. 11° polotmavá příjemně hřká, nelepivá. Kávový ležák byl příjemný, 14°tmavý nesladký, kávový, dobře pitelný.

Jak moc chutnalo, lze poznat na mých překlepech. :vlna:
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » ned 08. bře 2015 13:42:16

Zápis ze včerejšího pivního toulání po Brně:

  • Richard vylentýnský speciál sice fajn, ale takový nudnější.
  • Pegas příjemné překvapení, světlý ležák 12° dobře pitelný, ale nejvíce mě zaujal Outmeal Stout, fakt parádní!
  • U Magistra bylo hodně fajn, dostali jsem se i do sklepa, kde jsme měli menší nezřízenou degustaci (měli jsme nějakou mladou 12° a 14°nakuřovanou), v hospodě jsem měl tuším ještě světlou 12° a 13°ALE. Docela fajn piva, ale atmosféra vynikající.
  • Pak jsme se přesunul k již dříve zmiňovanému Dřevákovi, kde jsem měl 15° IPA od Lucky Bastarda. Tady by to dle mě chtělo ještě o něco vylepšit.

Teď tu mám ještě Permona pšeničného. Lehká, méně ovocná, více kořeněná pšenice. Taková ne vyloženě na chuť, ale spíše na osvěžení.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » čtv 12. bře 2015 21:13:43

Valentins Hefeweissbier Alkoholfrei
pivovar: Privatbrauerei Eichbaum; stupňovitost: neuvedena°; alkohol: 0,5%; pivní styl: nealkoholické pšeničné pivo

Žlutá barva, pivo zakalené, pěna střední, drží. Vůně obilná, mladinová. V chuti sladké, mladinové, ovocnost (postupně přecházející do banánů), obilnost. Dojezd banánový, kvasnicový, kyselý, trocha hřebíčku.

Z českých ležákových nealkoholických piv mi zatím žádné nechutnalo (ale neměl jsem všechny), ale tahle pšenice mě překvapila. Sice to není vyloženě bomba, ale nějaká pitelnost tu je (defakto mi tu vadí akorát přílišná sladkost, ale nevím, jestli to je způsobeno, že v tom není alkohol, nebo kvalitou samotného piva) a kdybych musel pít nealkoholické pivo, tak ho asi vypiji. Samozřejmě budou asi i pitelnější nealkoholické pšenice, ty taky když tak prubnu.

Subjektivní hodnocení: 4/10
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » úte 17. bře 2015 21:59:20

A jedna novinka od Krušovic, jednoodrůdový ležák Kazbek. Po napití se projeví střední až vysoká hořkost, která trochu ulpívá (ale řekl bych příjemně). Tělo se mi zdálo trochu vodové a bez chuti (až na hořkost), ale hořkost zajistí příjemné doznívání.

Poměrně slušné překvapení, pokud bych neměl na výběr lepší piva, tak bych po tomhle šáhnul. Takový hezký průměr, od kterého se čeká jenom popíjení. Subjektivní hodnocení: 5/10
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » pon 23. bře 2015 22:20:52

Včera ochutnáno polotmavé pivo Čulibrk z pivovaru Paličák z Palačova (na pomezí hranic Olomouckého, Moravskoslezského a Zlínského kraje). Pivu dominuje karamelovost, která mi úplně nesedla a pivo mi přišlo trochu přeslazené. Postupně se to trochu vytrácelo až do prázdna s trochou hořkosti na konci. Špatné to nebylo, ale chtělo by to nějak vyladit.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod nk8215 » úte 24. bře 2015 0:07:16

DanDan píše:Valentins Hefeweissbier Alkoholfrei
pivovar: Privatbrauerei Eichbaum; stupňovitost: neuvedena°; alkohol: 0,5%; pivní styl: nealkoholické pšeničné pivo

Žlutá barva, pivo zakalené, pěna střední, drží. Vůně obilná, mladinová. V chuti sladké, mladinové, ovocnost (postupně přecházející do banánů), obilnost. Dojezd banánový, kvasnicový, kyselý, trocha hřebíčku.

Z českých ležákových nealkoholických piv mi zatím žádné nechutnalo (ale neměl jsem všechny), ale tahle pšenice mě překvapila. Sice to není vyloženě bomba, ale nějaká pitelnost tu je (defakto mi tu vadí akorát přílišná sladkost, ale nevím, jestli to je způsobeno, že v tom není alkohol, nebo kvalitou samotného piva) a kdybych musel pít nealkoholické pivo, tak ho asi vypiji. Samozřejmě budou asi i pitelnější nealkoholické pšenice, ty taky když tak prubnu.

Subjektivní hodnocení: 4/10

Mňam, banán :P Jinak Eichbaum znám, jednu dobu jsem si dopřával skoro denně tohle:
Obrázek
"Vy nevidíte, jak je ten alobal vtipný?" - (c) DanDan
nk8215
Superlama
 
Příspěvky: 1719
Registrován: pon 19. črc 2010 6:50:40
Cash on hand: 5,913.90
Bank: 728,054.65
Bydliště: Kousek odtamtud je země, po které se jmenují brambory
Aura: 23

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » úte 24. bře 2015 22:00:23

Ok, fajn. Všichni víme, jak jsou na tom piva vařená pro super/hypermarkety. Z českých marketových piv mi jedou akorát láhvové Arguse, ale i tam mi připadá, že originály jsou o něco lepší. Nikdy jsem si nemyslel, že pod značkou nějakého marketu najdu nějaké dobré pivo. Až v Tescu jsem narazil na něco, co mi doslova vyrazilo dech. Nejen, že tam pod značkou Tesco prodávali nějakou IPU, ale po bližším zkoumání jsem zjistil, že to je IPA z BrewDogu (který lze považovat za jeden z nejlepších pivovarů na světě). Navíc zrovna měli nějakou slevu (69,- za třetinku, běžně prý za 99,-), takže tohle nemohlo neskončit v mém vozíku.

brewdog-american-double-ipa.jpg


Tesco finest American Double IPA (prakticky by to měla být přebalena Hardcore IPA)
pivovar: BrewDog (Fraserburgh); stupňovitost: neuvedena; alkohol: 9,2%; pivní styl: double IPA
Barva zlatavě tmavší, pěna skoro žádná. Vůně mandarinková, chmelová, cítím trochu karamelu, prostě vybízí k dalšímu napití. V chuti nejprve trocha ovoce, karamelu, následuje brutální chmelová hořkost, dlouhé chmelové doznívání s trochou alkoholu (který trochu vystupuje více, než bych chtěl, ale neruší).

Pitelnost bych řekl taková průměrná, i na mě, kdo si libuje v hořkých pivech, byla poněkud unavující. Alkohol by také šel skrýt do piva mnohem lépe. Punk Ipa mi chutnala určitě o mnoho více, tady je to sice fajn, ale člověk na to musí mít vyloženě chuť.

Subjektivní hodnocení: 8/10

JarynekZ: zodkazovatěn odkaz "Punk Ipa"
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » stř 25. bře 2015 21:07:29

Dneska v Penny zakoupen Wheat beer z německého pivovaru Darguner Brauerei. Z prvu jsem se trochu obával, co za kentus to bude - nakonec docela překvapení, v chuti jde cítit trocha banánu, citrusového ovoce, hřebíček, kvasnic. Nic vyloženě nevyčnívá, ale nějak se to skvěle doplňuje. Následuje kvasnicovo-kořeněné doznívání.

Taková pšenice vyloženě na osvěžení v horkých letních dnech (i když tady bych upřednostnil Markýze od Vysokého Chlumce). Subjektivní hodnocení: 5,5/10
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » pát 03. dub 2015 21:59:08

Starobrno zelené pivo docela kentus, měl jsem problém dopít. V propagačním letáčku mleli něco o výluhu z bylinek přidaného do piva, ale to jako bylinky nechutnalo a pivo jsem musel udat (vylít nebylo kam).

Litovel zelený Patrik mi přišel mnohem lepší (ty bylinky jsem tam cítil a nepůsobili rušivě ani nijak chemicky).
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod JarynekZ » sob 04. dub 2015 5:53:37

Dneska jsem jedno viděl (teď jsem se vrátil z obchůzky po hospodách) a vypadalo docela po prdu. Nevím co to bylo, bylo u toho napsaný "krasličák". Jinak v té hospodě čepují kromě ČH Rychtáře (došel) a ještě jedno něco, co jsem tam pil já, ale teď si nevzpomenu na název.
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » ned 05. dub 2015 23:07:48

Včera navštíven minipivovar Pod pralesem ve Velkých Karlovicích. Ochutnána světlá 10, která se mi nezdála úplně dobře vyladěná (hořkost trochu nevyrovnaná a více kvasnic na pozadí, než by bylo dobré). Jakože byla fajn, ale znovu bych si ji asi nedal. Pak ochutnána polotmavá 11 a ta už byla perfektní, pěkně sladová, hořká s karamelem na pozadí.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod SteGo_Saur_CZ » pon 06. dub 2015 8:22:17

JarynekZ píše:Dneska jsem jedno viděl (teď jsem se vrátil z obchůzky po hospodách) a vypadalo docela po prdu. Nevím co to bylo, bylo u toho napsaný "krasličák". Jinak v té hospodě čepují kromě ČH Rychtáře (došel) a ještě jedno něco, co jsem tam pil já, ale teď si nevzpomenu na název.


Klášter
"What do you call a marathon for pastors? A REV RUN."
"Members of the house, the band was... Showaddywaddy"
"Hmm." "Fuck." - Geralt Of Rivia
"When he said he's a positive person, he ment HIV."

Obrázek

Pravidla
Uživatelský avatar
SteGo_Saur_CZ
Administrátor
 
Příspěvky: 4115
Registrován: sob 21. dub 2012 9:54:03
Cash on hand: 186,383.35
Bank: 3,985,590.75
Bydliště: Všade kde se dají hrát hry
Aura: 29

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » stř 08. dub 2015 20:31:31

Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » čtv 16. dub 2015 19:41:32

Dnes jsem v Kauflandu narazil na Primátora India Pale Ale, tak po minulé zkušenosti (z prosince) jsem si řekl, že konečně je to lépe dostupné (předtím jenom pivotéky) a trocho ho vylepšili, aby bylo lepší. Ne, ono je snad ještě horší, ovocná chuť prakticky není, začátek je divný (nedokážu to popsat, jakoby tam bylo něco zatuchlého a máslového), následované vysokou, ale nepříjemnou hořkostí a vystupuje alkohol. Fujtabl, tohle jsem od Primátora nečekal.

Subjektivní hodnocení: 2/10
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » sob 18. dub 2015 22:17:32

Tak jedno překvapení - do svrchně kvašených piv se pustil i Litovel. Ochutnán Litovel Ale (13°) a náhodou chutná dobře - nejprve se v chuti rozvine ovoce (mandarinka a pomeranč) a poté následuje silná chmelová hořkost. Možná by to chtělo ještě trochu vyladit, ale tohle chutná velmi dobře!

IMG_20150418_183737.jpg
Omluva za nekvalitu fotky
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » ned 03. kvě 2015 12:05:55

Jenom zápis toho, co jsem všera zase prochlastal. ~

Nejprve zastávka v Segalovi:
Letiny IPA 14°
Slavkov 14 T.N.T.
Měli mít ještě Segalův ležák (vařeno v Bohumíně podle vlastního receptu majitele hospody), ale bohužel už bylo vypito.

Následuje zastávka v Garáži na pivním festivalu:
Garážmistr 16 IPA
Albrechtický nakuřované 13
Vimperk polotmavá 13°
Ostravice Beskydian bandit 13°
Sokolov Black Ipa 13°
Sokolov Honey Ale 14
Garážmistr medovo mandlový ležák 11°

Nejlépe se mi pil Beskydian bandit (Ostravice prostě umí), Sokolov ani Garážmistr nebyl špatný, jinak mi ty ostatní piva přišla taková nudná (ale ne nepitelná).
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » pon 18. kvě 2015 21:38:42

Menší souhrn piv z pivovaru Bakalář Rakovník

bakaláři.jpg
Bakaláři


Světlé výčepní
stupňovitost: 10°; alkohol: 4,0% pivní styl: světlé výčepní
Pěna vysoká a stabilní. Barva zlatá. Vůně sladová. V chuti nejprve sladové, trochu vodové, s příjemnou chmelově hořkou linkou na konci. Krásné hořké doznívání.

Fajnová desítka.

Verdikt: 6/10

Řezané výčepní
stupňovitost: 10°; alkohol: 4,2% pivní styl: světlé výčepní
Pěna vysoká a stabilní. Barva hnědá. Vůně kávová, trochu chmelová. V chuti kávové, pražené, sladové, trochu kyselosti na pozadí, dlouhé kávové doznívání.

Verdikt: 5/10

Tmavé výčepní
stupňovitost: 10°; alkohol: 3,8% pivní styl: tmavé výčepní
Pěna vysoká, hnědá a stabilní. Barva tmavě hnědá. Vůně kávová, pražená, karamelová. V chuti nejprve pražené, lehké tóny čokolády, karamel, postupně přecházející do kávové nahořkosti. Dlouhé kávové doznívání.

Nepříliš těžké tmavé pivo. Přesladkost se zde nedostavuje a pivo je pěkně "vyhlazeno".

Verdikt: 6/10

Světlý ležák
stupňovitost: neuvedena; alkohol: 4,9% pivní styl: světlý ležák
Pěna vysoká a stabilní. Barva zlatá. Vůně sladová, chmelová. V chuti nejprve sladová chuť, trochu sladké, postupně přecházející do chmelové hořkosti, která působí příjemně.

Příjemně "popíjející" pivo, škoda blbé dostupnosti.

Verdikt: 6/10

Medový speciál
stupňovitost: 14°; alkohol: 5,8% pivní styl: ochucené světlé pivo
Pěna vysoká a stabilní. Barva tmavě zlatá. Vůně sladová, trochu sladká, trocha medu a chmele. Chuť nejprve sladová, postupně se přidá med, který vůbec neruší (vyloženě jenom trochu vykukuje z pozadí), dojezd lehce chmelové.

Osobně bych možná medu trochu přidal, ale jinak je to příjemně osvěžující pivo a chuť medu pivu "neubližuje", ale posouvá na vyšší úroveň.

Verdikt: 6/10
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » sob 23. kvě 2015 19:55:28

Postřižinské Jedenáctka
pivovar: Nymburk; stupňovitost: 11°; alkohol: 4,7%; pivní styl: světlý ležák

Zlatá barva, pěna průměrná. Vůně příjemná, chmelová. V chuti nejprve poměrně silná chmelová hořkost, tělo sladové, vzápětí následuje znova hořkost (nepříjemnější než na začátku) a dlouhé chmelové doznívání. Někde vzadu se vyskytuje náznak jakési pachuti, která chuť piva znepříjemňuje.

Pivo sloužící na zahnání žízně, bez podivné pachuti a lepší hořkostí by mohlo být skvělé popíjející pivo

Subjektivní hodnocení: 4/10

postrizinske jedenactka.jpg


PS: 2 a půl roku zpátky jsem tohle pivo hodnotil jako celkem fajn, ale dnes bohužel musím snížit (a netuším, zda to je tím, že jsem se rozmlsal, nebo se zhoršilo pivo)
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » pát 29. kvě 2015 20:02:19

Řecké pivo Mythos vychlazené docela fajn, špetka chmelové hořkosti a sladové tělo (trochu vodové) s trochou alkoholu na pozadí (ale nenarušuje chuť). Bohužel po mírném ohřevu se alkohol projevuje více a více, navíc společně s nepříjemným alkoholovým dozníváním.

Subjektivní hodnocení: 3/10, vychlazené na pláži u moře 4/10
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » ned 31. kvě 2015 20:08:59

A zase jsem včera chlastal, tentokráte na Beerfestu v Olmiku. ~

Takže menší souhrn:

  • Ferdinand Max (11°) - příjemné překvapení, nejprve pěkně sladová chuť, kterou vystřídá chmelová hořkost. Jeden z nejlepších českých ležáků, jaký jsem zatím pil, škoda (ne)dostupnosti :( Hodnocení: 8/10
  • Opat 10°- tady docela zklamání, sladovou chuť a jemnou hořkost na pozadí ruší nakyslost. Hodnocení: 4/10
  • Krčín 10° - docela výrazná a drsnější hořkost. Hodnocení: 6/10
  • Topolany Lišák 10° - střední příjemnáhořkost s velmi hořkým a dlouhotrvajícím ocáskem. Hodnocení: 7/10
  • Kosíř Gabriell 12°- sladová chuť s jemným chmelovým ocáskem Hodnocení: 7/10
  • 1. selský pivovárek Sedláček (11°) - sladové s jemných chmelovým ocasem Hodnocení: 7/10
  • Vysoký Chlumec Flying Cloud IPA - další pokus (velko)pivovarů o IPA/ALE. Ale i tady cítím nějakou podivnou (zatuchlou?) pachuť na pozadí, přičemž ostatní aspekty (grepovost, hořkost) jsou jakž takž v pohodě. Na druhou stranu, ta pachuť výrazně nepřebíjí chuť piva jako u ostatních piv z jiných velkopivovarů. Zrušit tu pachuť a jsem spokojený! Hodnocení: 5/10
  • Holba Horské byliny - cyklista na přírodní způsob. Sladkost tady působí "nepřeslazeně a neuměle", ale možná by ji tam mohlo být méně. Jinak je vcelku dobře propojená s chutí piva a pokud bych si měl vybrat místo piva nějakého cyklistu, tak tohle může být dobrá volba. Hodnocení: 6/10
  • Černá Hora Witbier Blonde - kořeněná psenice, s trochou koriandu a trochu "suchá". O něco lepší než Fénix. Hodnocení: 6/10

Až na to, že jsem ke konci byl trochu promočený a využil jsem přírodně HGB vcelku fajn.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod JarynekZ » pon 01. čer 2015 13:32:50

To vypadá na minimálně 9 kousků... Jak moc jsi si jist hodnocením těch posledních? :vlna:
No. No, he's not a lion. Yeesh, definitely not a lion... and uh... uh, his daughter, um, say... vanished?
Are you Valsymised enough? Sure?
Znáš pravidla? Ne? Přečti si je zde!
Pokud hraješ Hru, tak jsi právě prohrál(a). Gratuluji.
Uživatelský avatar
JarynekZ
Administrátor
 
Příspěvky: 11093
Registrován: pát 16. črc 2010 21:15:53
Cash on hand: 29,937.90
Bank: 6,179,707.67
Bydliště: sever Jihomoravského kraje
Aura: 166

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » pon 01. čer 2015 15:11:54

No až na tuším 2 piva jsem měl jenom malé, abych právě i u těch dalších byl ještě schopný rozpoznat chuť.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » pon 15. čer 2015 19:52:00

Menší zápisky:
Rozhozec Skalák (11°tuším) i Poskalák hodně fajn - 6,5/10
Ferdinand d'Este 15° - 11 od nich mi chutnala, tady převládá docela zklamání - jakýsi přeslazený a alkoholový kentus. Škoda, 4/10
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » ned 12. črc 2015 10:51:34

A zase nějaké zápisky:

Hauskrecht 10° - taková podivná a nic moc desítka
Frankies Summer Ale - ale tohle bylo fajn, nepříliš těžký ejl s výbornou pitelností! Frankies překvapil!
Moravský Žižkov 11 - dobře vyvážená a hořká 11

Nová Paka Vodník - podivně nemastný neslaný polotmavý speciál
Litovel Černý citrón - cyklista namíchaný z černého piva a citrónové šťávy, citronová chuť chutná přírodně a nechemicky, vzadu je cítit karamelovost černého piva. Možná ubrat citronové chuti, aby tolik nepřebíjelo pivo a byl by to fajn kousek
Zubr 11 - jak mi v poslední době tak nějak nejel, tak teď mi přišel vcelku dobrý (na takové to večerní popíjení)
Zubr 11 Grand mě teda moc neoslovil (resp. rok nazpět čepovaná varianta ano, ale lahváčovou variantu jsem ani nedopil)

Což mi připomíná, že v mi hospodě přestali točit Holbu a nasadili tam Staropramen, takže mě tam už neuvidí. Bohužel mi na výběr, kam chodím vyloženě rád, zůstává pouze jedná hospoda, což je sakra málo. :cry:
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » pát 24. črc 2015 22:22:31

Cross Czech Poctivá jedenáctka°
Pivovar: Pivovar Vyškov; stupňovitost: 11°; alkohol: 4,7%; pivní styl: světlý ležák
V chuti kyselé, trochu nahořklé (ale ne příjemná hořkost, ale taková podivná, chutná to vyloženě jako nějaké kapky proti kašli). Nic moc, ani na žížeň.

Verdikt: 4/10

dvanáctka z Vyškova mi nějak nejela, tady je to ještě horší.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » ned 30. srp 2015 20:20:32

Jsem si udělal menší test "běžně" dostupných pšenic (všechny jsem už někdy "testoval", ale chtělo se mi je znovu zhodnotit po nějaké době).

Primátor Weizenbier - sice stále pitelné, ale už to není jako předtím. Primátora je fakt škoda. :cry:
Krušovice Pšeničné - jak jsem si myslel, že Krušovice postupně budou snižovat kvalitu a z pšeničného se stane nějaký nepitelný kentus, tak docela překvapení - dokonce lepší než první várky. Lehce pitelné, náznaky kvasnic, banánů, kořeněná chuť.
Černá Hora Velen - buď jsem měl "štěstí" na skladování nebo várku, ale testovaný vzorek byl až příliš kvasnicový a tudíž přerážel ostatní chutě. Jinak by to mohla být pohodová pšenice.
Vysoký Chlumec Markýz - tak nevím, dříve jsem z tohoto piva byl nadšený, ale teď se dostavila nějaká podivná chuť po ležáku.

Takže - z "průmyslových" ležáků u mě zvítězily Krušovice, z dalších běžně dostupných pšenic mi pak chutná Paulaner a docela i Fénix. Jinak většinou se vyplatí šáhnout po minipivovarech.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » úte 22. zář 2015 20:46:16

Menší test polských piv

I když se může zdát, že v Polsku nejsou dobrá piva, snad vám tihle příspěvkem ukážu, že i v Polsku se dají najít zajímavá piva.

Polsko je totiž jedna velká pivní zajímavost - zatímco náš ležák mají více prokvašený, což znamená, že má více alkoholu a v chuti má takovou alkoholovou linku. Na druhou stranu, v Polsku nejsou tolik vysazení (jako u nás na ležák) na jeden typ piva, ale mají tam pivní pestrost (a větší pestrost něž u českých minipivovarů). Sice rozvoj minipivovarů tam brzdí zákony (proto vzniká plno "létajicích" pivovarů, kteří si nechávají pivo vařit jinde). Na druhou stranu, v Polsku zase v minipivovarech nevedou petky (s čím zase mají problémy české pivovary, protože se jim to nevypaltí(?)). Bohužel do českých supermarketů se dostávají jenom nekvalitní polské patoky (ale stejně se tam dostávají nekvalitní české patoky za 5,-) a tak ani není nějaká možnost si na těch pivech pochutnat.

Takže jenom - samozřejmě člověk musí ty kvalitní piva hledat mezi braky, ale pokud má člověk rád experimentování, tak může objevit pivní ráj. Minule, když jsem jel do Polska, tak jsem právě bral lahváče podle toho, jak se mi líbily, ale pak to dopadlo tak, že mi většina z nich nejela. Teď jsem si z webu pivnici.cz sepsal nejlépe hodnocená piva a ty se snažil sehnat. A tentokrát to už dopadlo lépe.

PS: Plno piv jsem chtěl ochutnat na pivním festivalu v Cieszyně, ale jelikož tam piva začínaly většinou na 14° a výše tak jsem se na to vykašlal, protože bych nemusel skončit v Česku. Takže jsem tam jenom ochutnal piva místního pivovaru - ležák (12° tuším) byla fajn, speciál "Mastné" byl.. Fakt mastný (hodně zajímavý, ale asi jenom na jeden kousek). Pak jsem si dal 1 decku Artezan Pacific Pale Ale a ten byl příjemně hořký. A teď už na lahváče, které jsem si dovezl.

polská-piva.jpg


Pinta Grodziskie 4.0
Pivovar: Browar Zarzecze pro pivovar Pinta; stupňovitost: 7,8°; alkohol: 2,6% pivní styl: Grodziskie
Pěna slušná, držící. Pivo zakalené, světlé až do bílé. Vůně uzená a pečivová (asi obilná). Chuť nejprve vodová (vodovost ale vůbec nevadí), pšeničná (ale jinak než běžné pšenice), kyselá, jemná hořkost. Postupně převládají kvasnice, doznívání uzené, kouřové.

Pitelnost velmi dobrá! Ze začátku sice hodně velký nezvyk, ale jak je vše skvěle propojeno, tak se dobře pije a díky "lehkosti" ji určitě doporučuji na osvěžení ve velmi tropických teplotách.

Verdikt: 7/10

Pinta Hokus Pokus
Pivovar: Browar Zarzecze pro pivovar Pinta; stupňovitost: 16,5°; alkohol: 6,3% pivní styl: Black IPA
Pěna skoro žádná. Barva černá, neprůsvitná. Vůně pražená, kávová, čokoládová, po jehličí, ovocná (mandarinky/meruňky). Chuť nejprve pražené, chuť po hořké čokoládě, střed docela hodně hořký s citrusovými podtóny, trocha alkoholu (ale nevystupuje z piva a dodává pivu jakousi "likérovost" a vůbec nezavazí). Doznívání hořké (mísící se s hořkou čokoládou a citrusy).

Trochu těžký, ale chuťově zajímavý kousek.

Verdikt: 7/10

Zywiec APA
Pivovar: Zywiec (Heineken); stupňovitost: 12,5°; alkohol: 5,4% pivní styl: American Pale Ale
Pěna hustá, držící, vysoká. Tmavá zlatá barva s jemným zákalem. Vůně citrónová, tropické ovoce, lehce "připálená". V chuti citrónový tón, perfektně skloubený s chmelovou hořkostí (která je nejprve slabá a pak zesiluje na střední), trocha karamelu. V doznívání chmelová (až "zemitá") hořkost s tóny tropického ovoce.

Zatímco pokusy naších průmyslových pivovarů o různé ejly (american snad ani nikdo nezkoušel) dopadly docela bídně, tohle je docela fajn. K dokonalosti bych si představoval trochu vyšší hořkost (ale zase oceňuji určitou lehkost) a více zapracovat na dojezdu (loudily se mi tam na pozadí nějaké pachutě, ale možná to bylo způsobeno převozem).
Verdikt: 7/10

Stout Cieszynski
Pivovar: Browar Zamkowy Cieszyn*; stupňovitost: 14°; alkohol: 6,2% pivní styl: stout
Pěna hustá, držící, střední, lehce nahnědlá. Černá neprůhledná barva. Ve vůni výrazné kakao, káva, vanilka. Chuť nejprve lehce připálená, smetanová, čokoládová, kávová, střed těla lehce kyselý, v doznívání čokoládové s jemnou (postupně zesilující) chilli pálivostí v puse a krku.

Podle mě by ty chutě mohly být výraznější, připadá mi to trochu vodovější. Přítomnost chilli je trochu maskovaná a člověk to tam musí hledat, ale vzájemně se doplňuje s chutí piva (tak s menším ohřevem jde chilli cítit více, ale stále pěkně doplňuje pivo). Jinak rozhodně fajn.

*dříve to patřilo pod Zywiec/Heineken, ale už se trhli (resp. Heineken si nechal [podobně jako u nás ve Vratislavicích n.N.] značku, kterou původní pivovar nemůže používat).
Verdikt: 6/10

Pinta Atak chmielu
Pivovar: Browar na Jurze (Zawiercie) pro pivovar Pinta; stupňovitost: 15,1°; alkohol: 6,1% pivní styl: american IPA
Pěna nizší, ale držící. Barva tmavší (hnědozlatá). Vůně po tropickém ovoci, chmelová, karamelová. Chuť nejprve sladová, karamelová, citrusová, postupně přecházející do ostře chmelové chuti. Závěr hořce chmelový.

Příjemně nachmelená IPA. Chmelová hořkost mohla být trochu menší, ale i tak je to fajn pivo. A stupňovitost nejde vůbec poznat.
Verdikt: 7/10

Zywiec Bock
Pivovar: Zywiec (Heineken); stupňovitost: 16°; alkohol: 6,5% pivní styl: bock
Pěna nizší, po chvíli vyprchá. Vůně kakaová, karamelová, skořicová. V chuti karamelové, sladové, kořenité, skořicové. Trochu alkoholo-lihová chuť, která ale nějak pasuje do těla piva.

Asi nejslabší kousek z těch dovezených, který trochu kazí jakási lihovost. Naštěstí ale nijak nepřekáží a tak se jedná o skvělý kousek.
Verdikt: 5/10

Zywiec Porter
Pivovar: Zywiec (Heineken); stupňovitost: 21°; alkohol: 9,5% pivní styl: stout
Pěna vysoká, nahnědlá, nadýchaná, dlouho držící. Barva černá, neprůhledná. Vůně po hořké čokoládě, trochu hrozinky, alkoholová (likérová). V chuti nejprve převažuje čokoláda, jemná alkoholová linka, karamel, praženost až spálenost. Doznívání čokoládové, pražené, sušené ovoce, alkoholově hřejivé.

Tohle je teda bomba. Sice Pardubický Porter je o stupínek lepší, ale i tohle pivo je neuvěřitelně nebezpečně pitelné. Bál jsem se lihovosti, ale alkohol se pěkně doplňuje s pivem.
Verdikt: 9/10
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod Araoth » čtv 24. zář 2015 11:06:19

A já akorát dorazil z Polska... tohle by se mi hodilo před odjezdem znát... takhle jsem se neodvážil vzít domů Polské pivo, abych neurazil... :)
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » čtv 24. zář 2015 11:37:47

Je otázka, kde jsi byl a jak jsou ty piva sehnatelná. Škoda, že nebyl čas se podívat do hypermarketu (i když i menší prodejna u náměstí nabízela rozmanitý výběr), třeba bych pár kousků ještě pobral. Na Pintu jsem narazil díky tomu, že přímo na festivalu měli "stánkovou" pivotéku s docela velkým výběrem.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod Araoth » čtv 24. zář 2015 13:51:31

No, byl jsem v Krakowě, tam by se určitě našlo nějaký místo, kde něco pitelnýho sehnat... :)
Dvakrát ženatý, jedenkrát otec. Cévní instalatér ve městě perníku.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Araoth
Chlív LL
 
Příspěvky: 8466
Registrován: úte 20. črc 2010 19:30:08
Cash on hand: 7,814.50
Bank: 0.00
Bydliště: Koněpůlky
Aura: 140

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » pát 02. říj 2015 15:16:13

Tak do tohohle piva asi nepůjdu... ~
Obrázek
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » sob 03. říj 2015 17:01:36

Menší souhrn putování po minipivovarech.

Parník Přerov - už ani nevím, co jsem tam byl (poznámky jsem si nepsal, protože jsem tam nebyl kvůli pivu), ale co mě překvapilo, že tam pivo čepovali do vychlazených sklenic, které vytahovali z lednice. :shock: Čekal jsem od minipivovaru trochu lepší zacházení s pivem.

Jadrníček Náměšť na Hané - světlý ležák Jadroš 11° celkem fajn, dobře pitelný. Černý Jadroš 13° bohužel nevychlazený a trochu zteplalý, což je škoda, protože podle kávových tónů mohlo jít o výborné pivo.

Chtěl jsem ještě navštívit pivovar Kosíř, ale vzhledem k tomu, že v té době se teploty pohybovali přes 30°C a cesta z/od pivovaru měla 10 km, tak jsme se na to vykašlali.

Melichárek (Horka nad Moravou) - Summer Ale byl sice super hořký, ale zdál se mi na "letní" Ale trochu silný a hutnější. Pšenice byla fajn, ale nejvíce mě překvapila Hanácká Vídeň.

Při návštěvě Cieszyna nalezena poblíž nádraží v Českém Těšíně kavárna, kde měli čepovat vlastní pivo Baraba. Podle obsluhy si pivo nechávají zatím vařit jinde, ale příští rok plánují si vařit u sebe. Docela by mě zajímalo, kde to vařili, protože to pivo (ležák) bylo hodně podivné a divoké, s tóny uvařené zeleniny. Dělalo mi to problém dopít. Snad, když si to budou vařit oni, tak se to zlepší.

Dnes už bývalý minipivovar Koníček ve Vojkovicích. Bohužel, 11° Ryzák se mi zdála nějaká nedoladěná. Snad to byl jenom nějaký dočasný výkyv, protože na různých festivalech mi tohle přišlo jako jedno z nejlepších piv. Medový speciál už byl lepší, otázka je, jestli tu pachuť nepřebil med.

Polivar Kopřivnice - světlá 12° takový lehčí průměr (stále pitelný, ale lehce zaměnitelný s jakýkoliv jiným ležákem), polotmavá 11° mi přišla zajímavější.

Trubač Štramberk - /stejný majitel jako Valašský pivovar Kozlovice, takže nabízejí piva z obou pivovarů/ - 11° Trubač příjemně pitelné, 12° Valašský vojvoda takový nic moc. 14° Ušák (s příchutí Štramberských uší) výborné!
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » stř 14. říj 2015 19:03:40

Dneska v rámci dne Bernard všechny točené Bernardy za 10 kč. Pokud má někdo v okolí nějakou Bernard hospodu, která je do této akce zapojena, tak doporučuji, protože Bernard je jedno z těch lepších piv (jenom škoda, že v marketech Bernarda neskutečně shazují skladováním, ale o tom se rozepíšu jindy).
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » čtv 15. říj 2015 21:06:58

Vysoký Chlumec Flying Cloud IPA
Pivovar: Pivovar Vysoký Chlumec (skupina Lobkowicz); stupňovitost: 14°; alkohol: 4,7%; pivní styl: světlý ležák
Barva měděná, pěna nižší. Vůně karamelová, pomerančová, sladová. V chuti v první řadě nastupuje hořkost (možná trochu moc), tělo piva karamelové, lehce připálené, tóny citrusů, doznívání karamelové, s tóny pomerančů.

Verdikt: 6/10

Na beerfestu ochutnána točená verze se mi zdála trochu podivnější, láhvová verze (resp. nová várka) si už našla svou tvář, ale pořád to není ono. Ale z těch průmylsových pokusů o ALE/IPA asi to nejlepší.

vysoký chlumec flying cloud ipa.jpg
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » pon 02. lis 2015 21:44:23

A něco málo z víkendového ochutnávání.

Chomout 12° - osobně bych tam dal více chmelu, ale jinak parádní pivo.

Pak jsem se stavil v České Třebové. Světlá Kohout 10° celkem fajn na žízeň, světlá Kohout 12° dobrá, tmavá Kohout 14° mi moc nejela (ale to je tím, že sladké tmavé ležáky mi nejedou obecně), světlá 16° mi přišla dobrá, alkohol nebyl cítit, Red Ale Milota 11° výborná, ejlík s tóny červeného ovoce jahody a maliny).

A nakonec Chomout Režná Bára z petky - pěkná vůně, plná chuť s příjemnou chmelostí a citrusovými plody. ALE z českých minipivovarů se mi poslední dobou zdály na jedno brdo a už mě přestaly bavit, tak tohle mě překvapilo. Až mě mrzelo, že jsem si těch petek nevzal více.

chomout režná bára.jpg
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » čtv 19. lis 2015 23:00:37

Grunt (tuším 10°) z Vyškova - po předchozích zkušenostech s Cross Czech jedenáctkou a Cross Czech dvanáctkou jsem tohle pivo bral do košíku s obavami. Nakonec planými, přišlo mi to jako celkově dobrý nadprůměr mezi pivy nabízenými v marketech, i když mi tam na pozadí něco vadilo a hořkost mohla být více vyladěná.

Z čepovaných ochutnán speciál Zubr svatomartinský speciál - polotmavé, 13,5° stupňovitosti, 6% alkoholu. Za mě nemám moc rád sladké (polo)tmavé ležáky a tady mi ta sladkost přišla až moc výrazná. Ale celkově hodně v pohodě, akorát to je spíše na lehké popíjení.

Radegast Peprně hořký - pivo s přídavkem pepře. Osobně jsem se musel snažit tam ten pepř najít, ale někde v pozadí tam byl. A myslím si, že by pepř mohl skvěle pivo doplňovat, ale prostě mi to pivo nejelo. Prostě bylo chuťové špatné. Pivníci tomuto speciálu dali 6, tak jsem si myslel, že to bude hospodou, ale i kámoš mi potvrdil, že mu to nejelo.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » sob 26. pro 2015 20:02:05

Budweiser Budvar B:Cherry
Pivovar: Budweiser Budvar; stupňovitost: neuvedena; alkohol: 4,4%; pivní styl: tmavý ochucený ležák
Barva černá, pěna vysoká, krémová, nadýchaná, lehce nahnědlá. Vůně příjemně višňová. V chuti nejprve kyselost višní, přecházející do sladké chuti. Střed těla lehce čokoládový a na patře kyselý, kyselost příjemně doznívá.

Osobně bych na ovocnosti trochu ubral, aby vynikla kávová a čokoládová chuť (ale tohle mám u všech míchaných piv), ale jinak je to fajn pivo. Po Litovel Černý citron další vcelku pitelný cyklista. :) Ta ovocnost k tmavému ležáku pasuje lépe než k světlému ležáku.

Verdikt: 5/10

b-cherry.jpg
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » ned 27. pro 2015 16:10:25

Okocim Porter Mocno Dojrzałe
Pivovar: Okocim (skupina Carlsberg); stupňovitost: 22°; alkohol: 8,9%; pivní styl: baltic porter
Barva černá, pěna střední a nahnědlá. Vůně pražená, čokoládová, lehce alkohol. V chuti nejprve sladkost, postupně do tónů hořké čokolády a praženosti. Střed pokračuje čokoládově až kakaově, jemná chuť, lehká kyselost, po ohřevu mírně vystupuje alkohol. Doznívání čokoládové, rozinkové až do "sucha", jemná hřejivá alkoholová linka.

Asi mi tam trochu vadila ta kyselost, která trochu rušila (edit: ale zase na druhou stranu docela pěkně vyrovnává sladkost piva), jinak se ukázalo, že Poláci portery a stouty umí. Rozhodně příjemné pití na dlouhé zimní večery.

Verdikt: 6/10

okocim-porter.jpg
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » úte 29. pro 2015 20:49:48

Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » pon 25. led 2016 20:35:05

Litovel Ale čepované - nejprve plná ovocná pomerančová chuť (docela silná, trochu jako marmeláda), lehce kvasnicová, v pozadí chmelová hořkost. Ta ovocnost docela v pivu překáží a mohla být méně výrazná.

Lahvová varianta - ALE je k dispozici už i v lahváčích. Nejprve (oproti čepované) trocha ovocné tropické chuti, přes (trochu rozházenou chmelovou hořkost) po dlouhé chmelové a kávové(?) doznívání.


Nevím, v květnu mi Litovel Ale chutnal nějak více. Snad to zase nějak zlepší.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod Zidane » úte 26. led 2016 14:34:30

Máš ten link rozbitej, mám pocit, že ti tam přebývají uvozovky ;-)
Obrázek
Dze še robi- nezavadzam.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Uživatelský avatar
Zidane
Chlív LL
 
Příspěvky: 10940
Registrován: pon 19. črc 2010 0:03:25
Cash on hand: 3,105.00
Bank: 449,462.46
Bydliště: nie Košice
Aura: 25

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod Jana » úte 26. led 2016 14:37:04

Ah... Pro jednou jsem se tedy chopila své moderátorské funkce a opravila to ~
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4457
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,605.95
Bank: 10,470,708.37
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » úte 26. led 2016 16:06:59

A já si ho upravil sám, protože odkazoval na něco jiného a nesouvisejícího. A nevím, jak se tam dostal, a to jsem včera nic nepil! :mrgreen:
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod Jana » úte 26. led 2016 16:31:39

Aha, vážně? Já že je to pivní téma, tak jsem to vůbec nezkoumala :lol:
Bowties are cool!
Dvakrát vdaná paní.
Lokomotiva táhnoucí soupravu s AnonymnouLamou, yannush, Svetrem, DanDanem a Araothem.
Znáš pravidla fóra? Ne? Přečti si je zde!
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jana
Moderátor
 
Příspěvky: 4457
Registrován: sob 17. črc 2010 8:17:40
Cash on hand: 27,605.95
Bank: 10,470,708.37
Bydliště: Les
Aura: 104

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » úte 26. led 2016 20:56:23

Kousek od Hranic, konkrétně ve Valašském Meziříčí, se před měsícem otevřel nový pivovar. Tak jsem byl na ochutnávku.

Holendr světlá 11% - osobně mi to spíše přišlo jako desítka než jedenáctka, protože to mělo poněkud prázdnější tělo. Jak je ale tělo prázdnější, tak doznívání je sice tak slabší, ale dlouhé a příjemné. Osobně bych asi více přichmelil. //ochutnáno čepované přímo na místě

Holendr Jantarové (polotmavé) 13% - vůně kávová a trochu ovocná. V chuti trochu kávové, sladové, pražené, chmelově hořké, v pozadí tam je něco rušivého. Trochu by to chtělo vyladit, ty chutě se vzájemně ruší.

Holendr IPA 14% - vůně ovocná, chmelová. Chuť nejprve ovocná (mandarinky, broskve), postupně přechází v chmelovou hořkost, která je vyšší. Vysoké chmelové doznívání. Ze tří ochutnaných vzorků mi toto přišlo jako nejlepší.

Osobně budu doufat, že pivo je zatím "rozházené" jenom teď a postupně se to bude zlepšovat.

holendr.jpg
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » úte 08. bře 2016 16:09:11

Něco málo ze sobotního pivního putování po Brně.

Pegas 12 - už minule byla docela fajn, tentokrát taky potěšila. Pegas Helles Rauchbier - třináctka s přidaným nakuřovaným sladem. Celkem fajn, jen to není úplně dobře propojené s tělem piva.

Následovala exkurze v pivovaru Hauskrecht - na čepu sice měli jenom 12°, která ale byla fajn - hořkost byla vyrovnaná, ne příliš těžká, pobízející k dalšímu napití. To samé 11° z PETky. Jsem rád, že když jsem minule chutnal 10° (vařena speciálně pro Špilberk v rámci pivní výstavy), tak podivnost piva byla způsobena točením.

V Magistru jsme si dali rychle 11° Kelly Polotmavé - a bylo takové průměrné.

Pak jsme v jedné hospůdce měli Kácov Hubertus 13° IPA - a asi určitě nejpovedenější pokus o IPU od většího pivovaru. Lehce peprně hořké, s ovocným nádechem v chmelovém doznívání. Tohle bych určitě pil častěji! (Ha, jak se dívám, tak by to teď měli mít v Bille v rámci Multipacku)

Následovala zastávka v Zastávce - docela fajn ochutnávková hospůdka s několika šotoušskými dekoracemi. Dal jsem si Martin 12° ze slovenského pivovaru Wywar Holíč a hodně dobrá 12°, hodně hořká a nebýt dalších piv, které jsem chtěl ochutnat, tak bych u něj klidně zůstal. Pak jsem měl Trajf 9tr z kočovného pivovaru Albert a na polotmavé pivo, které mi nejedou, mi přišlo celkem fajn (ale asi bych u něj celý večer nevydržel).

Pak jsme jeli ještě do nějaké hospody, vím, že nás průvodce chtěl vzít na Starobrno a my mu to vymluvili, pak si matně pamatuji nějakou hospodu, nástup do tramvaje a až probuzení v Přerově. Ale až na to, že jsem zpáteční cestu prospal (protože jsem nenaspal předchozí noc) to bylo fajn.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod Liger » úte 08. bře 2016 16:41:28

Vida, Zastávku ani neznám a to ji nemám tak daleko (nebo jsem na ni už zapomněl, taky je takové množství hospod a další množství jich vzniká a zaniká, kdo si to má všechno pamatovat ~). Jak chutnal ten trolejbus? :vlna:

DanDan píše:pak si matně pamatuji nějakou hospodu, nástup do tramvaje a až probuzení v Přerově.

Tys dojel šalinou až do Přerova? :D

Což o to, teoreticky by to možné bylo, ve smyčce u nádraží v Krpoli je spojka mezi tramvajovou a železniční tratí. A druhá možnost je odbočení z Vídeňské na vlečku k výstavišti na Poříčí. Stačí jen zapřáhnout za nějakou lokomotivu a hurá do Přerova. ~
Obrázek
The ships hung in the sky in much the same way that bricks don't.
Pravidla lamího fórumpisu | Program na barevné přechody v BBCode, v. 2.1
Uživatelský avatar
Liger
Moderátor
 
Příspěvky: 11222
Registrován: pát 16. črc 2010 23:17:00
Cash on hand: 18,252.85
Bank: 16,785,133.75
Bydliště: Štatl
Aura: 167

Re: DanDanův pivní koutek

Příspěvekod DanDan » ned 03. dub 2016 21:37:23

Něco ze včerejšího ostravského pivního putování.

  • Pivovar Richard otevřel v Ostravě Freshbeerpoint, "pivotéka" s jejími produkty (buď čepované do sklenic, nebo stáčené do PET láhví). Určitě se tu asi budu zastavovat častěji, hlavně na nějaké speciály a podobně. (jednu petku jsme vzali, recenze snad zítra)
  • Konečně se v restauracích (v kavárnách a dokonce i v cukrárnách) daří pivům z okolí. Je fajn vynikající pizzu zapít Beskydským ležákem z Ostravice (spolu s Skřečoňským žabákem ten nejlepší ležák z MS pivovarů)

V Pivovarském domě měli menší festival minipivovarů (měli více rotujících píp a otevřeno i pivotéce, kde se taky čepovalo).

  • Easter Stout 12° z Nachmelené Opice (Krnov) - celkem fajn, kávové, trochu smetanové.
  • Maxmilian 13 polotmavé - fajn polotmavé pivo
  • Řepiš 12 (Hořovice)
  • Irish stout Svitavy - trochu jemnější než stout z "opice", i když s vyšší voltáží.

V TESCO se mi zdá, že pivní nabídku trochu zkrouhli. Ale i tak se tam dají občas narazit na zajímavé kousky (i když některé měli levnější v pivotéce).

K Segalovi jsme se chtěli nejprve jenom zastavit pro jejich petku a vypadnout, ale nakonec tam měli zajímavý výběr.

  • Kocour Catfish - dobře pitelná APA
  • Valášek Zelený - na zelený čtvrtek jsem zelené pivo nestihl, tak aspoň jedno se zpožděním - a ono celkem fajn, bylinková chuť jenom na pozadí, takže nerušila, ale pivo příjemně obohacovala

Dále se v Ostravě rozhodl takový "nešvar" - piva vařená přímo pro hospodu (se zatajeným původem). Jednu takovou hospodu (Chacharkovu) jsme chtěli navštívit (jejich pivo by jim měl vařit Hlučín, ale hlavně tam měli mít Hubertus z Kácova). Bohužel uzavřená společnost.

A poslední zastávka - ochutnávková hospoda Kurnik Šopa Hospoda.
  • Bojanovice Mazák Extra hořký - trochu jsem se bál té hořkosti, ale buď už jsem měl chuťové pohárky unavené, nebo mi ta hořkost nepřišla tolik extra. To ale není až tak výtka, pivo bylo dobré a chyba mohla být ve mně, jen jsem čekal trochu více.
  • Leskovec Slezan Barrique 13°sváteční ležák - tohle bylo hodně podivné pivo. Přišlo mi to trochu přeslazené, jakoby to nenechali dostatečně dlouho uležet.

Takže, pokud bych to chtěl zhodnotit, tak Ostrava se začíná pivně zvedat (v porovnání s Brnem je ale hodně vzadu). Další pivovar je ve výstavbě, začínají vznikat další ochutnávkové hospody. Trochu to podle mě kazí ty anonymní "hospodské" piva.
Pravidla našeho fóra - nechceme tu žádné koniny!
Obrázek
Místní magor, který se na internetech nachází taktéž jako Pocket nebo KapsaDan. Vlastní úžasného koně, propast a pendolíno.

"Nejvyšší formou života je člověk a nejnižší formou života je člověk, který si hraje s fotí vláčky."

Nemure, waga musume to tomoni.
Uživatelský avatar
DanDan
Administrátor
 
Příspěvky: 10676
Registrován: pát 16. črc 2010 22:35:06
Cash on hand: 29.90
Bank: 5,139,471.46
Bydliště: Hranice, Morava
Aura: 167

PředchozíDalší

Zpět na Nezařazená témata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron